Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan törvény,...

Tényleg van olyan törvény, hogyha egy nő már több, mint 5 éve él együtt egy férfival akkor jogosan övé 50%?

Figyelt kérdés
De nin sennek összeházasodva, de pl lakcímkártya, bérleti szerződésekből visszakereshető. Majd pl 8 év után szétmennek és osztozniuk kell, mintha férj-felesévek lennének. Ígyvan?

2012. júl. 19. 11:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Váláskor igen, ott nem számít, kinek a jövedelme volt több. A házasság ugyanis élet- és vagyonközösség. Az együttélésnél ez nem így van.
2012. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Kilences válaszoló abból hiába is kértél volna. Az különvagyon volt és az is maradt. Csak a közös szerzemény feleződik a házasságban.
2012. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#6 XD
2012. júl. 19. 11:44
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

ma 11:44

kilences vagyok.

Pontosan tudom,hogy a volt férjem már meglévő házához semmi közöm nem volt. Ezért nem is volt vita a válásunkor,mert nem vertem az asztal hogy kell nekem. Csak abból kértem amiből járt is.

2012. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
Amúgy tényleg én is hallottam ilyet, hogy a vagyon feleződik, de nem hiszem, hogy élne. Valaki kitalálta vagy nem tudom, d szerintem nincs ilyen.
2012. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Nincs hát. Olyan van, hogy a pasi nem akar évekig bíróságra járni, inkább ad egy kicsit többet, csak szabaduljon. Az ilyen perek nyúlnak mint a rétestészta, ügyvéd ide-oda, ilyen szakértő, olyan szakértő, van akinek nem ér ennyit az egész. De akkor sem adja a felét, járni meg végképp nem jár.
2012. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Mi a vagyonjogi következménye az élettársi kapcsolatnak?

Sokan vannak abban a hiszemben, hogy az élettársi kapcsolat azért jó, mert szemben a házassággal, itt a közös élet miatt tulajdoni igénye nem lehet a másik félnek, tehát nyugodtan vásárolják a nagy értékű gépjárműveket, műszaki berendezési cikkeket. Rengetegen közös építkezésbe, lakás vagy családi ház vásárlásba is fognak azzal a feltevéssel, hogy ha az ingatlan csak az egyik fél nevén van, akkor a másiknak a kapcsolat megszakadásakor már nincs semmi keresnivalója.

Holott ez nem igaz. A Polgári törvénykönyv szerint ugyanis az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Vagyis látható, hogy hiába nincs a felek között hatóság által elismert családi kötelék, a vagyoni következmények hasonlóak, ezért az életközösség megszűnése után még bonyolultabb vagyonmegosztási viták keletkeznek, mint a házasság előtt.

Ennek az az oka, hogy a feleknek bizonyítani kell azt, hogy ki mekkora jövedelemmel járult hozzá a közös élethez, valamint a közös beruházásokhoz, majd a bíróság ennek figyelembevételével állapítja meg, hogy kit mekkora rész illet a megmaradt vagyonból.

A következőket kell tehát bizonyítani egy élettársi vagyon megosztásakor: az élettársi kapcsolat fennállását (ezt a kapcsolat megromlása után általában tagadja a másik fél), a kapcsolat előtt külön-külön fennálló, és annak megszakadásakor meglevő közös vagyont, valamint azt, hogy melyik fél mivel járult hozzá a szerzéshez (mennyit keresett, milyen korábbi vagyonát használta fel). Ez a felek tipikusan nagyon rossz viszonya miatt különösen nehéz.

A törvény annyi segítséget nyújt a bizonyítási nehézségek leküzdésére, hogy ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni, tehát ha végképp nem tudja egyik fél sem igazolni, hogy mennyit keresett, akkor azt vélelmezi a bíróság, hogy mindkét fél ugyanannyit.

A jogszabály az otthon gyermekeket nevelő és munkát nem végző nők védelmében kimondja, hogy a háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít, hiszen ennek elmaradása nagyon méltánytalan helyzetet eredményezhetne az önhibájukon kívül kevés, vagy semmilyen jövedelemmel nem rendelkező anyákra nézve.



Itt megtalálod az egész cikket:

[link]

2012. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
A külön vagyon soha nem lesz közös.
2012. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
Szép is lenne ha 5 év után vihetné a fél házat, mert együtt éltek. Mindenki azt viszi amit hozott.
2012. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%

tudod kedves Robika

nézd meg a munkapiacon milyen egyenjogúság van, vagy az otthoni teendőkben ki végez el több munkát, aztán dumálj.

2012. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!