Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak most?

Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Anyu és a párja úgy akarnak elmenni nyaralni,hogy a 4 éves húgomat nem viszik magukkal.Én szabadságon leszek szinte a teljes nyaralásuk alatt, azt akarják,hogy én vigyázzak a húgomra.Van már programom(haverokkal nyaralás és csak sima semmittevés) és nem akarom a húgomat elvállalni 2 hétig( rettenetesen hisztis, nem bírok vele). Úgy volt ,hogy őt is viszik, nem tudom miért gondolták meg magukat.Szerintük nekik jobban kell a pihenés,mint nekem és mondjam le a szabadságra tervezett programjaimat.

2012. júl. 17. 12:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem lesz más választásod, mert kinézem így a leírtak alapján belőlük, hogy ha te otthon vagy mikor elmennek, egyszerűen otthagyják. Úgyhogy csomagolj össze 1 hétre való ruhát, mondd h mész balcsira és az indulásuk előtti este menj át egy barátnődhöz aludni. Másnap meg hazamész.
2012. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ma 12:30 egyetértek veled! :)
2012. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Valaki már felvetette és én is azon gondolkodtam, hogy az nem lehet megoldás, ha megosszátok a 2 hetet? letelik a te részed, és utánuk viszed, persze ha elérhető távolságba mennek. Ők is pihentek néhány napot, és a többi idő meg a felhőtlen bulizásé.
2012. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Pénteken mennek Horvátországba.Remélem sikerül valahogy rábeszélnem őket,hogy mégis elvigyék inkább magukkal.A lelépés ötlete még most sem tetszik,nincs olyan kapcsolatunk szerintem,hogy ilyesmihez kellene folyamodnom.Megpróbálom a húgom oldaláról megközelíteni a dolgokat,hogy nem tenne jót neki ha itt maradna 2 hétig.Ezzel még nem próbáltam rávenni őket.
2012. júl. 17. 12:57
 15/20 anonim ***** válasza:

Ok. Horvátország odébb van."Együtt, de néha külön."

Vigyék magukkal, és a szálláshelyen biztos lesznek kedves animátorok, akik naponta játszanak, programokat csinálnak a tesódnak, és a szülők is "pihenhetnek" pár órát "gyerek nélkül."

A szülősors ezzel jár, nem a 20 évesre kell hagyni egy ekkora gyereket.

2012. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Én pár éve jártam így. 21 éves lányként balatoni sátorozást,bulizást terveztem barátokkal.A szüleim egy nap kijelentették,hogy az 5 éves öcsémet nem viszik nyaralni így velem marad 1 hétig. Én azt mondtam,hogy rendben. Leírtam hogy miket fogunk csinálni Balatonon.(bulik, sátorban 6-od magaddal aludni, ide koncert-oda koncert,és ha belefér pia, cigi, fű..) Odaadtam anyámnak és mondtam,hogy 1 hétig tomboló,bulizós hangulatban leszek. Ha ezek után is úgy érzi az öcsém biztonságban lesz,akkor oké..Elviszem magammal..de ha ne adj isten rászokik a cigire,nem én leszek a hibás..

Inkább elvitték magukkal az öcsémet..:)

24/L

2012. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. júl. 17. 14:53
 18/20 anonim ***** válasza:
mondd meg, hogy mégis dolgoznod kell, mert az egyik munkatársad lebetegedett/műteni kell/külföldre utazik a beteg testvéréhez stb.
2012. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

anno az én anyum és a párja is elmentek nyaralni, amikor 4-5 éves voltam, ilyenkor a nagyimék vigyáztak rám. semmi gond nem volt ebből.


nincs valami ovi vagy napközbeni felügyelet neki? a nagyszülők tudnának dolgozni munkaidőben, utána pedig elmennének érte, és este együtt játszanának vele.

próbálj keresni valami lehetőséget, ami mindenkinek jó lenne.


sztem sem normális, hogy 2 hétre a nyakadba varrják. elég lesz neked akkor babázni, amikor lesz sajátod.

2012. júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Beszélj velük!Minden oldalról közelítsd meg!úgy ahogy itt tanácsolták.Azt is mond el,hogy mostanában nagyon hisztis, nem tudod kezelni és félsz válalni.Felelőtlenségnek érzed ezt elvállalni.

Amúgy mélységesen felháborít anyudék felelőtlen döntése!!!!

2012. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!