Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan érjem el...

Segítség! Hogyan érjem el azt, hogy leszálljon rólunk a szomszéd?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy van egy kertes ház, ahová a párommal be fogunk költözni néhány hónapon belül. már most is szinte minden nap ott vagyunk. Sarki ház, és az átellenesen lakó ,,szomszédnak" már gondjai vannak velünk(huszas évei végén járó nő, férje van és egy gyerek, kisiskolás vagy ovis). Először az volt a baja, hogy túl hangos a zene, a gyerek nem tud aludni. A párom levette a hangerőt a hifiről. Még ezt is hangosnak találta az illető. Akkor be lett szerezve egy fülhallató. Ez után következett az, hogy legyünk szívesek lenyírni a füvet, mert ő allergiás a parlagfűre. Nos, parlagfű nincs a ház környékén, a fű pedig rendszeresen nyírva van, sosem hagyjuk megnőni akkorára, hogy úgy nézzen ki, mint amit nem gondoznak. Ez után pedig azzal jött, hogy vmit csináljunk a kutyával, mert éjszaka vonít. Érdekes, mert mikor mi ott vagyunk, semmi baj nincs a kutyának, mi tudunk aludni. Közvetlenül mellettünk idősek laknak, ők soha nem panaszkodtak ránk, a szemben lakók pedig mondták, hogy ők nem hallottak hangos zenét nálunk.Ja, és az átellenes szomszéd azzal fenyeget, hogy feljelent.Nem értem mért nem lehet békében egymás mellett élni.
2009. júl. 15. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy feljelent ne félj,még őt fogjk hülyének nézni:D

Van tanutok is szóval ha feljelent se parázz:D


Am a füvet levágjátok,a zenét halkra veszitek és vegyetek a kutyának egy ugatás gátló ultrahangos cuccot,teszveszen kapni.NEm kell rátenni csak a bizti kedvéért,ha jön a rendőrség:DA szemszéd meg kapja beXD

2009. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Este 10-ig hallgathatod a zenét, ahogy Neked tetszik, mert nem minősül csendháboritásnak.

Lehet féltékeny Rád a nő, hogy elszereted a férjét!:)) Bocsi, ez nem szándékos gondolat, de azért "bolondulnak" meg az asszonyok, mert gyerek után már más a testük és már annyira nem szimpi a férjnek.

A kutya meg lehet, hogy épp az Ő macskáját ugatja, úgyhogy mond neki, hogy zárja be a macskáját, ha nincs neki, akkor is zárja be..:)))

Sajnos a szomszédokat nem válogathatod meg.. Ez van..

2009. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Én a békés egymás mellett élés híve vagyok, de ha ennyire kötekszik, ne foglalkozzatok vele. Ezek szerint neki mindegy, hogy ha megpróbáltok eleget tenni a kérésének, az sem jó. Így nem marad más, mint hogy levegőnek nézitek. Ha nem teszik neki, jelentsen fel! Azt pedig, hogy otthon, a saját házadban mit teszel, nem szabályozhatja, ha a normásli együtélés szabályait nem sérti. Abba pedig végképp nincs beleszólása, hogy mekkor análatok a fű, ha nem tetszik neki, mondjátok meg, hogy nyugodtan lenyírhatja. A kutyaugatához: ha legközelebb szól, mondjátok neki, hogy akkor szívesen áthoznátok hozzá a kutyát 1-2 különórára, és legyen szíves tanítsa meg beszélni, vagy bármely más hangot kiadni, ami nem zavarja őt.
2009. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg mindent megtesztek, hogy ne zavarjatok senkit, akkor neked lenne jogod őt feljelenteni, nem neki téged...én azt tanácsolom, hogy próbáljátok kerülni egymást.
2009. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, ha a parlagfűvel példálózik, fogjátok kézen és kérjétek meg, mutassa tán meg, melyik növényre gondolt. Ha konkrétan mutat egy parlagfüvet, igaza van, tépjétek ki és kérjetek bocsánatot. A hifihez jó megoldás a fejhallgató, támadhatatlan. A kutyusról meg annyit, hogy valószínűleg a hiányotok miatt sír, egyedül érzi magát, hihető, hogy csak akkor teszi, ha nem vagytok ott, és csendben van, amikor a gazdik a közelben vannak. Ez a probléma ebben az esetben csak akkor szűnik meg, ha már odaköltöztetek, ehhez részéről kellene türelem. Az, hogy az idősek nem hallanak semmi különöset az attól is lehet, hogy már nem a régi a hallásuk, meg attól is, hogy "együttélőbb típusúak". Ezzel sincs teendő, inkább csak örülhettek, hogy vannak ilyen szomszédaitok is.

Sajnos vannak olyan emberek, akik állandóan keresik a kákán a csomót, több, mint valószínű, hogy sikerült egy ilyet kifognotok, megváltozni nem nagyon fog, készüljetek fel rá lelkileg. Valamibe mindig bele fog kötni sajna, egy kis leszerelő kedvességgel többre fogtok menni, mint vitával. Egy ismerősömnek volt ez a módszere, hogy amikor jött a nótórius szomszéd, mindenre azt mondta neki, hogy, igen, igen, megértem, igaza van, azon leszek, hogy megoldjuk a problémát... még akkor is, ha a kisujját sem mozgatta az ügyben.(Pl: a gyerekek hangosan nevetgélnek az udvaron...) Ezzel kivette a méregfogát, unta, hogy nem lehet veszekedni, egyre ritkábban ment a dolgaival, de azért a feljelentgetések megmaradtak. Minden nem lehet tökéletes. Ha viszont akarod bosszantani a kedves szomszédodat, felé hatványozottan mutasd ki mennyire boldogok vagytok és örültök, hogy ott lakhattok, garantáltan a guta fogja ütögetni :)

2009. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy-egy tányér almás pitével vonultunk át a szomszédokhoz bemutatkozni , volt akinek ez jött be , viszont a szembe néni egyszerűen nem fogadta el és ő is mindenbe belekötött . Aztán kipusztult egy öreg diófája amit segített a férjem kivágni azóta egy rossz szót nem hallunk tőle , pedig a mi kutyáink tényleg vonítanak néha :) . Próbálkozz hátha ha megismer titeket már nem macerál . amugy tényleg ha évek óta otthon van lehet hogy nincs kivel beszélgetnie . Sok sikert !
2009. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
14.11es: hatalmas tévedésben vagy, már 3 éve változott a "csendrendelet", a nap 24 órájában köteles mindenki úgy viselkedni, hogy az mást ne zavarjon! Ezt el lehet felejteni hogy este 10ig azt csinálsz amit akarsz.
2009. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg nincs szexuális élete és jobban ráférne egy dugás, mint bárkinek a környéteken! Most már tudod, hogy mit kell elintézned!
2009. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Én egy kisgyerekes anyuka vagyok.A lányom nagyon rossz alvó.A környéken három kutya van, akik néha ébresztik.Én állatbarát vagyok nekem is volt kutyám és boldog családban élek, néha mégis zavarnak.De leginkább a hangos zene.Egy gyereknek más a hangos, mint nektek.

Ha családod lesz, te is más szemmel(füllel:) fogsz a dolgokra nézni.

Próbáljatok barátságosak lenni és alkalmazkodni.

2009. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Osztom a 14:46-os hozzászóló véleményét. A fiatalasszony valószínűleg egy erőteljesebb "kikormolásra" lenne esedékes. :-)

Mellesleg: Szomszédban kutyák, utcán erős forgalom (4 buszjárat úgy 5-10 percenként, megálló a háztól mintegy 15 méterre), ám az unokahúgom 4 hónapos kislánya mindezek ellenére úgy, de úgy alszik a verandára kitett kiságyban, mint a tej.

2009. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!