Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz ebből valami hátrányunk...

Lesz ebből valami hátrányunk azon kívül, hogy megvonják a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, én idén végeztem az iskolával, nem tanulok már tovább. Természetesen így az apám részéről fizetett gyerektartásnak is vége szakad, ez nyilvánvaló volt.

Ma, ahogy hazaértem a munkából, láttam, hogy ilyen "behívólevél" vagy mi van az asztalon, hogy anyámnak és apámnak ekkor meg ekkor tárgyaláson kell megjelennie, merthogy apám pert indított, hogy szüntessék meg, mert végeztem.

Ebből lesz valami hátrányunk?

Ennek ez a rendes módja? Vagy meg lehetett volna oldani másképp is?

Apámról tudni kell, hogy magától nem fizette volna azt a keveset sem, így le lett vonatva a fizetéséből - világéletében úgy fogta fel, hogy az a pénz anyámnak megy.

Különösebben nem hat meg, hogy vége a gyerektartásnak, hiszen logikus volt. Csak nem tudom, hogy ezt hogy szokták, hogy kell - kell-e egyáltalán emiatt pert indítani, vagy tanév végeztével egyszerűen nem utalják, és kész?

Mert a családi pótlék is azt hiszem augusztus 31-ig jár, ezen az elven akkor apám hiába "pattog", vagy nem?

20/L


2012. júl. 25. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi hátrányotok nem lesz. Megszüntetik a gyerektartás levonását és kész.
2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez a rendes módja, értem.

Csak olyan ijesztően hangzott ez a felperes-alperes-tárgyalás dolog...

Anyámmal meg jelenleg nem beszélek, mert nem találkozunk, nem egy műszakban vagyunk, így nem tudtam megkérdezni.

Köszönöm a választ! :)

2012. júl. 25. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Én anno elmentem a bíróságra és oda beadtam a levelet ahol igazolom a sulival ,hogy vége a "munkaviszonyom" velük, tovább kértem a bíróságot szüntesse meg a tartásdíj folyósítását.


A jogviszony megszűnése előtt 1 hónappal jeleztem ezt, hátha ennél is lassú a reagálás, de kövi hónapban már nem utaltak semmit, Szóval gyorsan le is reagálták.

2012. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jogos, mert amig apádnak nincs ilyen végzés a kezében, addig kötelezhetik a fizetésre.
2012. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A családi pótlék addig a hónapig járt, amikor befejezted a sulit, tehát Júniusig, így Júliusban kaptál még családit, mert mindig az előző havit utalják, de Augusztusban már nem fogsz kapni. Erről levelet is küld majd az Állam Kincstár.
2012. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!