Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem adja meg a tartozását,...

Nem adja meg a tartozását, pedig már többször kértem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tesóm tartozik 36 ezer forinttal már hónapok óta,azt mondja,hogy nincs pénze,meg erre,meg arra kell a pénz,ennek ellenére márkás cuccokat vesz magának állandóan egy fővárosi plázában,meg a tőle 20 évvel idősebb nőjét és annak családját pénzeli.
2012. júl. 29. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs róla papir, akkor nem tehetsz semmit, máskor ne adj kölcsön.
2012. júl. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Ez már tanulópénz lesz. Én mindig azt mondom, soha ne adj kölcsön senkinek, még az anyádnak se, csak annyit, amennyit ajándékba is odaadnál.
2012. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

előző vagyok


Ha még együtt laktok otthon, akkor esetleg lefoglalni a számítógépét, valamilyen értékét, amíg vissza nem adja kölcsönt. Ha külön laktok, akkor buktad.

2012. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
együtt lakunk,ma még a nyakára lépek..utálom
2012. júl. 29. 08:22
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Osztom az előttem válaszolók véleményét... Nem tudsz vele mit csinálni, mivel nincs rá bizonyítékod hogy tényleg kölcsönadtad neki azt a pénzt. Maximum a lelkére beszélhetsz.. Egyébként szép testvéred lehet, már bocs.
2012. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Az én öcsikém is megtette ezt, egyszer. Azóta nem adok neki egy fillért sem. Minden esélyét eljátszotta.


Döntsd el, hogy meddig akarsz balek lenni és támogatni olyan embert, aki nem érdemli meg. A másik: mélyen gondolkodj el azon, hogy kicsoda verte bele a fejedbe azt, hogy neked kell a testvéredet támogatni, mindenáron? (Nyílván anyukád, ha a tesvérednek ilyen súlyos anyaproblémája van: a nála húsz évvel idősebb nő azt jeleti.) Az a hunyó és arra kell haragudni, nem a testvéredre. A testvéredet ignorálni kell: felnőtt ember, boldoguljin, ahogy tud.


Ha nincs papír, akkor vedd úgy, hogy veszett fejsze nyele. Így jártál, ez a tanulópénz. Többet ne adj. Akár ő jön, akár más, el lehet küldeni Zanzibárba, melegedni.

2012. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez a nője tette ilyenné...anyámat már többször átverte így,tesómnak mindig is több minden volt megengedve,mint nekem,azért lett még ilyen
2012. júl. 29. 08:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Az együtt lakás ilyen emberrel sőlyos dolog, mert azt jelenti, hogy valójában egy parazita van a nyakadon. KI kell hajítani a francba, költözzön a nőjéhez. Különben nem lesz esélyed levakarni magadról. Ha nem adsz neki, és egszokta, hogy kap, akkor előbb-utóbb testi-lelki terrorba fog csapni, csakhogy megkapja, ami szerinte jár neki.


Azt ugye nem is kell ecsetelnem, hogy ez mivel jár.

2012. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Nyílvánvaló volt számomra, hogy az igazi hunyó anyád és te vagy ebben a szépséges családi játszmában a balek (vagy a bűnbak). Kérj segítséget, minél előbb!
2012. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szeptemberben kezdem az egyetemet,végre elhúzok itthonról,anyám viszont szenved tovább ezek végett a paraziták végett
2012. júl. 29. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!