Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felülkerekedni...

Hogyan lehet felülkerekedni az anyós iránti utálaton?

Figyelt kérdés
Nem szereti a kislányomat, szerintem. Én ezt képtelen vagyok elfogadni. Napról napra jobban haragszom rá ezért. Az ő unokája.
2009. júl. 20. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak te érzed így? Úgy értem, hogy ha nem beszéltek erről, lehet, hogy félreérted. Én nem vonnék le következtetéseket így, hanem inkább beszélnék vele erről. Az utálat nagyon erős szó azért.
2009. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan ez a helyzet. A lányomat a kezdetektől kezdve nem szerette, mert én vagyok az anyja és még hasonlít is rám. Már a gyerekei között is különbséget tett és hát én "rossz" fiának szültem. Csak azért volt jó, hogy nálunk lett először gyerek mert majd a másik fiától az unokat rengeteg dolgot örökölhet tőlünk. Egy kezemen megtudom számolni, hogy 11 hónapos koráig hányszor látta az unokáját (ebbe benne volt az esküvőnk és a keresztelő is), megfogni sose fogta meg. Azóta egy képeslapot nem küldött neki soha akár karácsonyra, szülinapra stb, telefonon sem érdeklődött. A gyerek 9 éves múlt (férjemmel sem beszélt az elmúlt 8 évben), mi jól megvagyunk nélküle, de sose fogom megérteni, hogy miért kell egy gyereket utálni csak mert engem nem szeret. És a gyereknek se tudtam sokáig, hogy mit mondjak, miért nem keresi őt a "mama", mert nagy ritkán azért rákérdezett, hogy mi van apu szüleivel.
2009. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Megnézheted, mi áll az utálatod mögött, megnézheted, milyen viszonyban van lányod és a nagymama: családállításon. Komolyan.


Irj privit vagy itt is érdeklődhetsz: www.hellinger.freeweb.hu

2009. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Egy felnőtt embernek tudnia, éreznie kell, hogy mi válthat ki ilyen érzéseket a másikból. És ha ezzel tisztában vagy, a válasz is egyértelmű.Azt a szülőt, nagyszülőt, nem veszem emberszámba aki az unokáját, gyermekét nem szereti, hacsak nagyon súlyos oka nincs rá. Egy ilyen okról pedig, nem lehet nem tudni.És mit mond a párod, miért nem tőle kérsz tanácsot, ha tanácstalan vagy.
2009. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szóba se állnék többet az anyóssal-apóssal, ha ilyet megengednének maguknak!

Menjenek a francba az utálatukkal, és amúgy is, sztem a legutolsó ocsmányabb dolog, ha nem szeretik az unokájukat a saját önző kicsinyes dolgaik miatt.

Szégyellhetik magukat!

De nem baj, nincsen szüksége egy ilyen mamára!

2009. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

9 hónapos a kislányunk. Soha nem kapott még tőlük semmit, csak akkor, ha a férjem rájuk szólt. Ha odamennek hozzájuk, azt mondja neki: "Hát te már megint itt vagy?" Jópofának szánja.

Na mindegy.

Köszönöm mindenkinek.

2009. júl. 21. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!