Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátommal?

Mit csináljak a barátommal?

Figyelt kérdés

Eddig munka után megivott egy-egy sört ez rendben is volt. Tavaly december óta alkalmi munkából él, mellette azon van, hogy rendes munkahelye is legyen. Azóta egyre többször és többet iszik. Ha szóvá teszem, azzal jön, hogy ne korlátozzam -pedig isten ments hogy korlátozni akarjam, szerintem megadom neki mindenben a kellő szabadságot. Ha pedig részegen jön haza és úgy teszem szóvá akkor bunkó módon viselkedik, jobb esetben egy óra hossza veszekedés után alszik, rosszabb esetben elmegy még inni és csak reggel jön haza. Általában egy haverjával iszik, őt már régebb óta ismeri, mint engem, volt idő amikor együtt is laktak. Anyósom szerint mióta vele haverkodik azóta iszik többet, amíg dolgozott csak hétvégén, de most egyre gyakrabban. A haver elég jól keres, szóval szinte mindig van pénze italra. Megismertem én is...jó fej, csak szinte sosem teljesen józan. A másik a cigi...én nem dohányzom, de egyáltalán nem zavar, hogy ő igen. Az zavar, hogy amikor nincs neki idegbeteg lesz, nem lehet hozzászólni mindenen felhúzza magát. A családban még apósom dohányzik, mindig töltik a cigit és fele-fele elosztják. Jó van hogyha az egyiknek nincs akkor a másik ad neki és majd visszapótolják. De! A barátom mindig azon van felakadva, hogy az apjának mindig van pénze venni, ha ő kér rá akkor sosincs. Ez nem igaz már sokszor láttam, hogy ad neki egy dobozra pénzt és a visszajárót sem kérte el. Mellesleg nincs nagyon eleresztve pénzzel a család. A harmadik dolog a fű. Megismerkedésünk utáni kb. 2-3 hónapban rendszeresen szívott, aztán egy ideig nem, de múlt héten 4 napig a bátyjánál volt és a bátyjától tudtam meg, hogy igen sokat szívott, pedig megpróbálta elvenni tőle, de nem tudta, mert eldugta és sutyiba szívta, de persze a bátyja egyből megérezte rajta a szagát. Ezt is szóvá tettem, itt is a korlátozással jött, meg azzal hogy amit szívott az legális, lehet netről rendelni, orvosi célra is használják meg sokkal kevesebb ideig hat stb.

Én soha nem próbáltam korlátozni, én mindig az mondtam csinálhatja de csak ésszel és tudja hol a határ. Mostanában viszont jóval a határon túl van. A családja sem nézi jó szemmel amit csinál-a fűről nem is tudnak max. apósom sejtheti. De nem tudnak vele mit kezdeni, ha ők is szóvá teszik hogy nem kéne felhúzza magát és napokra-vagy hetekre elmegy a haverjához.

Amúgy ezeken kívül jól meg vagyunk, szeretem és ő is szeret, bár a kapcsolatunk elején voltak félrelépések a részéről, de nem tenné meg még egyszer mert "nem szeretne elveszíteni és mindent megtesz, hogy boldog legyek mellette". Mit csináljak?

Én 20 ő 22 és majdnem egy éve vagyunk együtt



2012. aug. 16. 19:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
komolyan ilyen pasira pazarlod az életed meg a fiatalságod de ha ez neked bejön akkor te sem lehetsz valami nagy szám,ha fontos volna lénél neki akkor meg tenne azt is hogy próbáljon magán változtatni,ez nagy boldogság lehet koztetek.
2012. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!