Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért foglalkozik velem még...

Miért foglalkozik velem még mindig annyi év után is?

Figyelt kérdés

Öt éve volt egy párom aki elhagyott egy fiatalabb lányért.

Róla annyit kell tudni hogy lelkileg szereti bántalmazni azokat akik egy kicsi jóindulatot mutatnak felé.

Ezt az utánam lévő nőt folyton azzal piszkálta hogy engem emlegetett fel neki hogy ebben meg abban jobb vagyok.

Emiatt a nő elkezdett zaklatni, egy évig kaptam tőle leveleket amikben leirogatta nekem miben jobb nálam és hasonlók.az 1. 2-3 üzenetnél még reagáltam, aztán nem foglalkoztam vele.

Az ex-szel nagyon régen nem tartom már a kapcsolatot, ők sincsenek együtt egy ideje de hallottam hogy még beszélnek.

Viszont mások mondták hogy bármit csinálok azt a nő utánam csinálja. Pl. kideríti hol nyaraltam és ő is oda megy, ha veszek egy fehér nadrágot és készül rólam egy kép, pár óra múlva már rajta is ott virít a mása.

Nem értem miért csinálja, nem vagyunk gyerekek, anyagilag, karrierileg is jóval felettem áll és gondolom észben is egy bizonyos téren mert olyasmit tanult amire én képtelen lettem volna.

Már rég elfeledkeztem róla de most, hogy mások említették meg és ennyire nyilvánvaló külső szemlélők számára is ez a másolás, érdekel a dolognak a pszichológiája.


2012. aug. 14. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem Neked igen rendes üldözési mániád van. Az hogy egy másik ember is vesz fehér nadrágot, meg odamegy nyaralni ahová Te, még nem jelenti azt hogy utánoz. Nekem is, sőt az összes ismerősömnek, rokonomnak, barátomnak van fehér nadrágja, és ilyenkor nyáron hordjuk is. Nyaralni is mentünk már sokan egy helyre. Lépj már túl, csak magadat kínzod!
2012. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%
Igen, ennek az utánzás-nak mély pszichológiája van. A fiú kezdte: azzal,hogy hasonlítgatott. És a lánynak valószínű instabil az énképe, gyenge az önbizalma - és így próbál támasztékot szerezni. Komoly szakirodalma van, sajnos még nincs magyarul, René Girard -mimetikus vágyelméletéről van szó. Annyira elfajul ez: hogy egymás vágyait is utánozni kezdik. Jellegzetes egy ilyen háromszög felállás. Dosztojevszkíj-nek van egy karakteresen erről szóló kisregénye: Az örök férj. Nehéz belőle kiszabadulni, noha tkp. mindenkinek rossz...De ez támaszték -és attól félnek: eldőlnek. A legjobb lenne, ha teljesen kikerülnétek egymás látóköréből. És nem is tudná, hogy hol élsz. Persze ezt nagyon nehéz általában megvalósítani.
2012. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!