Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparácios szorongás. Hogyan...

Szeparácios szorongás. Hogyan tehetetem elviselhetővé?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos lesz jövő héten.Nem szokott rá soha senki más vigyázni csak én.Teljesen össze vagyunk nőve....már egy pohár vizet nem tudok úgy meginni, hogy ne üvöltene, mert nem lát közben.

Nem szoktam sírni hagyni, de nem tudom/akarom egész nap vinni mindenhova a lakasban (pl amig wc-re megyek, tusolok nem vihetem magammal....).Folyamatosan ellenőriz ejjel és nappal alvás közben (csak a kezemben hajlandó aludni.Az nem elég ha mellé fekszem az ágyban).Ha le merem tenni felkel és nyöszörög, hogy vegyem fel.

A vállaim karjaim és a hátam borzalmasan fáj mar.Eddig szépen aludt az ágyában és eljátszott egyedül amig a házimunkát megcsináltam.Mi a megoldás??Várjak amíg jobb lesz??Nem tehetek mást?


2010. dec. 8. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A karfájásra, hátfájásra megoldás lehet egy mei tai, amiben hordozhatod a babádat odahaza, házimunka közben. Akkor tusolj, amikor a babád alszik, pl este, lefektetés után. Időnként igenis bízd rá másra egyre hoszsabb időkre, hogy megszokja: nem csak te vagy, akire számíthat.Valamint magaddal viheted mindenhová a lakásban. Létezik etetőszék, bébihordozó, babakocsi, jászószőnyeg, amiken/amikben elvan a kicsi, akárhol vagy.


Az én 9 hónapos fiam pl az etetőszékből figyeli, amint megtömöm a mosogatógépet vagy felmosom a konyhát. Babakocsiban tolom be a fürdőbe, hogy betegyem a mosást vagy teregessek. A vasalást a szobájában végzem. A legtöbb időt a nappaliban tölti a játszószőnyegen, velem. A konyha gyakorlatilag egy légtér a nappalival, folyton rálátok, hogy mit csinál. Ha a hálóban van dolgom, akkor is jön velem, eljátszik a franciaágyon.


Csak addig hagyom sírni, amíg a vécére megyek, mert oda már tényleg nem viszem magammal.


Meg lehet oldani.

2010. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs kire rábízni.Angliában élünk és nincsenek rokonaink itt.A szomszéd házba meg nem kopoghatok be, hogy figyu vigyázz már a gyerekre légyszi....

Több mint 10 kiló, így a korgozá számomra nem megoldható, pont az említett hatfájas miatt (egy csigolyám el van csuszva a helyéről)

Mint írtam nem tehetem le ha alszik, mert azonnal felébred és sirdogál, hogy vegyem fel.Ha nem veszem fel ordít.

Ha a konyhában van dologom oda viszem ha a háloban akkor oda ha a nappaliban akkor ott játszik addig....,de ha csak kiszaladok a konyhába a mosott ruhákért nem vihetem magammal.....

Mindent meg lehet oldani.....de hogyan?

2010. dec. 8. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Karon képes vagy hordozni egész nap, amikor úgy fáj tőle a hátad az egyelőtlen, féloldalas megterhelés miatt, háton meg nem, amikor úgy optimálisan oszlik el a súly? Hát, te tudod. Több ötletem nincs sajna, mint hogy vagy hagyod sírni, de pöpec lesz a lakás, vagy nem hagyod sírni, de szalad a lakás. Én ez utóbbit választom.
2010. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az első válaszolónál még nem kezdedődött el a szepi szorongás....


Ne aggódj,ez természetes,lehet viszont, hogy abban igaza van, hogy egy mei tait érdemes lenne beszerezned!Még aludni is tudsz úgy (mivel muszáj)Én is aludtam már úgy a lányommal,hogy rám volt kötve kendőben!


Én azt vettem észre,mikor ezen mentünk keresztül,hogy tényleg nem érdemes kínózni,mert hamarabb vége,ha megteszed amit akar!Ami természetes,hogy Rád vágyik hioszen rájött,hogy nem vagy mindig vele!De kielégíted az igényeit (vagyis mindig ott vagy amikor kéri)kialakul majd a bizalma feléd,és tudja hogy ha nem lát akkor is vagy!

Egyszer egy tanulmányban is olvastam,hogy hamarabb vége,ha akár milyen furi ötletei vannak is a babának, de mi teljesítjük!Mi is minimlis sírással megúsztuk!Nekem mondjuk elaludt köztünk is,vagy csak velem 1 ágyb!De amióta nincs gondja ugyanúgy a saját szobájában és ágyában alszik!Nálunk 6 hósan kezdődött,az éjszakai létszámellenőrzéssel,majd egyre durvább lett!Kb 9,5 hós korától este be lehetett tenni az ágyába de már 11-től velem/velünk aludt!Éjjel csak én voltam jó neki,és mivel szopizik még Nálunk azon hamar megnyugodott!ÉS aludt!De csak mellettem,nem lehetett átvinni!Ez kb másfél hónapig tartott,de fokozatosan javult!


Szerintem próbálj Te is úgy tenni,hogy most kb egy hétig nem teszed le(próbálj úgy aludni egy fotelben vagy ágyban hogy összegömbölyödve,úgy olyan mintha ülve ölelnéd)Vagy fotel és meitai!Ne próbáld letenni,majd később már rápróbálhatsz hogy reagál,de csak magad mellé,majd már szép fokozatosan a saját ágyába/vagy ahol eddig aludt!


Ha eddig nem volt baj az alvásával,akkor idővel (drukkolok,hogy minél hamarabb)vissza fog szokni a régi rendszerhez!


Ami még segíthet, tényleg a sok kukucs játék!Nem csak a kezedben elbújni,hanem mondjuk valami sarki fal mögé!Ő ül az egyik oldalán falnak Te pedig a másikon,és más magasságokban bukkansz elő!Nálunk szerintem ez is segített!


Most kaptam egy alvási szokásokról szóló pszichológiai tanulmányt,ha érdekel írj privit, és ha gondolod mei tai ügyben is tudok segíteni!


Üdv 1 éves kislány anyuja!

2010. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és sajnos elkezdődött...:-( Ha nem lát, ordít. Korábban nem ilyen volt, nekem is elvolt félórákat egyedül, de most már nem. Ezért teszek meg mindent, hogy lásson, hogy akármit csinálok, velem legyen. Ha a karomra veszem, nekem is fáj a hátam. Ha felkötöm, nem fáj.


Az ötleteid nagyon jók, kedves második. :-) A kukucs játékot elfelejtettem mondani, pedig az is nagyon hasznos játék.

2010. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem hordozom kezben sem.Odaviszem és leteszem ahol vagyok.A kézben való alvasától fáj a karom ás a hátam.

Nem tudnám cipelni mindenhova egész nap :S

2010. dec. 8. 12:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem hagyom sírni.Nem mondom, hogy soha, mert nem tudom, úgy pisilni, hogy a kezemben van, vagy a wc ajtóban van és néz.

A férjemre sem bízhatom.....még egy puszijától is képes ordítani :S

Szegey már vagy 1 hete meg sem puszilhatta :S

2010. dec. 8. 12:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat kedves első válaszoló, én értettem félre! :)


Akkor próbálj meg úgy aludni vele,hogy Te fekszel hanyatt és ő a mellkasodon!Nálunk az is bevált,meg az hogy utána csak legurult az ágyra,és ő fészkelte be magát a mellkasomhoz!Háttal feküdt nekem és összeért a háta a mellemmel,és érzte a szívem!De nagyon szorosan!

Próbálkozz hátha!

Drukkolok,

Elsőtől még egyszer elnézést!

2010. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nincs mit ttenni mint kibekkelni. anno én is írtam ki ilyen kérdést. elmúlt. ahétam nekem is tropára ment. de mit lehetett tenni. kitartást, elmúlik majd.

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A mellkason alvást próbáltuk, de nem tetszik Neki.

Még úgy tud aludni, ha az oldalamra fekszem és szemben fekszik velem.A feje az egyik karomon a masik karomat meg a lábai ala teszem és ugy ringatom egy ideig.De ez is nagyon kényelmetlen pár óra után.


Kb hány hétig/honapig tart a szorongás?Tudom, hogy minden baba más és más, de mi lehet a leghosszabb kb??Esetleg egy utazás nem változtatna ezen? Csak azért mert nemsokára elutazunk és nem tudom, hogy ez használni, vagy esetleg rontani fog az egészen.....

2010. dec. 8. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!