Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetném elviselhetővé...

Hogyan tehetném elviselhetővé a reggeleimet?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, kiskoromban is nagyon jó alvó voltam, -azóta is megvan ez a tulajdonságom. A gond az egészben az ébredéssel van: egyzerüen nem tudok felkelni, kell egy óra hogy kikeljek az ágyból -hogy legyen lélekjelenlétem felkelni. Hogy tehetném gyorsabbá ezt a folyamatot? Kávé, vagy valami haonló? Esetleg valami elv? Köszönöm előre, az értelmes válaszokat zöld mancsal jutalmazom.
2012. jan. 2. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok :) de néha bejön egy röpke gondolat hogy MOST pattanok ki az ágyból.. és ugy jó de ha félórákat vessződök annál rosszabb nehezebb kikelni erre gondolok
2012. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zuhanyozz le.
2012. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Feküdj le korábban. Általában az éjszakázás a gond. Lefekvés előtt szellőztess ki, hogy friss legyen nagyjából a levegő, mikor felkelsz. Ha már sikerült kimászni az ágyból, akkor is nyiss ablakot, sokat segít a dolgon. Szerintem a kávé nem sokat ér.. de megpróbálhatod, hátha neked bejön.
2012. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi dolgod akkor ne erőltesd meg magad. Pihizzél, amíg jólesik. Akkor is fenn áll ez a helyzet, ha mondjuk ébresztőre kelsz és időre kéne menned valahova? Vagy akkor ki tudsz pattanni az ágyikóból?

Csak azért érdeklődöm, mert ha nincs dolgom én sem szívesen kászálódom ki. Ha viszont van, akkor szinte azonnal. Olykor még be is szédülök, hogy 5 másodperccel az alvás megszakítása után már a lépcsőn rohanok lefele.

2012. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek sorstárs!

A nap legnehezebb feladata a felkelés.

Nincs ellenszer.

Viszont a friss levegő odakint felébreszt. Csak a feladataidra koncentrálj, mert ha azon agyalsz, hogy milyen fáradt vagy az még tovább amortizál.

Vannak emberek akiknek egy kicsit máshogy működik a biológiai órájuk.

Én akkor sem bírok reggel 6-7 óra környékén felkelni ha este 7-kor lefekszek. Vagyis muszályból kelek.

Viszont a végtelenségig bírom akár hajnali 4-ig is.

Mások pont fordítva vannak. Hajnalban kilöki őket az ágy de este 8-kor már szunyálnak.

Ez van.

2012. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ha dolgom van sem tudok felkelni, legyen az iskola vagy bármi más. -Utolsónak adom a szavát, lefekhetek 6kor is, aludhatok bármit, ha a telefonom ébreszt akkor már nehéz a reggelem.

Köszi az eddigi válaszokat.

2012. jan. 3. 07:03
 7/7 anonim ***** válasza:

A probléma oka lehet az, hogy eltolódott az alvási ciklusod. (Tinédzsereknél ez általában így van.)


Akaraterő kérdése egyébként. Nekem is nehéz az ébredés, úgyhogy van egy csomó elalvás előtti és felkelés utáni rituálém. :) Ha van időm, és jó az idő odakint is, akkor futok egyet alvás előtt, vagy reggel, utána zuhany.

Kávéra ne szokj rá, felesleges. Ha néha iszol egyet, sokkal jobban hat, mintha rászoksz, mert akkor már nem is lesz szinte semmilyen hatása, a szervezet megszokja. Ill. elvonási tünetként jelentkezik az álmosság. Inkább teákat próbálj ki, a zöld és a fekete is élénkít. Híreket szoktam még olvasni reggeli közben, hogy az agyam is magához térjen, meg közben készülődök. Így mire elindulok, általában egész emberszerű formám van. Az ágyat persze így is rosszul esik otthagyni.

2012. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!