Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám megtilthatja hogy...

Édesapám megtilthatja hogy kimenjek édesapám sírjához?

Figyelt kérdés

46éves nő vagyok, sajnos munkám nincs így szezon munkám van, ami csak nyáron lehetséges!

Édesanyám márciusban hunyt el, s mivel engem nem tud "kihasználni" ezért engem lesz*r és azzal a nővéremmel van aki támogatja ugyan, de eddig 9évig felé sem ment a szüleimnek, édesanyámmal is haragba váltak el, na és a lényeg hogy 5en vagyunk testvérek na és, a nővérem és az öcsém illetve apám fizette ki a sírkövet én nem, nem is hívtak választani, mert szerintem közösen kellene, a sírkőre is olyan vers van mintha édesanyám beteg lett volna miközben nem is volt az, szóval úgy döntöttem nem pótolok bele! Nekem pénzem sincs rá, sajnos befektetem a házam szépítésébe, mert ugye ráfér és van akinek adjam, nekem sem ad senki! Így hát félek hogy apám megtiltja hogy kilátogassak a temetőbe!Megteheti? Ha ezt fogja mondani mit mondjak neki?Minket édesanyám halála jobban széthúzott!


2012. júl. 29. 22:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nálatok a családban óriási problémák vannak, minden a pénz körül forog. Te ezt láttad tőlük, és bármennyire is nem tetszik és elítéled, te magad ugyanúgy viselkedsz, mint ők. Senki nem tilthatja meg, hogy kimenj anyukád sírjához, de szerintem ő forog a sírjában, amikor ezt a gyűlölködést kell látnia és ezt az anyagiasságot, amit ti műveltek, ki adott, ki nem adott, miért nem adott, másra kell a pénz. Ez egy dráma. Nekem is rosszul esett volna, ha anyukámék pénzért cserébe adnak húst mondjuk, de azért van szám, hogy ezt elmondjam és azért van büszkeségem, hogy akkor ilyen áron ne fogadjam el. Rohadt önző egy világban élünk, lehet, hogy te pár ezer forinttal beljebb lettél, hogy nem adtál bele a sírkőbe, de egy életre megpecsételted magad a családban ezzel a lépéssel. Hasonlóan undorító és fösvény dolognak tartom, amikor valakik egy lagziban ahelyett, hogy jól éreznék magukat, azt figyelik, hogy ki mit eszik és mit iszik.
2012. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
"Nekem is van felnőtt gyerekem, én támogatom apróbb dolgokkal, nem elvárom, ha viszek, mert mindig viszek akkor egy köszönöm-t nem kapok!" Akkor nem jól nevelted a gyerekedet.
2012. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
kedves 12# valószínűleg az idegeskedésem miatt összevissza írtam!! A gyerekemnek adok, hálálkodik érte, 50szer köszönnek meg dolgokat! Míg mondjuk viszek édesapámnak,köszi nem sok annyit nem mond! Vett neki a lányom egy bögrét, meg sem fogta, azt mondta dobja be a vitrinbe!!!
2012. júl. 29. 23:14
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem forog minden a pénz körül, ezt leírtam annak aki azt írta hogy ó ugyan ennyit adhattam volna anyukámnak! Én tiszteltem becsültem őt, és nem bánt hogy nem adott nekem semmit csak úgy! Az életben kell tisztelni, nem úgy mint apá meg öcsém hogy életben mindenfélének elhordták és csúffoskodtak vele!! Nem adok és kész, nem kötelező, a temetésben részt vettem! A sír már kivan fizetve, azért adjak hogy többet ígyanak és cigizzenek el??? Bravó, akkor jobban tettem hogy lebetonoztam a hálószobát és le laminátoltam, mert sajnos minden évben hasznot teszek, de még most jött el hogy ezt megcsináljam! Persze nem kellene más pénztárcájában túrkálni!
2012. júl. 29. 23:17
 15/21 A kérdező kommentje:
helyesbítek, nem anyukámnak adtam volna a sírhely pénzt!!! NEM! ő már sajnos nem látja, sajnos az sem érdekelné ha valaki a sírjára piszkítana!esetleg apám seggéből húztam volna ki a tövisket!
2012. júl. 29. 23:18
 16/21 anonim ***** válasza:
Most nem értem pontosan mi a gondod, mert számomra egyre egyértelműbbnek tűnik, hogy alapjáraton itt nem az a legnagyobb kérdésed, hogy megtilthatja e apád neked, 46 éves felnőtt nőnek, hogy kilátogass egy sírhoz... Egy ilyen kérdést egy 15 éves gyerek is ámulattal nézne szerintem. Mostmár minden gond! Nézd... A szüleid rengeteget adtak neked azzal, hogy megszülettél és felneveltek. Igen, egyszer eljön az az idő, amikor illik vissza is adni, ahogy majd a te gyerekeid is adni fognak neked. Az, hogy apukád olyan amilyen, az egy dolog. Nálatok minden a pénz körül forog. Simán el lehetett volna intézni, hogy te fizetted a temetést egy testvéreddel, ha jól értem, apukád pedig talán másik testvéreddel vagy nem is értem a sírkövet. Akkor most pont egálban vagytok, miért kell vagdalózni, hogy adja bele a részét blabla... Én úgy látom, hogy hatalmas problémák vannak ebben a családban! Mi lenne, ha a legközelebbi látogatásodnál mondjuk leülnél apukád mellé és ELMONDANÁD neki, hogy jól esne neked, hogyha már arra jár, akkor hozzátok is benézne egy kicsit...
2012. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mindent mondok már, de nekem a bajom az hogy tudom hogy MEGAKARJA TILTANI! Nem fogom hagyni csak nem tudom arra mit lehetne felelni!! Nem normáliska, több részletet már nem is akarok mondani!!!
2012. júl. 29. 23:29
 18/21 anonim ***** válasza:
55%
És mégis honnan tudná apád, hogy kimentél a temetőbe? Bejelented Neki? Gondolom nem.. Akkor? Ha meg megtudja mi van? Istenem, csak nem félsz Tőle..? Van rá okod?
2012. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
46 évesen nekem senki nem tilthatja meg, hogy anyámhoz menjek.Akár életében, akár a sírjához. Senki! Nevetséges ilyet még csak kitalálni is. Miért tartasz ennyire apádtól? Szereted őt és adsz a véleményére, vagy egyszerűen félsz tőle?
2012. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%
A válaszaid alapján veled sincs minden rendben, feltettél egy kérdést, szapultad a családodat, akik meg kívülállóként elmondták a véleményüket, mindenkit lepontoztál meg szidtál. Nem vagy különb sem apádnál, sem a testvérednél ezzel a hozzáállással. A tiszteletedet fejezted volna ki anyukád iránt, ha hozzájárulsz a sírkőhöz, ehhez apádnak meg a többieknek semmi köze. Én nem lennék rá büszke, hogy a házam tatarozása fontosabb, mint édesanyámnak emléket állítani. A hozzászólásaid azt tükrözik, hogy veled ugyanolyan nehéz lehet közös nevezőre jutni, mint a családod többi tagjával. Mindenki hajtogatja a maga igazát, közben nem figyel oda, mint mond a másik. Neked nem esne rosszul, ha épp téged temetnének és menne az acsarkodás, ki mennyit adjon bele, hogy normális sírod legyen? Az egyik tatarozna éppen, a másik meg inkább cigit venne, de neked már úgyis mindegy, hiszen nem látod. Valakinek el kéne kezdeni emberségesen viselkedni és leülni a problémákat megbeszélni, mert ennek soha nem lesz vége.
2012. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!