Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy már nem...

Létezik olyan, hogy már nem szeretem a saját anyámat? Szemétnek érzem magam emiatt, de ugyanakkor egyszerűen nem tudok rá úgy nézni mint régen.

Figyelt kérdés

Kisebb koromban nagyon jó viszony volt közöttünk, de amint elkezdtem kicsit nőni és mást is szerettem volna azon kívül, hogy itthon ülök és játszok a sarokban, megromlott a viszonyunk.

Előbb csak azért, mert sűrűn jártam el itthonról SÉTÁLNI a barátnőimmel. Nem buliztunk, nem pasiztunk, csak sétáltunk és beszélgettünk. Aztán az nem tetszett neki, hogy barátom van és már meg azért nem ülök itthon állandóan.

Folyamatosan szekál, semmi nem jó neki, amit csinálok. Mindenben talál valami kivetnivalót. Aztán meg csodálkozik, ha nincs kedvem segíteni neki, mert ha segítek, akkor mindig csak azt kapom, hogy mit nem jól csinálok. Ha véletlenül egyszer jónak találja a munkámat, akkor meg az a baja, hogy miért csak ennyit csináltam, mikor még ott van ilyen meg olyan 20 féle más tennivaló. Egyszerűen semmit nem tudok úgy csinálni, hogy jó legyen neki.

Egy nap sem telik el békességben, ha itthon van csak veszekedés van. Egyszerűen nem bírom már elviselni. Beszélgetni sincs kedvem vele, mert olyankor is mindig talál valamit, amibe beleköthet.

Gondolkodom a költözésen. Egyébként is szeretnénk már összeköltözni a barátommal, ez csak még egy érv a költözés mellett. De attól tartok ez sem fog békésen lezajlani, mint ahogy semmi más sem.

Van más is ilyen helyzetben? Vagy csak én örlődöm? Van hasonló történetetek?

22L


2012. aug. 13. 10:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egyaltalan nem jelent hazassagot. En is ket eve elek mar baratommal egyutt, boldogan. Nem vagyunk hazasok. Nekem faterom mindig kiadta az ukazt, csinaljak rendet a szobamban, pakolt onkenyesen a szekrenyembe belenyult, mas nezet egy fedel alatt, raadasul dohanyoznak a szulok.... Folytonos osszetuzesek. Ezt nem lehet mashogy megoldani. Felnott ember lettem, annyira orulok h a magam ura vagyok, nem fuggok mastol, csak a paromtol, de O is tolem.
2012. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

A legtöbb konfliktust a hibás kommunikáció okozza.

Szerintem a Kérdező akkor cselekszik helyesen,ha megoldja a problémát Anyukájával, különben ez mindkettejüknek csak egyre fájóbb és mélyebb sebet okoz.

A lelki eltávolódást fizikai eltávolodással (költözés)csak növelni lehet, nem pedig közeledést elérni.


Kérdező! ne add fel! Próbálkozz MEGOLDANI a problémádat!

2012. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos a probléma már elég régi, nagyon sokszor próbáltam megbeszélni vele, de ha valamit a fejébe vesz, senki nem tudja neki megmagyarázni az ellenkezőjét. Akkor sem, ha egyértelmű, hogy elvetette a sulykot.

A költözésre még sajnos várnom kell jövő nyárig, mert nappalis vagyok a főiskolán és eléggé le vagyok terhelve, nem tudok mellette dolgozni. Pénz nélkül meg nem szeretnék senkire sem "ráakaszkodni".

Esküvő egyelőre még csak a távoli terveink között van, előbb szeretnénk kicsit együtt lakni, hogy lássuk tényleg működünk-e napi 24-ben is. :)

2012. aug. 13. 11:29
 14/24 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező?

Nem fordult meg véletlenül egyetlen másodpercre se a fejedben, hogy tisztességgel kihasználod saját édesanyádat? Most tanulmányaid miatt nem aktuális a költözés, majd ha aktuális lesz akkor elmész. Ha ennyire nem jöttök ki, akkor menj most. Jaaaa, hogy most még nem 22 éves vagy? Csak azokban az esetekben vagy nagykorú, amik kedvezőek számodra? Kedvezőtlen eset esetén meg ott van az az asszony aki felnevelt, és még most is le lehet húzni.

2012. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Uramatyammennyi maradi ember.ti nem voltatok fiatalok? Kirepulni a feszekbol, halottatok mar errol? A madar se marad ott a feszekben a szulok nyakan. Ja hogy mi nem madarak vagyunk? Ez csak egy hasonlat, ami idevag. Most nekem csk jobb a kapcsolatom apummal, minden nap telefonon beszelek a szulokkel. Nagyobb volt a lelki tavolsag, mig fizikailag kozelebb eltem.
2012. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
38%

Maradi vagyok, amiért soha nem írnék le ilyet, hogy mennék otthonról, de most jelenleg anyagilag nem tehetem meg. Idegen nyakába nem akarom magam varrni, de édesanyámat simán lehúzom, mert hát ő az anyám, neki semmi köze sincs semmihez, csak és csupán felnevelt.

Ha majd saját gyermeketek lesz talán rájöttök, hogy is működnek ezek a dolgok.

2012. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es!

Tudod van annyi ösztöndíjam, hogy a saját költségeimet fedezzem belőle, nem nyúlom le anyut, csak olyankor szorulok rá a segítségére, mikor nyár van és nem kapok ösztöndíjat. De ilyenkor is vannak magántanítványaim, így általában ilyenkor is egészen jól megvagyok támogatás nélkül.

Ahhoz viszont ez a pénz édes kevés, hogy a saját lábamra álljak belőle.

2012. aug. 13. 11:53
 18/24 anonim ***** válasza:

14 vagyok

Nem írtam, hogy lusta vagy. De ami kevés az kevés.

2012. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem meglehetősen tipusprobléma a tied, legalábbis én is hasonlóan vagyok a saját anyámmal. Csak hát voltam elég balga hozzá, hogy annó nem 18 évesen léptem (nem az elköltözéssel, az már 18 évesen megtörtént, hanem a kapcsolat minimalizálásával) hanem 25 éves koromig halasztgattam, és hagytam neki beleszólást a dolgaimba - aminek a következményeit sok tekintetben máig szívom. Pedig már 22 éve nem állunk szóba egymással. Valszeg, ha 18 éves koromban egyértelműen helyre teszem, akkor nem alakul ki egy rakat rossz dolog se, meg a végzetesen elmérgesedett helyzet se. Szóval a te esetedben a pároddal való összeköltözés és a függetlenséged deklarálása nem a probléma elől menekülés, hanem a későbbi nagyobb problémák megelőzése. Ha most lépsz, és közlöd vele, hogy a továbbiakban nem hagysz beleszólást a dolgaidba, onnan a kapcsolatot később - ha elfogadja, hogy a lánya felnőtt - lehet javítani. Ha hagyod hogy ténykedjen, és mondjuk szétmarja a párkapcsolatod, jövendő családod, vagy akármi, akkor úgy járhatsz, mint én - hogy már nem az lesz a mérlegelt kérdés, hogy "szereted-e", hanem az, hogy "megér-e annyit, hogy visszakézből"... szóval, viccen kívül anyukád érdekében is LÉPJ RADIKÁLISAN, mielőtt jóvátehetetlenné fajulnak a dolgok kettőtök között (48/F)
2012. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülői viselkedésnek egyenes következménye, hogy a gyereke rá se fogja nyitni az ajtót a későbbiekben. Ez a probléma már sok éve fennáll, és ha eddig nem sikerült közösen megoldani, akkor a különválás az egyetlen kiút.
2012. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!