Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném elviselhetővé...

Hogyan tehetném elviselhetővé az életemet, ha ilyen lettem/ilyennek neveltek?

Figyelt kérdés

Jóindulatú embernek tartom magam. Soha senkit sem csúfoltam, de még csak cinkosként sem nevettem, amikor valakit csúfoltak.

Mindig szívesen segítettem másoknak.


De úgy érzem ez a jóindulat olyan, mintha tárva nyitva hagynám a lelkem kapuját és bárki bemehet és feldúlhat mindent. Mert előszeretettel kihasználják ezt az emberek... áldozat típus vagyok.


Néha kedvem támadna elbújni a világ elől, de erre sajnos nincs lehetőség.


Nagyon fáj, hogy ilyenek az emberek velem. És hogy amiatt, hogy jó vagyok a mai világban inkább csak baleknak hívnak vagy gondolnak.


Arról már nem is beszélve, hogy a nők jó és őszinte pasikat keresnek, de a gyakorlat sajnos nem ezt mutatja.


Mihez kezdjek magammal? megváltozni sajnos nem tudok.


2012. júl. 19. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jólelkűség és a mulyaság két külön dolog. Legyél továbbra is rendes, de nem áldozati bárány, ne engedd magad kihasználni.
2012. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne változz meg. Csak részben. Annyiban, hogy megvéded magad. A jóindulat nem jelent balekságot, a balekság nem jelent jóindulatot. Legyél jóindulatú, de ne hagyd magad kihasználni, állj ki magadért is! Ha áldozat típusnak tartod magad, az is maradsz. Ezen változtass. Meg lehet változni, ha akarod.
2012. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a mai világban kevés az őszinte ember, legtöbbjük lenézi, elítéli a másikat ha az csak egy kicsit is különbözik. Ez van, aki nem sodródik az árral azt máshogy kezelik. Az egyik legkiszolgáltatottabb személyiségtípusba tartozol te is, akit a többi csak kihasznál. írtad, megváltozni nem tudsz, de a helyedben megpróbálnám. Ha ez nem sikerül, próbálj meg átlátni rajtuk, különben később ez a tulajdonság hatalmas pofonokhoz vezet az élettől.
2012. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kevered a jóindulatot a gyávasággal. Az, hogy nem mersz kiállni önmagadért, hogy kerülöd a konfliktusokat, hogy lusta vagy kinyitni a szemed és kiismerni azt, aki veled szemben áll, inkább bambán megbízol benne, egyáltalán nem pozitív tulajdonság. Illúziókat táplálsz magaddal szemben. Némi önismeret nem ártana.
2012. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez de rossz szöveg!

1. Mindenki megváltozhat, csak az, nem aki nem akar.

2. A jóindulatúság nem egyenlő azzal, hogy boldog-boldogtalant bizalmadba fogadsz. Egy dolog valakin segíteni, más közel engedni magadhoz.

3. Csak azt lehet kihasználni aki hagyja magát. Márpedig az, hogy hagyod-e magad az nem neveltetés kérdése.

4. Aki a világ elől el akar bújni, az magával nincs megelégedve.

5. Legalább magadhoz legyél őszinte! Talán ez a legfontosabb, mert abból, amit leírtál, abból semmi nem igaz. Ezt te magad árulod el, a nőkkel kapcsolatos mondatodban. De még azt is kicsavarod, pedig boldogabb lennél, ha legalább magadhoz őszinte lennél. Az ön becsapás fázisában tényleg nem tudsz megindulni a változás útján. De szerintem tényleg csak egy dologban kell változnod: légy őszinte önmagadhoz!

2012. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű...akit kell beengedsz...ha olyan is be tud menni akinek nem kellene, ne fordits neki tul nagy jelentőséget.Fájni fog mint minden csalódás, de a csalódásokból rengeteget lehet tanulni.Gondolj arra,hogy te ilyen vagy ,más másmilyen.Te élsz majd 70-80-90évig úgy,hogy minden perced önmagaddal töltöd. Ne engedd,hogy az,aki egy két évet veled volt mondja meg, hogy a te további életed rossz legyen! önmagadnak legyél a leghűbb barátja.És egyszer,ha nem igy tekintesz a dolgokra nem fognak csalódások érni, s ha mégis könnyedén túl jutsz rajta.
2012. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne segíts ezentúl senkinek, ez ilyen egyszerű. Éld ki a segítőkészségedet szóban. Támogasd szavakkal azt, aki rászorul, de egy szalmaszálat se tegyél keresztbe.
2012. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólok már elmondtak mindent,de azért még valami:


Had mondjam el a saját példámat.

Alapjáraton egy kedves,melegszívű embernek tartom magam.Sohasem bántanék senkit sem,mert minek?Az én egómnak ez nem esik jól.Mindenkivel megpróbálok úgy bánni,ahogy velem szeretném,hogy bánjanak.

DE!!Ha kell,nagyon határozottan ki tudok állni magamért és másokért is!Észreveszem,ha valaki alantas szándékkal közeledik hozzám és tudok NEMET mondani...


Azért,mert jószívű vagy,még nem kell gyengének is lenned.Aki igazán jószívű,az magával szemben is az,tehát nem hagyja,hogy mások ártsanak neki...

2012. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!