Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy legyek jóba nővéremmel,...

Hogy legyek jóba nővéremmel, ha ő ilyen velem?

Figyelt kérdés

ő már felnőtt, van egy 1 éves kisfia, elfoglalt, sokat dolgozik. alkalmazott grafikus, desinger.

én is ennek tanulok, és segített már nekem pár dologban, nem egy rossz ember.

ellenben mikor valami komoly dologról van szó, pl tanulási nehézségeim vannak és 3-asnál jobb dolgozatot, sosem tudtam írni, és ezért is vért izzadtam, járok az iskola pszihológáshoz is. tehát nekem nem olyan egyszerű és normális ez az egész. ő pedig oltogat, folyamatosan bánt, hogy buta vagyok, hülye... dicsekszik, hogy ő már mennyi mindent elért az életben és ha nem igyekszem ennél jobban, menjek el műkörmösnek, mert ő a többit leszarja. ő nagyon intelligens, túlságosan is. mindenhez nagyon ért nő létére, jó betonozott, rakta a falat és hihetetlen sok műszaki tapasztalattal rendelkezik. ő a példaképem egyébként... erről ő nem tud. de miért kéne tudnia? kiröhögne..

szeretnék valahogy jóba lenni vele, hogyha segít, vagy tanít, akkor ne alázzon meg, vagy egyszerűen fogadjon el így ahogy vagyok... ezeket nem mondhatom el, mert gyenge, lusta és butának tartana ismét. volt, hogy beszéltem neki hasonló nehézségeimről, de csak cinikusan válaszolgatott és megint a sárgaföldig tiport.

én nagyon szeretem őt, mert a testvérem, és mikor tudja, hogy szükségem van segítségre, mondom, segít. csak ennek ez az ára, hogy folyamatosan bánt?

kiskoromban amikor nem törölgettem el az edényeket és nem sikáltam ki 9 évesen a mosdót megvert ezért..

nekem ilyenek megmaradtak, ő pedig olyan könnyelműen veszi az én lelkivilágom, vagy bármi mást.

hogy tudnék egyenesbe jönni vele?

én 20 éves vagyok...


2011. nov. 20. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Magaddal jöjj egyenesbe. Az írásod alapján az jött át, hogy 13 éves vagy, közben meg kiderül, hogy egy 20 éves, felnőtt nő. Valami nagyon nincs rendben az agyadban, tehát én első körben nem a nővéremet próbálnám hibáztatni a saját sikertelenségeimért.
2011. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
?
2011. nov. 20. 14:27
 3/8 A kérdező kommentje:
én szeretem őt. egy tény, hogy bánt, nem hibáztatás. miért hibáztatnám? én jóba szeretnék lenni vele.
2011. nov. 20. 14:28
 4/8 A kérdező kommentje:
érdekes a személyisége. mert segítőkész, de pl édesanyámmal és a többi nővéremmel néha úgy beszél, mint a kutyával. édesanyámmal mindig beszélgetésnél ordítozik, és megalázza őt is.. akkor kedves amikor kell neki pénz.
2011. nov. 20. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is fiatalabbnak hittelek. Na mindegy. A lényeg: szerintem te nem reálisan látod a nővéredet. Sokkal többnek képzeled, mint aki valójában. Ezzel pedig a saját önbizalmadat ásod alá.

Ha a nővéred valóban olyan sikeres, példaképként szolgáló ember lenne amilyennek te képzeled, semmi szüksége nem lenne arra, hogy titeket "terrorizáljon". Ő simán húzd meg-ereszd meg- et játszik veletek. Néha segít, néha kedves, de nem jó szándék vezérli. Így tud titeket talonban tartani, még ti próbáltok neki megfelelni. Minek? Kicsoda ő? Tényleg úgy érzed, hogy kishugaként szeret téged? Vagy anyjaként szereti anyutokat? Dehogy. Kelletek neki, anyud a pénze miatt, te meg, hogy bizonygasd a felsőbbrendűségét. Megváltoztatni őt nem tudod, felnőtt, megcsontosodott személyiség. Magadon, a saját hozzáállásodon viszont tudsz változtatni. Ne tőle kérj segítséget hanem a tanárodtól, osztálytársaidtól. Pitizel neki mint egy pincsi, holott nem kell megfelelned neki, nem is lehet.

2011. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hű, nem gondoltam volna, hogy 20 éves vagy. Ahogy az első is írta, kb 13 éves szintű volt ez a kérdés.

Felnőtt nő vagy, nem a nővéred árnyéka. Saját egyéniséged van, nem megy a tanulás, és? Műkörmös is lehet az ember, hidd el, azt is elég jól megfizetik. Nem ciki az, ha nem értesz mindenhez. Felnőtt vagy már, ha tanulsz, azt egyedül kell megoldanod, nem a nővéred segítségével. Minek tanulsz? Szereted azt a szakmát? Mi szeretnél lenni, ha "felnősz"? Erre koncentrálj, ne arra, hogy legyőzd a nővéredet bármiben is. Ha ő ilyen bunkó, akkor nem kell a seggét nyalnod - már bocsánat - csak azért, hogy szeressen. Legyél jóba a többi nővéreddel, aki nem beszél lenézően a saját családtagjaival. Csak azért mert okos, nem ő a világ közepe. Ne bálványozd ennyire. Szeresd saját magad, figyelj arra, hogy mit akarsz, te is elérhetsz bármit - a tanulási nehézségeid ellenére.

2011. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En is grafikusnak tanulok. Tudna gyakornoki munkat, jo helyen. Az egyetlen komoly kapcsolatom o. Tudja jol hogy mit biztosithat nekem. En pedig jol tudom hogy jo helyre kerulnek. De nem csak ezert szeretnek jo kapcsolatot.. O a noverem, kozeli csaladtag. Mindenkit tisztelni es szeretni kell. En ia ezt szeretnem, ha igy lenne.
2011. nov. 20. 15:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Én máris jobb és nagyobb embernek tartalak a nővérednél.
2011. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!