Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért csinálja, hogy maradjak...

Azért csinálja, hogy maradjak háztartásbeli?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, de le kell írnom mindent, hogy átlássátok a helyzetet.


Vőlegényemmel 1 éve élünk együtt. Tavaly novemberben leépítés volt a munkahelyemen, én is beleestem. Azóta itthon vagyok, a párom tart el. Tavaly tavasszal-nyáron én tartottam el őt, mert akkor ő nem dolgozott. Most van állása, Ausztriában, hétvégente jár haza. Nagyon jól keres, úgyhogy végül is ellennénk 1 fizuból. De! Én nem akarok házt.beli lenni.


Ugye, mivel nem dolgozom, mindent én csinálok itthon, hétköznap nincs sok dolgom, mert én vigyázok a rendre. Ő hétvégén hazajön, összecseszi az egész házat, bejár cipővel, ha eszik nem teszi be a koszos edényt a mosogatóba, a koszos ruháit ott hagyja, ahol épp levette, stb. Mivel nem dolgozom, ő meg kidolgozza a belét, ezért nem szólok érte. Én nyírom a füvet, mindent én csinálok. Ez rendben is van, mert nem dolgozom. De ez nem jelenti azt, hogy ez nekem megfelel így. Úgy érzem magam mint egy cseléd. Nem érezteti velem ezt, én érzem így.


1 hete felhívott az egyik főnöke, hogy hallotta munkát keresek, és beszélek németül. Abban maradtunk, hogy ezen a héten én is kimegyek párommal Bécsbe, hogy beszéljek ezzel a pasival munka ügyben. De pénteken úgy jött haza párom, hogy nem kell vele mennem, mert már nem él az állásajánlat. Teljesen összetörtem, mert nagyon jó lett volna ez a munka, pláne anyagilag. Erre ma hív a pasi, hogy várt ma engem, mi történt, miért nem mentem...!?


Kiderült, hogy a főnök mondta a vőlegényemnek, hogy adna munkát, és állítólag a párom örült. Legalábbis a főnök ezt mondta. Most meg kiderült, hogy a párom tett keresztbe, nem is vettek fel helyettem senkit. Ez már a 3. húzása volt. Ezt már 2-szer eljátszotta. Gondolkoztam miért csinálja ezt. Más nő nem lehet a dologban, mert apámmal dolgoznak együtt, együtt is bérelnek házat, és nagyon sokáig dolgoznak minden nap, tehát még ha akarna se tudna megcsalni. A másik, hogy egy helyen kellett volna dolgoznunk. De ez sem igaz, mert én egy irodában lettem volna, ők meg bútort szállítanak apámmal. Csak a főnökünk lett volna közös. És vajon a másik 2 állásnál miért tett keresztbe?


Aztán rájöttem. Azt látom rajta, hogy ő teljesen boldog így. Asszonyka rendben tartja a házat, intézi a befizetni valókat, főz, mos, takarít, ellátja a kutyát, macskát, és neki semmi más dolga nincs, mint pénzt keresni, 5 napig dolgozni, majd hazajönni és nem csinálni semmit. Ad nekem pénzt, hogy befizessem a számlákat, intézzem a bevásárlást, és hétvégén meg eljárunk ide-meg oda. És tudja, hogy ha dolgoznék, ez megszűnne. Mert akkor neki is be kellene segítenie itthon, ráadásul nem lesz egy kipihent nője otthon, akit bármikor ágyba cipelhet. Nekem is jó, hogy nem kell korán kelnem, és nem kell azt a monoton életet élnem, hogy reggel munka, este haza, főzés, stb. De akkor is egy nullának érzem magam, hogy nem keresek pénzt. De ha felhozom neki a témát, akkor azt mondja, az minden vágya, hogy Bécsbe dolgozzunk mind a ketten, és megvegyük ezt a házat, amit most bérlünk itt Magyarországon. De akkor miért tesz keresztbe nekem? Az első állás egy élelmiszer üzletben volt, megkértem, hogy adja be az önéletrajzomat, később kiderült, nem adta be. Majd egy szállodába mehettem volna takarítani, ott azt mondta, hogy nem éri meg ott dolgoznom, mert alig kapnék pénzt, és 6 napot kellene dolgoznom, úgyhogy megmondta a szálloda tulajának, hogy úgy döntöttem nem megyek oda. Én nem döntöttem sehogy, nem mondtam neki azt, hogy nem megyek, helyettem intézkedett. Később kiderült, hogy 4 napot kellett volna dolgoznom, kb 200 ezer ft-ot kaptam volna, persze euróba. Most meg ugye a főnökük ajánlott munkát. Amikor megkérdeztem miért hazudott, azt mondta, hogy ő úgy tudta már felvettek valakit. Apuval beszéltem ma telefonon, ő is mondta, hogy engem várt egész nap a főnök. Szerintetek miért csinálja ezt? Jól érzem, hogy neki a jelenlegi helyzet a legjobb és legkényelmesebb? Azt hozzáteszem, hogy amíg dolgoztam, folyamatosan féltékenykedett, hogy biztos flörtölgetek, meg szeretem ha bókolnak a pasik. Amióta itthon vagyok egyszer nem volt féltékeny.


2012. júl. 30. 16:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ez a folyamatos hazudozás részéről elviselhetetlen számomra. Nem is akarja, hogy boldog légy. Keresztbe tesz neked. Mi ez? Nem kapcsolat. A vőlegényed folyamatosan keresztezi az utadat. Beszéld meg vele! Így nem lehet élni. Én így nem mennék hozzá. Én megmondanám neki, hogy nem vagyok sem a takarítója, sem pedig a cselédje, és nagyon fel lennék háborodva mint most te, amiért bekavart. Harmadjára...
2012. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

1. kérdezd meg a párodat, szeretne e veled élni, külföldön, mondd meg kerek perec hogy te ezt így nem csinálod tovább

2. hívd fel a főnökét és mondd el neki mi történt.

2012. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Téged hányszor lehet még átverni? Ő egyre ügyesebb ebben,te egyre jobban benyalod,amit mond.Ha valaki kétszer eljátsza a bizalmam,annak harmadszorra már nincs esélye.Miért vagy ekkora balek? Miért vársz minden esetben vörös szőnyeget a munkahelyre?Ha akarsz valamit,akkor vedd fel a telefont és járd ki magad.A munkáltató helyében olyan nőt fel sem vennék,aki annyira nem önálló,hogy egyedül intézze a dolgait.Arra milyen munkát lehet bízni?

Mit keresel valaki mellett,aki nem tisztel annyira,hogy a saját életedről legalább vitát nyisson és ne döntsön a fejed felett?

2012. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

1. A kinti munkát beszéld meg a fönökkel, adott esetben lehet, hogy lakást is tud ajánlani, ami nem drága. (Egyelöre elég lenne egy szoba neked, amig elindulsz)

2. Ettöl függetlenül a völegényed hétvégi viselkedését ("Ő hétvégén hazajön, összecseszi az egész házat, bejár cipővel, ha eszik nem teszi be a koszos edényt a mosogatóba, a koszos ruháit ott hagyja, ahol épp levette, stb.") a hyeledben nem türném el, mert ez szemétség

3. Nagyon erösen meggondolnám, hogy ilyen emberrel akarom-e leélni az életemet, aki egyrészt ennyire kihasnál, másrészt meg hazudik neked és átver. (Én nem ezt akarnám)

2012. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Hát, pedig elég sok a hasonlóság, még az írás stílusa is egyezik.

2012. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Igazad van, ezt a kérdést én írtam ki! Hirtelen nem ugrott be, milyen kérdésre gondolsz, de aztán rájöttem.
2012. júl. 31. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!