Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mitévő legyek, mit tegyek,...

Mitévő legyek, mit tegyek, hogy ki tudjak lépni ebből? Nem csak szégyellem, és félek tőle.

Figyelt kérdés
...de be is igazolódik,hogy nagyon gyenge mentalitást örököltem,idegbeteg,gyenge érzelmű,túlérzékeny vagyok.Apám öngyilkos lett,anyám szorongó-pánikoló,az ő anyja egyfolytában sír mindenen és ezek vannak bennem,elveszítettem már egy csodálatos lányt is.
2011. júl. 11. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ilyen körülmények között én is túlérzékeny lennék. Elhiszem, hogy eleged van belőle. Egyáltalán nem biztos, hogy genetikailag örökölted a hajlamot. De bőven elég, ha ebben nőttél fel.

Szerintem mindenképpen keress fel egy pszichiátert. Terápiával egyenesbe tudsz kerülni. Nem gyógyszerezésre gondolok, hanem egyéni vagy csoportfoglalkozásra. De a pszichi majd kitalálja, melyik lenne jó neked.

Mindenesetre bízz abban, hogy egyedül ki tudsz mászni ebből. S ne úgy gondolkozz, hogy mint egy rossz átok, súlyt rád az ideggyengeség.

Valójában egyedül te magad kellesz ahhoz, hogy kigyalogolj belőle. Mindenki más csak valamiféle segítséget tud adni hozzá.

Sok sikert!

2011. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Légy Te a családban a férfi! Legyen olyan küldetéstudatod, hogy már pedig Te leszel a család tartóoszlopa, aki mindig erős marad, történjen bármi. Ne hagyd már el magad basszus!!! Mindegy milyen anyudkád, milyen volt édesapád, Te NEM OLYAN leszel, mint ők! Hajrá!
2011. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, örökölted a mentalitást, de rajtad múlik mit kezdesz vele. Erősítsd magad, próbálj meg optimistán gondolkodni, ez csak egy ideig megerőltető. Szedd össze magad, és hidd el magadról, hogy értékes vagy. Ez is csak egy ideig nehéz, utána már tényleg elhiszed, nekem bevált.
2011. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A citromfű tea nagyon jó idegerősítő nekem a pszichiáter ajánlotta napi 2*2dl, már az első este nagyon jól aludtam tőle, előtte szinte órákig forgolódtam és pánikoltam a sötétben!!!!

[link]

Próbáld meg, esetleg a családnak is ajánlhatod, jót fog tenni!!!

2011. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még az sem jelent semmit, ha örökölted a hajlamot. Rajtad múlik, mit kezdesz az életeddel. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget (pszichológus, pszichiáter).

Viszont: az a lány nem lehetett annyira "csodálatos". VAgy lehetett, de nem szeretett, az biztos. Ha szeret, elfogad olyannak, amilyen. Ha meg nem szeret, tök mindegy, milyen vagy, így is, úgy is vége lesz előbb-utóbb.

2011. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Biztos nem könnyü eset, de van kiút. Te nem tudsz tenni semmit, de vannak akik segítenek. Kezdetnek olvasd el Kenneth McAll: A családfa gyógyítása címü könyvét (Marana Tha Kiadó, nemrégen a Ferenciek terén még kapható volt). Magyarországon is vannak, akik ezt kezelni tudják.
2011. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te nem örökölted, csak mivel ebben nőttél fel, ezek a körülmények 'átváltoztattak' téged.


Az egyik válaszoló már írta, hogy légy te a tartóoszlop! Szerintem is így legyen, és biztosan sikerülni fog! Mutasd meg, hogy erős vagy, bármi történjék is! Nem szabad feladni SOHA! Nagyon erős vagy, kitartást! A fény mindig ott van az alagút végén!

2011. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!