Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasim lealkoholistázott...

Pasim lealkoholistázott engem, mert néha hétköznap este is a vacsorához iszok bort vagy sört. Jogos?

Figyelt kérdés

szögezzük le: utoljára kamaszkoromban rúgtam be


De nálunk a családban néha egy hétköznapi vacsorához is elfogyott fejenként 1 üveg sör vagy ha olyat ettünk amihez bor illett akkor fejenként 1,5 - max 2 dl bor.


És nyilvánvalóan nem minden nap fogyasztok alkoholt a vacsora mellé, de a párom családjában van egy ilyen "szabályszerűség" miszerint aki hétfőtől péntekig vagyis munkanapokon este is felszusszant egy sört vagy tölt 1 pohár bort az nem normális, az már alkoholista, az ital rabja. Ők csak hétvégente isznak alkoholt.


(viszont hétvégéken hatalmas flekkenpartikat tartanak amin nem tudják a határaikat, párom apja mattrészegre itta magát és elszunnyadt a függőágyba, másnap azt hitte, hogy még meg se tartottuk a fkekkent)


az én családomban szerettük a gasztronómiát, 3-an vagyunk testvérek lányok, anyu tanított sütni, főzni, apu hobbiborász

szerintem teljesen normálisak az alkoholfogyasztási szokásaink


de ha itthon hétközben összedobok egy jó kis könnyű halvacsorát és kinyitok mellé egy üveg száraz fehérbort már alkesz vagyok párom szerint... :/



2012. aug. 16. 19:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
normális ha a halakhoz húshoz megiszik az ember 1 pohár bort.. szóval:) az nem norm ha hétvégén szét issza az agyát
2012. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Durva vádal illetett. A mértékkel és főleg étkezések során/közben elfogyasztott egy-egy sör, vagy pohár bor nem jelent alkoholizmust. Az alkohilisták nem evés közben/után isznak, hanem többnyire evés helyett. A párod bocsánatot kérhetne, mert eléggé elvetette a sulykot, mikor alkoholistának nevezett. Minek fog még nevezni a jövőben?
2012. aug. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
durva. Kérdezd meg tőle, tudja-e, hogy mit jelent az alkoholista. Akit az különböztet meg a kulturált alkoholfogyasztótól, hogy nem tud megállni egy pohárnál, hanem iszik, amíg öntudatlan nem lesz, mint az apja...
2012. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2012. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez hatalmas, hogy Apuka azt sem tuta, volt-e már flekken vagy nem:D:D:D:D

Más kérdés, hogy velem ilyen egyszer fordult elő, tinikoromban, nem meglett férfiként. Akkor tanultam meg, hogy hol a határ, azóta még csak nem is okádtam:D Na de mindegy, ők tudják.

Másrészt "csak úgy" vacsihoz, otthon nem iszok alkoholt. Még csak nincs is itthon, és eszembe sem jut, hogy vegyek. Szóval ha váratlan vendég jön, akkor sza'rban vagyok, egy üdítővel sem tudom megkínálni, mert azt sem nagyon tartok:D:D

2012. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy vagy alkoholista, mi rendszeresen hétköznap rúgunk be, hogy ne az értékes hétvégén haldokoljunk a másnaposságtól, hanem a munkahelyen.*hehe*
2012. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Nem jogos, baromira nem.

Sztem el kellene vele beszélgetned erről. Hogy

1) biológiailag édes mindegy, hogy pénteken vagy szombaton iszol-e alkoholt

2) kis mértékben, nem rendszeresen élvezet, nem alkoholizmus

3) érdekes módon mégsem te vagy az, aki mattrészeg általában

4) hülyeségeket beszél.

2012. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

6-os :))) Hogy neked mennyire igazad van... :DDDD


Amúgy, kedves kérdező, neked van igazad, nem vagy alkesz. :)

2012. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Alkoholista az az ember, akinek alkoholra van szüksége a mindennapi tevékenységei elvégzéséhez.
2012. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem hagyd rá.
2012. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!