Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném jóvá?

Hogyan tehetném jóvá?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ki fognak rugni a suliból mert rossz vagyok. Megint behívták a nevelőszüleimet és azt mondta a nevelőanyám hogy nagyon nagyot csalódott bennem és kedves volt velem meg próbált beszélgetni de én nem akartam. Ezen a családon kívül még kettőnél voltam de azok hamar túladtak rajtam a viselkedésem miatt. Nagyon sok mindent megbántam már amiket nem tehetek jóvá de nem is akarom mindegyiket, de ennél a családnál minden más itt szomorúak lesznek ha rosszat csinálok és soha nem hagynak magamra. Rajtuk kívül soha senki nem bánt velem ilyen jól és ezért utálom magam. Állandóan szégyent hozok rájuk meg sokszor bunkó vagyok amikor rossz kedvem van és még csalódnak is bennem. Nem akarok rossz lenni, kiskoromban csak azért csináltam hogy figyeljenek rám de már csak megszokásból (néha tényleg jólesik de utána megbánom) és nem mindig tudom hogy hol a határ. Mostmár próbálok jobb lenni és jóvá szeretném tenni azt a sok rossz dolgot amiket nekik okoztam. Mit csináljak?

15/F


2012. márc. 30. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük nagyon őszintén. Ha ők igazán törődnek veled, akkor meg fognak érteni, viszont ehhez az kell, hogy te is komolyan gondold a változási szándékod. Talán még nem késő! Észhez kell végre térned, mert az egész életed ilyen hánykolódásban fog telni.
2012. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, szerintem az már egy pozitívum, hogy felismered, nem mindig helyes, ahogy viselkedsz. Van benned akarat, hogy megváltozz pozitív irányba. Ez nagyon helyes, csak ideje lenne tenni is valamit, nem csak megbánni a dolgokat. Én úgy gondolom, hogy mindennek a komunikáció az alapja. Ha van rá lehetőséged, ülj le a nevelőszüleiddel és beszéld meg velük a problémádat. Mondd el nekik, ugyan ezt, amit ide kiírtál, hogy hálás vagy nekik, amiért jól bánnak veled. Nem akarsz szégyent hozni rájuk és sajnálod, hogy rossz voltál. Kérdezz rá, hogy tehetnéd jóvá. Szerintem ők megfognak érteni és biztosan segíteni fognak neked, hogy megváltozz. De ha nem beszélsz velük, azt fogják hinni, hogy téged nem is érdekel a véleményük. Hogy téged nem bánt ez a dolog és nem is akarsz megváltozni. Tudod az ember nem gondolat olvasó. Gondolj bele az ő helyzetükbe. Te mit tennél egy olyan eleven gyermekkel, mint amilyen te vagy? Hogyan segítenél rajta, ha ő nem nyílik meg neked? Sok sikert!
2012. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lépj fel mások ellen, akik úgy viselkednek mint ahogy te viselkedtél azáltal, hogy vagy jelented őket, vagy kommunikációval eléred, hogy abbahagyják, amit csinálnak.


Vállalj el az iskolában olyan munká(ka)t vagy segítséget, amire az iskolának szüksége van, mondván, hogy szeretnéd jóvá tenni a dolgot. Vagy nézz körül, hogy miben tudnád segíteni az iskolát, és tedd meg. Persze ne engedély nélkül, hanem beszéld meg ezt a suliban.

Mehetsz oda a tanárokhoz/igazgatókhoz azzal, amit a fentiekben írtál. Ha eleget segítettél/tettél jóvá (és ezt tudatod is velük, vagy ezt ők maguk látják, akkor látni fogják, hogy komolyan gondolod, és sokkal nagyobb eséllyel nem rúgnak ki (ha ez még nem eldőlt kérdés).

2012. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emlékszem egy korábbi ilyen kérdésre.

Kérj terápiás segítséget! Menj pl. az iskolapszichológushoz, és mondd meg neki, hogy változtatni szeretnél a viselkedéseden, mert nem érted, miért vagy olyan, amilyen, és nem tudod, hogy mit tehetnél. Lehet, hogy elbeszélget veled, vagy elirányít valahova.


Gondolom benne vagy a gyámügy rendszerében, lehet, hogy az ilyenre van intézményi ember is, aki hivatalból foglalkozhatna veled, vagy csoportban többekkel. Ezt nem tudom.


Azt fontos tudnod, hogy szerethető vagy, pusztán azért, mert egy ember vagy. A többi ember szabadon eldöntheti, hogy szeret-e vagy sem. A mostani nevelőszüleid úgy döntöttek, hogy szeretnek, és ezért nem kell semmit tenned, ez így van jól.

2012. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem lehet konnyu neked hogy neveloszuloknel vagy es nagyon tiszteletre melto, hogy nem a sorsodat hibaztatod nem kifogasokat keresel hanem szembeneztel a hibaiddal, ahogy az elottem levo is irta a mostani szuleid ugy dontottek h szeretnek nem hagynak magadra csak fogadd el az ok szeretetuket es ne engedd hogy ezek a rossz cselekedeteid eltavolitsanak toluk mert attol h sok rosszat elkovettel meg szeretheto vagy, ugy tunik hatarozottan jova akarod tenni a hibaid ez a masodik tiszteletre melto dolog de ne feledd egyik naprol a masikra ugysem tudsz megvaltozni megkel dolgoznod erte es pont ezer lesz nagy orom a szuleidnek ha elmondod nekik amit itt nekunk is leirtal tovabba pedig orom lesz nezni a te szuleidnek ha csak egy apro jot is cselekszel kezdetnek vagy nem teszed meg azt amit eddig megtettel
2012. ápr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!