Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányomnak nem kell a munka,...

Lányomnak nem kell a munka, amit szereztem neki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most volt másodéves egyetemista, középiskolai tanárnak készül. Szereztem neki egy munkát a nyárra, kolléganőm gyerekét kellene korrepetálnia, aki sajnos megbukott történelemből. Az ismerőseim körében szintén lenne még 2-3 ilyen gyerek. Lányom azt mondta, gondolkozik rajta pár napot, de ma közölte, hogy nem vállalja el. Helyette beiratkozott egy olcsó (és lepukkant) nyári kollégiumba, ahol tanul, ott fog dolgozna a barátjával és ismerőseivel egy gyárban.. Pedig itthon is lett volna munkája. Azt mondta, hogy nem a fizetés miatt nem vállalja el, hanem még kevésnek érzi magát a tanításhoz, mert még kevés olyan tárgya volt. Viszont az érettségije is szín ötös lett, történelmet tanítani nem lehet olyan nagy dolog. Leülnek, átolvassák közösen és már végezne is.. Szerintetek is miattam nem vállalja el?
2012. júl. 1. 15:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Én is inkább mennék a gyárba. Egyrészt így jobban megtanulja beosztani a pénzt, mint ha csak zsebpénznek menne és továbbra is nálatok lakna, másrészt az ilyen ismerőstanítás elég ritkán sül el jól. Ne haragudj, de a töritanuláshoz tényleg elég, ha valaki tud olvasni és van türelme, én még ilyet nem is hallottam, hogy valakit történelemből korrepetálni kellene, így valszeg az ismerősöd gyereke lusta és hülye, a lányodnak meg nincs kedve bűnbaknak lenni, ha a gyerek megint megbukik.
2012. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%

Egy óra leadása kb. 3 órai gyári munkával ér fel.


Felkészülsz az anyagból (ha matematika - átnézed a feladatokat, házit keresel stb. stb.


Az emberi b*taság netovábbja, ennyire ledegradálni a tanárokat, hogy "történelmet tanítani nem lehet olyan nagy dolog. Leülnek, átolvassák közösen és már végezne is."


Próbáld ki, ülj le a lányoddal 30 percet, és beszélj vele folyamatosan...hogy vállalja el...erre sem vagy képes!! Akkor miért várod el tőle, hogy Ő ugyenezt megtegye 45-90 precen keresztül???

2012. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Kedves Előző!

Pedig törit, irodalmat valóban nem nehéz egyedül megtanulni, sőt nem is értem minek kell 4 éven át tanítani. Akit érdekel a töri az magától is előveszi és olvassa. Én pl. nyelvet is egyedül tanultam! Az internet korában ez nem nagy cucc! Az összes humán tárgyhoz csak fenék és érdeklődés kell, aki nem akarja megtanulni az úgyse fogja!

A matek, fizika, kémia stb. viszont más tészta, oda valóban kellhet segítség a megértéshez!


A kérdésre válaszolva pedig, szerintem nem kell semmit tenni és nem is miattad nem vállalja el. Teljesen természetes, hogy inkább a barátjával meg az ismerőseivel akarja tölteni a nyarat, hiszen még fiatal. Biztos elvállalta volna ezt is, ha így is nap mint nap a haverokkal lehet a munka után, hétvégén.

2012. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vedd tudomásul az érveit, mert nem hazudik!

Én fél éve végeztem (igaz turizus szakon, de a lényegen nem változtat) gyakorlatom alig volt, letöltöttem a kötelező 15 hetet és ennyi, alig mutattak meg valami komolyabbat a gyakszihelyen... másodállásban, beugrósként más területen dolgozgatok, de nem az igazi az sem.

Most ott tartok, hogy megvan a diplomám és szeretnék a saját lábamra állni, de rövid gyakorlattal, kezdőként 0 munkahelyi tapasztalattal nem vesznek fel sehova, mert kérik az 1-5 év tapasztalatot, s már ott tartok, hogy nem is merek tovább ugrálni, mert nem látom értelmét az állandó elutasításnak. De akkor hogyan tovább? :S

Az én apám most nagyon ráállt arra, hogy munkát szerez nekem, nem tudom leállítani, majdhogynem mindegy neki HOL és MIT na és ugye MENNYIÉRT csinálok egy szállodában, csak menjek, csak felvegyenek.. nagyon idegesít, de inkább azért, mert tudom, hogy a tudásom nem fedi a papírom 'értékét', és 22 évesen tök egyedül nem biztos, hogy külföldön egy tök idegen környezetben szeretnék élni és dolgozni bizonytalan ideig. Tudom, hogy midnen kezdet nehéz, de nehezen indulok el, és még egnehezíti az is, hogy apu is össze-vissza keres és ajánl minden szart, holott tudja hova akarok menni... és az még nem jött össze.

Nem vagyok még én sem felkészülve, szóval megértem a lányodat, hogy inkább más tapasztalatokat szeretne gyűjteni és élni amíg lehet. Hagyd, ne avatkozz bele. Tanácsokat lehet adni, de irányítani, szervezkedni tilos!!! :)

2012. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!