Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást lehet előre...

Gyerektartást lehet előre fizetni jogilag?

Figyelt kérdés
Az anya részéről igény lenne arra, hogy több havi gyerektartást előre megkapjon. Van erre jogi lehetőség? Egy átvételi elismervénnyel bizonyítható, hogy a későbbi hónapokban miért nem érkezik gyerektartás?
2012. júl. 25. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jogilag nem tudom. (Bár nem hiszem, hogy akadálya lenne.) Az ide vonatkozó jogszabályok zöme viszont azoknak jött létre, akik nem tudják felnőtt módon kezelni a dolgokat.
2012. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, van rá lehetőség, és lehet, hogy elég az átvételi elismervény, de egyszerűbb, ha ügyvéd előtt írtok egy papírt.
2012. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A férjem nemsokára indulna és engem kért meg, hogy rakjam össze a papírt, amit visz magával (átvételi elismervény).


Beleírtam, hogy rokontartás (a gyerek elmúlt 18, nappalin tanul) melynek kedvezményezettje XY (a gyerekük), a teljes összeget és azt, hogy ez mekkora időszakot fed le. Valamint a felek személyes adatait, dátum, aláírás.


Egyetlen aggodalmam, hogy mi van, ha jogilag erre nincs lehetőség és az exneje később követeléssel áll elő, hiába ő kérte ezt a konstrukciót.

2012. júl. 25. 08:11
 4/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: Az időszak nagyságától függhet. Így az infláció lehet tényező, de a másik oldalon meg ott van ugye a kamat.
2012. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

okés, amit leírtál, én azt még belevettem volna, hogy ez havi ennyi és ennyi összeget jelent..

Két példányban írd meg, biztos ami biztos!

2012. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5 hónapról van szó. Már megírtam, férjem el is indult. Két példányban vitte, mindketten aláírják mindkettőt.

Gondolkoztam, hogy a gyerekének alá kell-e írni, de ő kétlem, hogy bármit problémázna ezen, vele soha nem volt ilyen gond, illetve tud a mostani előre fizetésről is. (Egy háztartásban él az anyjával még).

2012. júl. 25. 08:39
 7/11 A kérdező kommentje:

A havi összeg olyan szinten benne van, hogy Gipsz Jakab átad X ezer forintot Gipsz Jakabnénak, mely az X-től Y hónapig lefedi a rokontartást. Egyszerű osztással kijön az összeg.

Azt hiszem van valamilyen megállapodás is az összegről, így kijön belőle.

2012. júl. 25. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a papír szerintem elég lehet. Jó ötlet, hogy csináltátok. Húgom vőlegényének volt élettársa megcsinálta azt, hogy a srác odaadott neki előre félévi gyerektartást, következő hónapban pedig jött a csaj 5 havi gyerektartásért, merthogy meg lett ígérve. És a srác nem hitt a szemének-fülének, hogy mindketten tudják, mekkorát hazudik az exélettárs. Mégis volt pofája még egyszer behajtani. De akkor és azóta már kizárólag két tanú által aláírt paprral ad csak neki akármennyi forintot is.
2012. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sokáig üzleti szférában dolgoztam és láttam csodákat. Azóta hivatalos irat vagy pénz átadását kizárólag papírral, akárkiről is van szó.

A férjemnél ezt szintúgy kiharcoltam, ha pénzt ad (kivéve a gyerekének, mert azt ajándékba adja, tehát nem is szükséges visszakövetelni) akkor arról legyen papír.


Az exfeleség anyagilag kifejezetten megbízhatatlan, úgyhogy ha neki ad pénzt, azt minden esetben dokumentálja, így egy esetleges vitás helyzet könnyebben rendezhető.

2012. júl. 25. 10:04
 10/11 anonim ***** válasza:
mivel a gyereknek kell jogilag adnia, vele kellene aláirattattni. Anyuka nem is kérheti vissza, ha hivatalosan is a gyerek nevére került a gyerektartás 18 éves korától, akkor ahhoz anyukának semmi köze. Az más, hogy a gyerek odaadja
2012. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!