Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy örökbe fogadtak?...

Lehet, hogy örökbe fogadtak? Miért érzem ezt? 16/L

Figyelt kérdés

Helló!:)

Van egy eléggé érdekes problémám...... Mostanában egyre többször érzem azt, hogy nem passzolok a családomba. Nagyon szeretem a szüleimet, nagyszüleimet, mindenkit a családban, el se tudnám képzelni nélkülük az életemet, de tényleg egyre többször van olyan érzésem, hogy valamiért nem illek én ide, közéjük. Elég sok dolog van, amiben különbözöm tőlük, néha meg se értem a logikájukat, pedig ők értik egymást. Anyukám és a mamám is például sok mindenben hasonlítanak, meg azért a családban megvan az az "egyezés", vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam. Én viszont amolyan "kívülállónak" érzem magam nagyon sokszor. Tényleg én vagyok a "különc" a családban. És már egy jó ideje érzem azt is, hogy nem tartozom ebbe a társadalomba, Magyarországra. Ezt most nem rosszból írom, mielőtt még bárki is félreértené, de én egyre rosszabbul érzem itt magam és egyre másabbnak is. Ráadásul már egy ideje az is felvillant az agyamba, hogy mi van, ha esetleg örökbe lettem fogadva..... ezért vagyok olyan más, mint a többiek. (És persze az biztos, hogy nincs két egyforma ember, de akkor is olyan furcsán érzem magam, olyan furcsa minden.) Először nem foglalkoztam ezekkel, de később egyre többször és többször merült fel bennem az örökbefogadás kérdése, meg ez az egész, hogy miért vagyok ennyire más. És már nagyon nem hagy nyugodni a dolog. Plusz hülyének is érzem magam emiatt, hogy ilyenek merülnek/ merültek fel bennem.

Megkérdezni nyilván nem akarom a szüleimtől/ a családtól, de lehet hogy azt kéne? Beszélni velük erről az egészről? Vagy csak úgy hagyjam, hogy minden múljon, menjen a maga kerékvágásában? Vagy mit csináljak szerintetek? Egyáltalán miért ötlött fel bennem ez? Megkérdezni tényleg nem szeretném.

Segítsetek, mondjatok néhány tippet,ötletet/ tanácsot, lécci! :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!:)



2012. júl. 11. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy a termésueted különbözik a szüleidétől, nem jelenti, hogy örökbefogadott vagy.

Ha már ilyeneken agyalsz, inkább nézd meg, hogy hasonlítassz-e rájuk, szemszín, esetleg vércsoport,ezek kicsit konkrétabbak, mint az, hogy nem egyezik a véleményed és idegen nyelven gondolkodsz!

2012. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy előző életedben nem itt éltél.

Olvastál vagy hallottál esetleg ilyenekről ?

2012. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem attól vagy magyar,mert éppen elkezdtél idegen nyelven tanulni,és úgy érzed csak idegen nyelven tudsz gondolkodni. Ez csak egy nagyzolás amit manapság szintén minden tinédzser mondogat.(tisztelet a kivételnek) Azt hogy külföldön jártál és hűűű de mások az emberek,még nem jelenti,hogy te nem magyar vagy..Sokan átéljük ezt, sőt én külföldön élek lassan 10 éve és átéltem én is..Attól vagy magyar,hogy Magyarországon születtél.

Egyszerűen csak be akarod magadnak beszélni,hogy örökbe fogadott vagy.. Nem baj..idővel kinövőd..


De mutatok egy képet,ahol szembetűnő az örökbefogadás ténye,mégsem okoz gondot..

[link]

2012. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

bocsi, én nem nagyzolásból írtam, de mindegy.....nem akarok magyarázkodni. ÉS igen, tudom, hogy valaki attól magyar mert magyarországon született, de mindegy. Szerintem te nem érted igazán a problémámat. :-) (amúgy aranyos a kép, köszi) :'D


12-es, köszönöm! Igen, hallottam már róla, de sajnos nem túl behatóan. Te értesz ezekhez vagy érdekel? Engem pl. nagyon érdekelnek az ilyen dolgok!:-)

2012. júl. 23. 13:18
 15/17 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Igen, érdekelnek ezek a dolgok, olvasgatok róla. Interneten utána tudsz nézni, de szerintem most még nagyon fiatal vagy, ne ezzel töltsd az idődet.

Ha felmerült benned, hogy örökbe fogadtak, azt javaslom, hogy ülj le a szüleiddel (esetleg csak azzal, akivel jobb a kapcsolatod) és beszélj velük őszintén, az nekik is jobb lenne, mint az a feszültség, amit nyilván ők is éreznek. Érdekes, bennem is felmerült a te korodban, hogy "kakukkfióka" vagyok. Senkire nem hasonlítok, kilógok a sorból. Amikor rákérdeztem, azt mondták, hogy egy zsák búzát adtak értem - ennek annyira nem volt realitása, hogy megnyugodtam.

2012. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok és csak érdeklődöm : beszéltél a szüleiddel ? Megnyugodtál ?
2012. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Jaj köszi az érdeklődést!! Rendes vagy!^^

Még nem "sikerült" beszélnem velük. Sehogy se találtam a kellő pillanatot és nem mertem csak úgy rákérdezni.:( Nem tudom, mikor tudnám megoldani.:/

De tényleg köszi az érdeklődést!!

2012. aug. 5. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!