Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem?

Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok. 18 évesen egy szatyorral és mérhetetlen haraggal elhagytam a szülői házat. Jobban mondva kidobtak.

20 év óta nem láttam anyámat,azt se tudtam hogy él-e még. Apámat rendszeresen látogattam.

Apám az első pár évben próbált kibékíteni, mondta párszor,hogy anyu már nem iszik,hogy beteg stb,de nem érdekelt. Pokollá tette az életünket a bátyámmal, így egyikünk sem kér belőle. 2 hete kaptam levelet egy ügyvédtől,hogy X.napon jelenjek meg. Elmentem. Az ügyvéd elém rakott egy papírt amiben az állt,hogy anyám átutal a számlámra 20 millió forintot. Először nem értettem egy szót sem az egészből. Végül is a szerződést tovább olvasva, és az ügyvéd magyarázásából az jött le, hogy anyám előbb mint a lányához segítséget kérve fordul,hogy gondozzam élete végéig,és a gondozásáért cserébe kapok 20 milliót. Ha nem vagyok hajlandó akkor jogi útra viszi, kéri a szülői gondozás jogát..(nem igazán értem,de az ügyvéd szerint van ilyen hogy a gyereket kötelezhetik a szülők eltartására,gondozására)

Irtó dühös vagyok. Miért csinálja ezt velem? Nekem nem kell a pénze,felőlem annak adja akinek akarja,én egy fillért nem akarok tőle. Nem akarom gondozni,sőt látni sem akarom. Az se érdekel hogy mi a baja. A bátyám mondta,hogy őt nem kereste meg,de ha megkeresné akkor megmondaná a magáét.

Jelen pillanatban ott tartok,hogy az ügyvéd előtt elutasítottam a segítőszándékomat,és aláírtam,hogy nem tartok igényt a pénzére.

De fogalmam sincs mit csináljak. Forduljak ügyvédhez én is?

Ti mit csinálnátok?

Azt ne írjátok,hogy ideje megbocsájtani,meg anya csak egy van,mert ha elmesélném a poklot, nem hinnétek el..Szóval nem ok nélkül van harag bennem és a bátyámban.


2012. júl. 12. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
beteg az anyád..ne törődj vele,ez érzelmi zsarolás..
2012. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
mindenképpen fordulj _jó_ ügyvédhez! Ez egy olyan szintű probléma, amelyet itt nem fog neked megoldani senki, ahhoz egyrészt nagyon kevés az infó, másrészt nagyon összetett és sok változó elemet tartalmaz. Mindenképp ügyvéd.
2012. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem ertem, hogy ha a szuleid egyutt vannak, akkor edesapad miert nem allitotta le anyukadat? Hogyhogy ra nem haragszol ezert?
2012. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó ügyvéd!

Mert már benne van a családjogi törvényben, hogy a gyerek köteles gondozni a felmenőjét :(((( Még ilyen esetben is. amúgy rohadjanak meg....

2012. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A szüleim még gyerekkoromban elváltak. Apuhoz kerültünk,de mivel tanácsi lakásban éltünk,és apunak nem volt pénze biztosítani lakást anyunak,így egy szobát át kellett neki adni. Végül is elváltak voltak,mégis egy fedél alatt kellett szenvedni tovább. Apám jó ember,és sokat dolgozott azért,hogy mi ketten ne éhezzünk, tiszta ruhában járhassunk.
2012. júl. 12. 01:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból kérdezz meg erről egy ügyvédet, nehogy meglepetés érjen. De azért ha van ilyen törvény elég érdekes. Miért kellene olyan anyát bevállalni, aki sose törődött veletek stb. Remélem nincs ilyen törvény, mert én se gondoznám anyámat.
2012. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!