Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan érjem el...

Segítség! Hogyan érjem el azt, hogy leszálljon rólunk a szomszéd?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy van egy kertes ház, ahová a párommal be fogunk költözni néhány hónapon belül. már most is szinte minden nap ott vagyunk. Sarki ház, és az átellenesen lakó ,,szomszédnak" már gondjai vannak velünk(huszas évei végén járó nő, férje van és egy gyerek, kisiskolás vagy ovis). Először az volt a baja, hogy túl hangos a zene, a gyerek nem tud aludni. A párom levette a hangerőt a hifiről. Még ezt is hangosnak találta az illető. Akkor be lett szerezve egy fülhallató. Ez után következett az, hogy legyünk szívesek lenyírni a füvet, mert ő allergiás a parlagfűre. Nos, parlagfű nincs a ház környékén, a fű pedig rendszeresen nyírva van, sosem hagyjuk megnőni akkorára, hogy úgy nézzen ki, mint amit nem gondoznak. Ez után pedig azzal jött, hogy vmit csináljunk a kutyával, mert éjszaka vonít. Érdekes, mert mikor mi ott vagyunk, semmi baj nincs a kutyának, mi tudunk aludni. Közvetlenül mellettünk idősek laknak, ők soha nem panaszkodtak ránk, a szemben lakók pedig mondták, hogy ők nem hallottak hangos zenét nálunk.Ja, és az átellenes szomszéd azzal fenyeget, hogy feljelent.Nem értem mért nem lehet békében egymás mellett élni.
2009. júl. 15. 14:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
én megértem azt, hogy gyerekkel más, csak nekem ez az egész úgy jön le, mintha a szomszédunknak túl sok ideje lenne és csak keresi hogy mibe kössön bele. a zenét korábban is úgy hallgattuk, hogy ha kijöttünk a házból, semmit nem lehetett hallani. A kutyával nem tudok mit kezdeni, a fű-témát meg nem tudom honnan szedte. Sajnálom, de szerintem a 14:46-osnak van igaza.én próbálok barátságos lenni mindenkivel, de szerintem túlzás, hogy még be sem költöztünk, már fel akar jelenteni.és az nem tetszik, ahogy ezt intézi: küldi az sms-eket..
2009. júl. 15. 17:12
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

én még régebben,amikor költöztem (társasház) gyakran éjszaka a munkából jövetel bevittem néhány karton cuccott az új lakásba. egyszer csak csörög a telefonom, hogy legyek olyan kedves abbahagyni az éjszakai költözködést, mert ő a bejárati ajtó mellett lakik és mindent hall. elnézést kértem, este vittem neki egy nagy csomag virágot és utána kenyérre lehetett kenni.


szerintem te is próbálkoz zvmi hasonlóval. mond meg, hagy elnézést, nem volt szándékodban mást zavarni, itt egy üveg bor (pezsgő, virág, bármi). ha tovább kötözködik, akkor kérdezd meg tőle, hogy Ő mit csinálna a te helyedben.


sok sikert!

2009. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, a szomszédok az élet sója:)

A legfontosabb: ha a parlagfűvel fenyegetődzik, vigyázzatok, mert ha feljelent a helyi önkormányzatnál, kijönnek és valóban találnak, komoly pénzbüntetésre számíthattok.

A másik meg, ezek az emberek tényleg igy szerelhetők le a legkönnyebben, amit már előttem is írtak: minden nyűgére bólogass, igen, igen. Ha látja, hogy nem lehet veletek veszekedni, meg fogja unni.

2009. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!