Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jó párt, és...

Hogyan lehet jó párt, és családot találni?

Figyelt kérdés
Mármint a tesómnak iszonyat mázlija van: a férje egy mintaférj, ő maradt otthon a gyerekekkel ha betegek voltak, főz, mos, takarít. Nem csavarog, nem iszik, nem cigizik, imádja őket. 12 év elteltével is szerelmesek egymásba, van türelme a gyerekekhez. A férj szülei is lányukként szeretik a tesómat, lesik a kívánságait hogy mit szeretne stb. Hogy lehet ilyen kapcsolatot kialakítani?
2012. júl. 14. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy..nem lehet manipulálni a dolgokat.

Btos te is megtalálod a hozzad illőt. Bár...


Saját vélemény egy idézet :


""Talán nincs mindenkinek párja. Talán nincs mindenkinek Ő-je. Vagy épp soha nem lehet az övé. Akkor az attól még Ő-nek számít? Vagy csak az lehet Ő, akivel minden klappol és beteljesülhet az, aminek be kell?

Miért kell olyan közhelyekkel dobálózni, hogy "Megtalálod majd te is!", "Eljön majd a te párod is"? Mi van, ha nem?! Tegyem fel az életem, az álmaim egy közhelyre? Örökké reménykedjek valaki olyanban, várjak valakire, aki talán el sem jön soha? Reménykedni valamiben, ami talán nem is létezik... Feleslegesnek érzem. Mintha az, amire én vágynék, túl sok lenne, túl elérhetetlen. Vagy mindig elrontom valamivel. De ha ő az Ő... Akkor egyáltalán elronthatom-e? Hisz a Sors, az Élet és minden földi, illetve égi szentek nekem rendelték, hozzám küldték, akkor elrontható-e? Léteznek még egyáltalán Ő-k?

Én ilyen ember vagyok... Olvasok, írok róla, vágyom rá, de talán...Talán sosem jön el. Nincs mindenkinek párja... Nem juthat mindenkinek Ő."

2012. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kitartóan kell keresni.Lehet,hogy nem lesz mindenkié ilyen tökéletes,mint a tesódé,de a boldogság mindenkinek jár.

Az előttem szólónak is:)

2012. júl. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
A férfi annyira férfi, amennyire nő a mellette lévő nő. Nagy igazság. ;-) Gratulálok a tesódnak, nem kis meló van abban, hogy egy férfinek 12 éven keresztül is képes azt nyújtani, amit vár.
2012. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na jó igazán így kívülről inkább úgy látom a tesóm "hordja a nadrágot" általában az van amit ő akar, ő az "agy" a férje megalkuvó. De jól megvannak így, boldogok.
2012. júl. 14. 23:31
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Tökmindegy, ki hordja a nadrágot, ha az mindkét félnek megfelel. :-) A nagy munka abban van, hogy valaki 12 évig töretlenül azt nyújtja, amire a másik vágyik.
2012. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megkapargatnád a felszínt, lehet, hogy nem lenne minden rózsaszín... A nő legyen nő, a férfi legyen férfi... Ha megborul az egyensúly, egy idő után megborul a kapcsolat is.


Hogy a kérdésre válaszoljak: párválasztáskor nem szabad megalkudni. A legfontosabb, hogy tudd, milyen vagy és mit akarsz, és csak akkor szabad maradni egy kapcsolatban, ha 100%-ban elégedett vagy. Akkor is lehetsz 100%-ban elégedett, ha a párod nem tökéletes, hiszen nem a tökéleteset kell keresni (nincs olyan), hanem a számodra tökéleteset. Ha már olyanokat mondatsz, hogy minden oké, DE lehetne ilyenebb vagy olyanabb, megtehetné ezt vagy azt, akkor az már hosszú távon nem fog működni, csak amíg tart a lila köd.

Nem szabad valaki kedvéért megváltozni és nem szabad a másikat megváltoztatni.

Nem szabad félni az egyedülléttől, nem szabad csak azért lenni valakivel, mert nincs jobb.

Emellett kölcsönös tisztelet és elfogadás.

A többi alakul.

2012. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen tesód az tényleg mázlista.Nem szórakozóhelyeken kell keresni mintaférjet az biztos.Interneten keresztül vagy kultúráltabb helyeken se könnyű a helyzet de ott legalább van esély rá.Sok múlik a szerencsén is és hogy milyen az ismerettségi köröd
2012. júl. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, a pártalálás csak az első lépés. Tudod, mennyi munka van abban, ha egy kapcsolat igazán jól működik? Amíg azt a munkát a két fél nem képes hasonló arányban belefektetni, addig nem lesz jó kapcsolat.
2012. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
8: ha igazán egymásnak teremtettek titeket, akkor egyáltalán nincs benne munka hogy jól működjön a kapcsolat. mert minden természetes. tapasztalat...
2012. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6os válaszát maximálisan osztom.


tudni kell jól választani, és csak akkor szabad valakivel összekötni az életedet, ha már eléggé ismered, és biztosított arról, h kiáll melletted, fontos vagy neki, és melletted lesz akármi történik.


nekem is sikerült egy ilyen párt találnom. vannak hibái, mert kinek nincsenek?, de nekem ő a tökéletes.

intelligens, igyekvő, tisztelettudó, becsületes, érzelmes, remek a humora, elviseli a hülyeségeimet :)

apaként is el tudom képzelni, sokat beszélgettünk már erről.


nincs recept rá, hogy találd, hol találd. keresd, ismerkedj, és ne alkudj meg soha.

2012. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!