Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen esetben?...

Mit tennétek ilyen esetben? Van valami hatásos tanácsotok? Nagyon elegem van már belőle

Figyelt kérdés
Tesóm évek óta azt csinálja,hogyha hazajön,mindenkivel ordibál ok nélkül,hogy tudjon kötekedni,aztán kitalálja,hogy nincs semmi kaja,közben meg tele van a hűtő kajával,anyámat főzésre kényszeríti este tízkor is,de a tesóm viszont otthon semmiben sem segít szinte,csak alszik meg gépezik munka után.Anyám szó nélkül tűri,tesómnak mindig is több minden meg volt engedve,mint nekem,anyámmal nagyon csúnyán beszél,lehülyézi,csövesnek mondja el,közben meg néha tőle kér pénzt,én beszólok ilyenkor a tesómnak,nem hagyom magam,annak ellenőre,hogy 7 évvel fiatalabb vagyok tőle,ő 30 körüli,anyámék fejére nőtt már régen..
2012. aug. 13. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez édesanyád hibája h engedte idáig fajulni a dolgokat.te nem tudsz tenni semmit,legfeljebb beszélsz erről anyuddal.

talán azért tűri el h így viselkedik mert néha ad haza pénzt.ugye ad haza pénzt tesód?

2012. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem sűrűn ad haza pénzt
2012. aug. 13. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

szegény anyukád. neki kell a sarkára állnia. te annyit tudsz tenni, h támogatod ebben, mellette állsz és tudatosítod is anyudban, h nincs egyedül, ne féljen nemet mondani.


a tesód 30 éves, ha kajálni akar este 10-kor, az a minimum, h ő üt össze valamit abból, amit a hűtőben talál, nem pedig anyukádat ugráltatja, miközben minősíthetetlen stílusban beszél vele. (ilyenkor egyébként te is rászólhatsz, h ne beszéljen így az anyukátokkal.)

2012. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen,rá szoktam szólni,hogy lassabban a lovakkal,de visszabeszél,nagyon buta lett
2012. aug. 13. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Te nem tudsz tenni semmit,anyád meg hülye(már megbocsáss) hogy ilyeneket tűr
2012. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyet értek az előttem szólókkal... Anyukád tette lehetővé tesódnak, hogy idáig fajuljanak a dolgok...

Apukádról nem írsz... lehet, hogy nincs veletek? A két szülő is tehetne valamit együtt, leülni beszélgetni tesóddal.


Amúgy én ilyesmit máshol is látok, nagyon kényes ügy... mert talán Anyud attól fél, hogy ha nem teszi ezeket meg, tesód nem szereti majd, érzelmileg zsarolja stb.

Kialakult egy egyensúly - mégha torz is- és nem lesz könnyű változtatni...


De ne add fel, több fronton próbálkozz:)

Anyukádtól tudd meg, mit gondol erről?

Tesódtól meg kéne tudni, hogy haragszik-e anyudra valamiért? ha igen, beszéljék meg...

ha meg csak szimplán bunkó, akkor együttérzést kéne támasztani anyukád iránt :)

2012. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!