Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos gyerkőcnél visszaté...

22 hónapos gyerkőcnél visszatérhet a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Már azt hittem,túl vagyunk rajta.Erre egy pár napja mindennél anya kell.Apa nem jó.Anya etessen,altasson,játsszon vele,anya ölelgesse,ne menjen pisilni,egy percre se hagyjam ott.Éjjel rengetegszer felkiabált,hogy anya,bementem,megsimogattam és aludt is tovább.
2011. okt. 7. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

2 éves kor körül a gyerekeknél ismét kialakul (vagy el sem múlt) egy "anyásabb" időszak. Ezért mondják a szakemberek azt, hogy 2 éves kor a lehető legrosszabb idő arra, hogy intézményes keretek közé kerüljön a gyerek (bölcsi, bár sok mindenkinek nem sok választása van, de ez meg másik téma).

Tehát a kérdésedre válaszolva: ez most egy teljesen normális élettani jelenség náluk (az enyémnél is pont itt tartunk)

2011. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is visszatérhet. Nálunk sajnos még el sem múlt, pont 22 hónapos a fiam.

A nagyobb fiamnál már múlt kb 1,5 évesen, de pl ő meg most lett megint anyásabb, 3 és fél évesen.

2011. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a szeparációs szorongás utolsó szakasza ennyi idősen jön elő. hogy kinél meddig tart? passz, gyerekfüggő
2011. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!