Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Van a barátomnak egy kislánya...

Van a barátomnak egy kislánya és nem engedi meg mindig h az apukája közelébe legyek mert félti az apukáját! Szerintetek mit tegyek h elfogadjon engemet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kislány?

Mióta vagytok együtt apukával?

Milyen gyakran találkozol a kislánnyal? (ezek fontos kérdések)

Addig általánosságban tudom mondani:

Gyerekeknél gyakori, hogy ki akarják sajátítani az egyik szülőt (főleg, ha elvált/különélő szülőkről van szó), és főként az új párkapcsolatra féltékenyek.

Szerintem az apukának kell vele megbeszélnie, hogy ő ugyanúgy szereti őt továbbra is, és szeretné, ha beszélgetne, játszana veled is.

Te annyit tehetsz, hogy a kislány jelenlétében vmennyire kerülöd apukával a testkontaktust (pl. nem csókolóztok előtte, ölelkezni is csak finoman) addig mindenképp, amíg nem lesztek igazán jóban. Próbálj beszélgetni, játszani a kislánnyal, és csináljatok valami olyat, amit hármasban is lehet.

2011. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyet értek az elsővel


de nyugi,idővel hozzád fog szokni :)

2011. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elhitetni vele, hogy nem miattad nincs neki anyukája...
2011. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2éve és 6hónapja vagyok az apukával!

a kislány 3múlt!hátvégén van itt itt is alszik meg hétköznap is szokott!mindig változó a kislány kedve mert van mikor megengedi meg van mikor nem sajnos!

2011. nov. 6. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
0.5 éves kislány apukájával jöttél össze?! Hacsak nem anyja dobta ki az apját, akkor nem kellene magadat a kislánynak mutogatni, szörnyű példa lennél.Ha jön, javaslom menj el sétálni. Vagy keress másik apukát, szép hobbi.
2011. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szegény kislány szeretné visszakapni az apukáját, te vagy ebben az ellenség.
2011. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, ezek alapján az apukája sem sokat élt vele egy fedél alatt, nem tudom, nekik mennyire lehet mély egyáltalán a kapcsolatuk, az anyukája milyen érzésekkel engedi el hozzátok, mikor még ilyen kicsi!Pont a dackorszakban van, ami a szülőknek is sok idegeskedést, feszültséget okoz, nem csodálom, ha neked is nehéz.

Nem tudom azt sem, mennyire fogja fel ez a kicsi gyerek, hogy ki vagy te az életükben (ha pl, az anyuka haragszik rád, lehet, hogy ez a kislányban is ellenérzéseket kelt).


Ha esetleg közöd volt a szülők válásához, akkor nagyon kemény dió az elfogadtatás (de ebbe nem megyek most bele, mivel nem ismerem a történeteteket). Ha tőled függetlenül váltak el, és az anyuka elfogad téged, akkor van esély. Az anyukával kellene mindenképp egyeztetni, ő milyen nevelési elvekkel neveli a kislányt, mit enged meg neki, milyen napirendet tart, mit játszik vele stb., és ehhez alkalmazkodva kellene nektek is együtt töltenetek a rátok eső napokat.


Csoda, hogy egyáltalán ott alszik, ilyen kicsi gyereknél teljesen természetes, ha nem akar éjszakára (is) elszakadni az édesanyjától.


Nagyon fontos az is, hogy a barátod milyen apukája ennek a kislánynak! Ha szívből szereti és törődik vele, az anyuka elveit követve, akkor ő is sokat tud neked segíteni abban, hogy közeledjen hozzád a gyerek.

2011. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!