Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám megtilthatja hogy...

Édesapám megtilthatja hogy kimenjek édesapám sírjához?

Figyelt kérdés

46éves nő vagyok, sajnos munkám nincs így szezon munkám van, ami csak nyáron lehetséges!

Édesanyám márciusban hunyt el, s mivel engem nem tud "kihasználni" ezért engem lesz*r és azzal a nővéremmel van aki támogatja ugyan, de eddig 9évig felé sem ment a szüleimnek, édesanyámmal is haragba váltak el, na és a lényeg hogy 5en vagyunk testvérek na és, a nővérem és az öcsém illetve apám fizette ki a sírkövet én nem, nem is hívtak választani, mert szerintem közösen kellene, a sírkőre is olyan vers van mintha édesanyám beteg lett volna miközben nem is volt az, szóval úgy döntöttem nem pótolok bele! Nekem pénzem sincs rá, sajnos befektetem a házam szépítésébe, mert ugye ráfér és van akinek adjam, nekem sem ad senki! Így hát félek hogy apám megtiltja hogy kilátogassak a temetőbe!Megteheti? Ha ezt fogja mondani mit mondjak neki?Minket édesanyám halála jobban széthúzott!


2012. júl. 29. 22:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
a kérdést elírtam!! Édesapám megtilthatja hogy kimenjek édesanyám sírjához?
2012. júl. 29. 22:20
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A temető közterület. Akkor mész oda a sírhoz amikor jól esik. Akárki sírjához, senki sem fogja ellenőrizni.


Részvétem.

2012. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilthatja meg. Egy 16 évesnek se tilthatná meg, nemhogy egy 46 éves nőnek. Nem is értem, hogy hogy merült ez fel benned.
2012. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

első: Köszönöm!!



Nem bennem merült fel, hanem alapjában ilyen a családom, ilyen gondolkodás módjuk van!Különben is édesapám nagyon megváltozott, mindenkihez elmegy aki rokon, pedig környéken lakunk mi is, de minket kihagy, és ez így van mióta anyukám meghalt!

Mikor meghalt, akkor hozzánk jött elsőnek! Akkor egyikkel sem volt jóba talán azért!

2012. júl. 29. 22:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha azt mondja, hogy megtiltja akkor mivan? Felnőtt nő vagy, nem kell engedélyt kérned senkitől arra, hogy mikor hova menj kivel és mit csinálj! Mész amikor jólesik és kész.
2012. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
46 éves vagy, nyilván nem tilthatja meg. (ha fiatalabb lennél sem tilthatná meg) De azért elég érdekese felfogásod van, hogy nem pótoltál be a sírkőbe, mert szépítgeted a házad, meg hogy neked sem adott senki. Gondolom édesanyád adott, ha mást nem azt, hogy a világra hozott, legalább ennyit megérdemelt volna tőled!
2012. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nincs joga ahhoz hogy ezt megtiltsa. Legfőképp akkor nem ha már felnőtt nő vagy, saját döntéseid vannak, akkor mész meglátogatni édesanyád sírját amikor neked tetszik. És őszinte részvétem.
2012. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

tudod adnák én, ha édesapám is megfelelően viselkedne! Felnőttek vagyunk jár a kölcsönös tisztelet!!

Ha jön a másik utcára a nővéremhez, aki 9évig felé sem nézett csak mikor anya meghalt, hozzám miért nem jön?? Mindig én menjek?? Én is dolgozom, fél5kor kelek, intézem fél 7kor indulok dolgozni, biciklivel tekerek 5km-t ott egyből munka, dohány törés??? Tudod mi az?? Esőben, napsütésben szélben, dolgozni, árnyék a fejem felett nincs!És 5000ftot keresek 10óráért!



Mikor szüleimnek tehenük volt, az unokájuknak hordtam a tejet, pénzért adta azt nekem, ha VETTEM tojást kaptam máskülönben nem!Ha disznót vágtak pénzért adták a húst, kétszer ha szántották fel a kertemet felhánytorgatták azóta persze nem is kell!!


Nekem is van felnőtt gyerekem, én támogatom apróbb dolgokkal, nem elvárom, ha viszek, mert mindig viszek akkor egy köszönöm-t nem kapok! Ha mosni kellett mostam, ha bevásárolni akkor azt, ha kórházba szaladgálni mindent megtettem!

A temetésre a fiamtól kellett pénzt kérnem, amibe édesapáméknak (öcsémmel) nem kellett fizetniük, mert nem telt, a 100ezer ft-os nyugdíjból, mert az öcsém meg segélyen van, holott én is! Szóval a temetést megoldottuk, nekik! Akkor szerintem ennyi a minimum hogy ők állják a sírkövet!Akkor amikor össze gyűlik rá a pénz, anyukám még 3és fél hónapja halt meg, nem kéne urizálni más pénzére hogy rögtön sír! Ezt gondolom sajnos!

Anyukám meghalt, a másik testvérem is hozta a temetési részét, azt mondta apám, majd főzők kávét ha ez elment, odaadta már a pénzt miért van még mindig itt!

Temetés után kecskét vágtak, vettem húst, pénzért, nem honorálták, 2 kg hússal jelzem 2ezer forint!

2012. júl. 29. 22:57
 9/21 A kérdező kommentje:

nagyon felidegesítettem magam!


7# köszönöm

2012. júl. 29. 22:58
 10/21 anonim ***** válasza:

46éves nő vagy

Szabad felnőtt cselekvőképes ember... azt csinálsz amit akarsz, SENKI sem tilthat meg neked semmit.

2012. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!