Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a nővéremmel?...

Mit csináljak a nővéremmel? Vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak irigy vagyok, de hiába, én nem tudok ezen változtatni. Én 13 éves vagyok ő meg 16.

Egy éve kaptam egy kiskutyát, én erre öt évig vártam. Mindig elkezd neki gügyögni meg minden, és én erre azt érzem mintha el akarná venni tőlem a legjobb barátom. Most meg kijelentette, akar egy kutyát. Nem rég meg anyát megkértem nagy nehezen menjünk megnézni egy lovardát, hogy ott lovagolhatnék e , milyenek a körülmények, meg ilyesmik. Mentünk, a nővérem is beszállt a kocsiba. Azt gondoltam, anya majd közbe kiteszi, de aztán jött ő is. Anyának mondtam hogy szeretnék valamit egyedül csinálni a családban, mert zongorázok és azt nővérem is csinálja, de mondjuk ez nem zavar, erre ő csak azt mondta: ugyan már. Lovaglásnál nővérem mindig okoskodik, ő van a középpontban, én meg csak úgy..ott vagyok. Most anya megbeszélte egy edzővel, hogy ősztől járjak vívni. Ezt bejelentette ebéd közben, és erre nővérem: -és rólam miért nem beszéltél neki? .. Én tényleg vmit egyedül szeretnék csinálni, ha vívhatnék, akkor a lovaglás már nem is zavarna, de már kezdem úgy érezni, hogy kihasznál. Megvárja hogy rávegyem anyát valamire nagy nehezen, és ő neki így már nem kell semmit tennie, anya megengedi neki.. valamit nem tudtok ez ügyben mondani? Előre is köszönöm.


2012. aug. 2. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül ugyanebben a stílusban nyomja az én nővérem is, pedig lassan 30 évesek leszünk.
2012. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Alázd meg valahogyan a haszonlesőt! Különben úgy jársz, mint az első, még 30 évesen is el fog nyomni, el fog venni tőled minden sikerélményt.
2012. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan dolog, amiben Te tehetségesebb vagy Nála. Mellesleg a lovaglás nem olcsó mulatság, örülj neki, hogy járhatsz.
2012. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, idövel úgysem egy helyen fogtok élni, lesz még alkalmad egyedül csinálni valamit.


Ezek szerint te vagy az aktivabb, neki nem jut eszébe semmi, ezért utánoz - ebböl az derül ki, hogy te vagy a példaképe.

2012. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan dolgot keresni, amiből biztosan kiszáll, ha te jobb vagy nála :)

Ott van például a festés. Egyáltalán nem nehéz olyan képet csinálni, ami jól néz ki. Elég ha csinálsz egy nagy kavalkádot harmonikus színekből :D

Ha látja hogy leverted őt, akkor csak abbahagyja. Ez a tipikus "megmutatom hogy én is vagyok olyan jó mint te" hozzáállás.

2012. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem baj h ilyen vagy!mindenki vágyik az elismerésre, főleg ha gyerek az illető (nem sértésből mondom)

viszont fogadd el h mindig lesznek olyanok akik sokkal jobbak mint te,de ezért még nem szabad elkeseredni.majd te is megtalálod azt amibe jobb vagy mint a tesód addig is

inkább örülj neki h ennyi mindent kipróbálhatsz!

2012. aug. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem mindenben utánoz , csak olyanokban, amiben büszkék lehetnének rám a szüleim. A lovaglást ugyan ő fedezte fel hamarabb, de semmi jelét nem adta hogy akarja folytatni..és még ő állt neki feljebb. A ponyclubba is nemrég csatlakoztam, miután megtuzdta, hetekig csak piszkált. Tudom hogy ez a viselkedés a tinikre vall, de más jól kijön a tesójával. Mellesleg holnap megy elmenni kutyát venni. Ez az egész olyan igazságtalan! Más is így érezné?
2012. aug. 3. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!