Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tanácsoljak a...

Szerintetek mit tanácsoljak a lányomnak?

Figyelt kérdés

munkát keres és behívták egy kis céghez az önéletrajzával úgy, h gyakorlatilag már előre el is döntötték fel akarják venni, mert van olyan nyelvtudása, ami ritka, és nekik épp kell. Elmondta ott neki a nő h mi lesz a munkája, majd mondta, h jövő hét elején jelentkezik és megbeszélik a részleteket(2 héttel a munkakezdés előtt volt az interjú). Ez volt múlt héten, most van akkor a hét eleje, amikor jelentkezniük kéne. De a lányom nagyon fél, mert sok olyat hallott, h vkit nem hívtak mégsem vissza, ő viszont ezért nem keres állást. Ha mégsem veszik oda fel kezdheti előre az álláskeresést ami ugye nem egyszerű. Mit tanácsoljak neki? Gyakran megesik h nem hívnak mégsem vissza? Én mondtam, h jelentkezzen addig más helyre is, de nagyon tetszik neki ez a cég és nem akarja h véletlenül a fülükbe jusson h ő máshol is keresget.

Szerintetek felveszik?


2012. júl. 16. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Hívja fel őket, hogy hogy döntöttek? Mondjuk szerdán.
2012. júl. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de erre mit hogyan válaszoljunk? Ha ti, akik az érintettek vagytok (különösen a lányod) nem tudjátok, hogy felvették-e, akkor mi, akik aztán tényleg semmit nem tudunk az egészről, nyilván nem tudjuk megmondani, hogy felveszik-e...


Éppen ezért, mivel minden bizonytalan még, két dolgot tanácsolok:

- amikor lejár az az idő, amíg a visszajelzést várta, és nem hívták, telefonáljon oda!

- közben egészen nyugodtan adja be máshova is az önéletrajzát! Ilyesmiért nem sértődik meg egy cég. Nem is kell tudniuk, MIKOR adta be, lehetett volna az interjú előtt is. Miért jutna a fülükbe? Nem ilyesmivel foglalkoznak. Aki állást keres, szórja az önéletrajzát, ezt mindenki tudja.

2012. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még ne borítékoljátok el, mert megeshet hogy pár nap csúszással jelentkeznek. Én is jártam már így hogy voltam egy helyen elbeszélgetésen, mondták hogy jövőhéten hétfőn de legkésőbb kedden értesítenek hogy felvettek-e vagy nem. Persze kedden sem szóltak és még emailt sem kaptam tőlük. Majd azon a héten pénteken délután hívtak fel hogy megfeleltem a követelményeknek jövőhéten mehetek be szerződést aláírni adatokat egyeztetni illetve orvosira meg oktatásra. És így is lett most is ott dolgozok. Szóval még várjatok lehet csúszás van ott és azért nem hívták még. Ha meg nem hívnak csütörtökig akkor pénteken telefonáljon be a lányod hogy mi a helyzet.
2012. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
bocsánat én 20 éve ugyanott dolgozom nem tudom h megy ez
2012. júl. 16. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Attól még hogy egyes bunkó cégek nem hívják vissza a nem-nyerteket, attól neki még állást kell keresnie, nem kell félni! Ha nem az első sikerül, akkor majd a 3. vagy 5. vagy 10. A mai világban nagyon nagy luxus munkanélkülinek lenni!
2012. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Hívja fel a lányod őket, hogy hogyan döntöttek. Lehet, hogy szabadságon volt a főnök, és ezért nem hívták vissza, ennyi az egész. Ha meg mégis mást vettek fel, akkor szégyelljék ők magukat, legalább nem várja, hanem biztos lesz benne, hogy felvették-e vagy nem.


Egy 5 perces telefonba kerül.

2012. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem túl szerencsés, ha a lányod beleéli magát a bizonytalanba, nagyot csalódhat (persze nem kívánom neki)

Nem kell az első helyen megragadni, de jól hangzik, hogy tetszik neki a cég, elfogadná a munkát... és ugye végre behívták valahova.

Mellette szól, hogy a ritka nyelv miatt az esélyesek körében van, bízzon ebben, de ettől függetlenül igen is szórjon többfelé önéletrajzot, bármikor jöhet egy jobb ajánlat, ha meg már fix a hely, bevált és minden szempontból ideális, nem kötelező elmenni az interjúra és munkahelyet váltani.

Sokan, kezdőként meg vannak elégedve a munkahelyükkel, mégis adnak be önéletrajzot kb. havonta, ahová csak lehet.. barátnőm is így tett, szerette a munkáját, de kapott egy jobb ajánlatot és váltott, sehol semmi probléma nem volt belőle, a cég sem akadt ki, hogy 'milyen jogon' keresett másik helyet. Ez így teljesen normális, időben szólt és pont, fordítva se műkösdik másként.

Szerintem is telefonáljon rájuk a lányod, illedelmesen kérdezze meg döntöttek-e már, várjon-e a visszajelzésre. Akkor már többet tud és nem idegeskedik tovább.

Sok szerencsét neki! :)

2012. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Manapsáf így megy ez, rámenősnek kell lenni. Miért ne hívná föl? És miért ne keresne ezzel egyidőben másik munkát is? Nem biztos semmi, és ha nem sikerül, nem szabad tragikusan venni, hanem keresni kell újra meg újra.
2012. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hivja fel.

Amugy ezt ugy kell venni mint amikor a turiban ruhara vadaszol. Talalsz egy jot, amig kiürül a probafülke es ki nem derül jo-e addig meg nezelödsz valogatsz.

Ha jo a ruci a többit visszadobod, ha nem mazsolazol tovabb.


Marmint egy munkara min 15 20 ember jelentkezik. Gondolom ezt ö is tudja. Ne hagyja abba a munkakeresest csak ha biztos mar a masik. Utana többit le lehet mondani.

2012. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!