Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányomnak nem kell a munka,...

Lányomnak nem kell a munka, amit szereztem neki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most volt másodéves egyetemista, középiskolai tanárnak készül. Szereztem neki egy munkát a nyárra, kolléganőm gyerekét kellene korrepetálnia, aki sajnos megbukott történelemből. Az ismerőseim körében szintén lenne még 2-3 ilyen gyerek. Lányom azt mondta, gondolkozik rajta pár napot, de ma közölte, hogy nem vállalja el. Helyette beiratkozott egy olcsó (és lepukkant) nyári kollégiumba, ahol tanul, ott fog dolgozna a barátjával és ismerőseivel egy gyárban.. Pedig itthon is lett volna munkája. Azt mondta, hogy nem a fizetés miatt nem vállalja el, hanem még kevésnek érzi magát a tanításhoz, mert még kevés olyan tárgya volt. Viszont az érettségije is szín ötös lett, történelmet tanítani nem lehet olyan nagy dolog. Leülnek, átolvassák közösen és már végezne is.. Szerintetek is miattam nem vállalja el?
2012. júl. 1. 15:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Plusz ugye itthon nem kellene egy lepukkant helyen laknia,a szállást, étkezést is mi álljuk. Ott kb. annyira lenne elég a fizetése,hogy fenntartsa magát, mellette minimálisan tudna csak spórolni. Itthon az egészet elrakhatná.
2012. júl. 1. 15:15
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a személyednek ehhez semmi köze. Annyi az egész, hogy a barátjával, barátaival szeretne lenni a nyáron. Közös élményeket gyűjteni, nem pedig akár szemtelen, visszabeszélő gyerekeket tanítani,akiket a szülei erre kényszerítenek. Csak élvezni akarja a nyarat, és jobb neki egy gyárban,de a barátaival, mint egyedül, még ha otthon is.

Ne vedd tőle személyes sértésnek, imádom a családomat, de én is egyetemistaként minden nyáron a barátaimmal dolgoztam,nem otthon.

2012. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél, az ő döntése. Fogadd el, támogasd, de ne próbáld irányítani, hiszen már felnőtt. Úgy érzem, függetlenedni is akar. Hagyd, kell a tapasztalat, az erősíteni fogja.
2012. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, hogy egyelöre nem érzi biztodnak magát eléggé ahhoz, hogy tanitson. Az, hogy nem vállaja, inkább arra mutat, hogy komolyan veszi a pályáját. (Az, hogy együtt elolvassák az anyagot, nem elég, föként ha a gyerek nem is igazán igyekszik. Sajnos a tanitás NEM ennyiböl áll - különben minek kellene a tanároknak egyetemre járnia?)


Az, hogy a barátjával mennek máshol dolgozni - hadd próbálgassa, hogy milyen más, rosszabb körülmények között élni, igy lesz felnött.


Nem hiszem, hogy kimondottan miattad nem vállalja, de biztos van benne egy kis önállósódási igény is.


Ne eröltesd, hagyd, hogy saját tapasztalatokat szerezzen.

2012. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd rá!

Csak hasznára lesz, ha ezt is megtapasztalja. Most, egyetemistaként jó bulinak tartja, valószínűleg jobban is fizet, mint a különóra.

Remélhetőleg lesz még ideje a nyugdíjig tanítani télen-nyáron, és soha többé nem dolgozik gyárban. :)

Viszont egyesekre kifejezetten jellemformálóan hat, ha napi nyolc órás hajtással keresi meg a betevőt, saját magát tartja el, és megtapasztalja, milyen a ranglétra alján állni egy kicsit. ;)

2012. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én angolt tanítok úgy, hogy nincs tanári végzettségem, csak felsőfokú nyelvvizsgám. Annál rosszabb aligha akad, mikor a szülő odakényszeríti a gyereket, hogy tanuljon, aki pedig látványosan tojik az egészre alapból is, de főleg nyáron ugye, mikor minden barát nyaral. Szerintem ezt tudja a lányod is. Nyáron nem olyan hálás dolog rosszul tanuló gyerekeket korrepetálni. Illetőleg egy korábbi válaszolóval is teljesen egyetértek, hogy a lányod inkább a barátaival szeretne lenni, akkor is, ha többet kell dolgoznia kevesebb fizuért. Nem miattad nem vállalta el, ilyenre ne is gondolj.
2012. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tanításhoz nem elég annyi, hogy valaki ötösre érettségizett.
2012. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem miattad nem vállalja el, számos oka lehet. Valószínűleg ki akarja próbálni magát az életben, önállóan. Lehet, hogy pont az a lényeg, hogy külön legyen, magáról kelljen gondoskodnia.


Egyébként én is tanítottam (nyelvet), azért nem csak annyiból áll ám az, hogy "leülnek, átolvassák közösen, és már végezne is" - ilyenre miért fizetne bárki is? Magyarázni kell, érdekessé tenni, feladatokat kitalálni... Mondjuk szerintem csak kifogás, hogy ez nem menne neki, hisz ez lesz a szakmája elvileg... De azért ne nézd le a tanítási munkát, mert nem olyan egyszerű az. Gyakorlatilag az energiádat kell átadnod a diáknak, neked kell őt "megmozgatni", ösztönözni.

(De ez csak kitérő volt. :))


A lényeg, hogy biztos nem miattad nem akarta, de ennyi idősen már neki kell döntenie mindenképp!

2012. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

"Leülnek, átolvassák közösen és már végezne is."


Miért kell, hogy ketten olvassák? A gyerek fél egyedül?

2012. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az angol tanáros válaszadó vagyok. Az egyébként teljesen igaz, hogy a tanítás nem csak abból áll, hogy leülünk és átolvassuk. Nem tanárnak tanulok, ezt csak pénz miatt meg hobbi miatt csinálom, de az már az első óra után világossá vált előttem, hogy egy óra leadása sokkal több időt és energiát igényel, mint ahogy egy "civil" ezt gondolná. Először is neked is fel kell készülnöd az órára. Mindent összeírni sorba tenni, hogy ne tanítás közben kelljen kitalálnod, hogy akkor az ott hogy is volt (ez még a végzetteknél is előfordul, akik pontosan tudják mi hogy van, mert abban a pillanatban elfelejtik, nem jut eszükbe stb). És az sem mind1, hogy adod elő magad. Ha vki engem úgy próbálna töriből korrepetálni, hogy csak párszor átolvassuk együtt az anyagot, akkor páros lábbal rúgnám ki. Mert erre én is képes vagyok. Az a gyerek, aki meg lusta ehhez, annak meg a szüleit venném elő, mert nekik kell erre figyelni. De egy olyan tanárra egy forintot nem adnék ki, aki csak átolvassa velem az anyagot. Ez nem ilyen egyszerű. Nem könnyű ám úgy előadni vmit, hogy egy fiatalabb, kevésbé érdekelt gyerek is őszinte érdeklődéssel hallgassa végig. Ez törinél főleg nehéz lehet, mert az tipikusan olyan, hogy vkit vagy érdekel vagy nem, később úgy sem kezd vele semmit. Ellentétben mondjuk egy nyelvvel, ami nélkül már diplomát nem kap az ember, nem hogy munkát vagy ilyesmi. Arra rá van kényszerítve vmennyire mindenki.
2012. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!