Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim éreznek egymás...

A szüleim éreznek egymás iránt még valamit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és van egy 12 éves öcsém is, együtt élünk a szüleinkkel tökéletes boldogságban.Az a problémám, hogy már régóta észrevettem, hogy a szüleim nagyon elhidegültek egymástól...(anyuval beszéltünk is erről, úgy hogy nem csak vaklárma)Néha úgy érzem, hogy csak miattunk vannak még együtt.Nagyon szeretem őket, de ez annyira elkeserít, hogy annyira imádták egymást meg minden és hogy elhidegültek egymástól...Én már néha azon is gondolkozom, hogy nem akarok így járni nekem nem kell inkább férj.Hisz nem azért élünk, hogy szerelmesek legyünk valakibe akit örökre szeretünk és ő is viszont és BOLDOGAN alapítsunk családot, majd még nyugdíjas korban is szeretjük egymást halálunkig???!!!Ha ez nem így van mégis mi értelme van a szerelemnek??
2012. júl. 31. 21:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
-g
2012. júl. 31. 21:48
 12/12 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi probléma. A házasság nemcsak a szerelemről szól. Hanem a közös jövőről. A szerelem nem ég azonos lángon 70évig :) és a kapcsolat/életkor minden korszakában van valami jó, ami értelmet ad a továbbfolytatásnak. Inkább örülj, hogy együtt vannak. Nem hinném, hogy csak miattatok, az túl nagy áldozat lenne, amit ti is megéreznétek. Egy idő után mi (a szülők) már másképp nézünk a másikra és az elmúlt évekre, mint tinikorban, ti :) Persze van szerelem, meg újbóli fellángolás, ami ha ti kirepültök megint lesz, csak már másképp. Nem az a mindent elsöprő, hanem az a csendesen égő :) Amikor társat választunk egy életre, akkor nemcsak a szerelem számít, hanem a közös jövőkép, életcél és értékrend is, mert ezek tartják össze a házasságot éveken/évtizedekenn keresztül.

Bocsi, hogy hosszú lettem

2012. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!