Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy örökbe fogadtak?...

Lehet, hogy örökbe fogadtak? Miért érzem ezt? 16/L

Figyelt kérdés

Helló!:)

Van egy eléggé érdekes problémám...... Mostanában egyre többször érzem azt, hogy nem passzolok a családomba. Nagyon szeretem a szüleimet, nagyszüleimet, mindenkit a családban, el se tudnám képzelni nélkülük az életemet, de tényleg egyre többször van olyan érzésem, hogy valamiért nem illek én ide, közéjük. Elég sok dolog van, amiben különbözöm tőlük, néha meg se értem a logikájukat, pedig ők értik egymást. Anyukám és a mamám is például sok mindenben hasonlítanak, meg azért a családban megvan az az "egyezés", vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam. Én viszont amolyan "kívülállónak" érzem magam nagyon sokszor. Tényleg én vagyok a "különc" a családban. És már egy jó ideje érzem azt is, hogy nem tartozom ebbe a társadalomba, Magyarországra. Ezt most nem rosszból írom, mielőtt még bárki is félreértené, de én egyre rosszabbul érzem itt magam és egyre másabbnak is. Ráadásul már egy ideje az is felvillant az agyamba, hogy mi van, ha esetleg örökbe lettem fogadva..... ezért vagyok olyan más, mint a többiek. (És persze az biztos, hogy nincs két egyforma ember, de akkor is olyan furcsán érzem magam, olyan furcsa minden.) Először nem foglalkoztam ezekkel, de később egyre többször és többször merült fel bennem az örökbefogadás kérdése, meg ez az egész, hogy miért vagyok ennyire más. És már nagyon nem hagy nyugodni a dolog. Plusz hülyének is érzem magam emiatt, hogy ilyenek merülnek/ merültek fel bennem.

Megkérdezni nyilván nem akarom a szüleimtől/ a családtól, de lehet hogy azt kéne? Beszélni velük erről az egészről? Vagy csak úgy hagyjam, hogy minden múljon, menjen a maga kerékvágásában? Vagy mit csináljak szerintetek? Egyáltalán miért ötlött fel bennem ez? Megkérdezni tényleg nem szeretném.

Segítsetek, mondjatok néhány tippet,ötletet/ tanácsot, lécci! :)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!:)



2012. júl. 11. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak kamasz vagy és azért érzed így, majd elmúlik. :)
2012. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

énis éreztem ezt 16 évesen.... anyuék elintézték azzal hogy hogy nem az anyai nagyapa gének ütnek ki rajtam hanem a nagyanyai vagy apai ág... a másik tippem meg az volt hogy az apám nem az apám, hanem anyám új pasija valójában az apám mert hasonlitok rá... igaz apámra is... igaz ők is hasonlitanak....


azt meg hogy nem éred magad idevalónak lassan már montdhatni természetesnek.... én is másnak érzem magam itt a többség csak hzza vissza a a másikat én meg ott segitek ahol tudok - még ugyis hogy tudom hogy kihasználják...

2012. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Hát... kérj anyukádtól újszülött kori képeket.. vagy hátha van ilyen felvétel amikor születtél.. van testvéred? esetleg ha van tőle is megkérdezheted.. nézd meg úgymond 'jobban ' a családodat.. hasonlítanak -e rád a szüleid. megvannak-e benned is azok a jellemvonások(de a leírtak alapján nem ) mint a szüleidben.. Nemtudom. hogyha nagyon nemvagy biztos benne rákérdezhetsz. : ) majd írj , hogy mitörtént
2012. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az "elszakadás" periódus, a leválás a családi kötelékről, az önállósodás kezdete. Nevezhetjük sokmindennek, de ezeket az érzéseket inkább ebbe a kategóriába sorolnám.

Persze ilyenkor jönnek, jöhetnek "romantikus", vagy "átlagostól eltérő" vélemények, érzések, stb. Majd elmúlnak, nyugodj meg.

2012. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden 16 éves fejében megfordul...
2012. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi van mostanában a tinédzserekkel? Miért hiszi mindenki hogy örökbe fogadták?

Miért nem kérdeznek rá otthon??

2012. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 zokniszörny ***** válasza:
100%

Annyi a történet, hogy kamaszodsz. Én is úgy éreztem magam 16 évesen, mint egy ufó. Ez tök normális.


Amúgy erről egy filmidézet jut eszembe.


A vak férfi felkiált: "Úristen, én fekete vagyok?! És anyám tudja?!" :D :D :D

2012. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Így van, ez egy normális folyamat.

Valóban jó ötlet pici kori képek nézegetése!

Sőt, miért ne kérdezhetnéd meg a szüleidet?

Az én édes lányom naponta megkérdezi... :-)

2012. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
75%

miért? csak te vagy néger a családból?


viccet félretéve: egyébként ismerem az érzést! még mindig lelki problémáim vannak tőle. a szüleim néhány hete mondták el hogy engem a gólya hozott. nagy csalódás volt a számomra.

2012. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a normális válaszokat!:) Fogok nézni régi képeket, viszont komolyan megkérdezni nem merem. Volt már, hogy feltettem a kérdést anyukámnak/ apukámnak, de az csak ilyen "poén" szintű volt. Legalább is részükről..... ők hitték azt. Direkt próbáltam nem túl komolynak tűnni, nehogy megsértődjenek rajta vagy ilyesmi. :)

És lehet, hogy minden 16 évesnek megfordul a fejében, elhiszem Nektek. Csak az én ismeretségi körömben nem volt még ilyen, legalább is nem tudok róla.:)

De mindegy igazából. Lehet, hogy nem fogalmaztam elég jól, de nekem nem az a legrosszabb, hogy most akkor a családban mi van. Ott azért megoldjuk, szeretjük egymást, szóval nincs probléma. (Legalább is evvel kapcsolatban nincs.) Nekem az a legrosszabb, ami most nagyon hülyén fog hangzani, de egyszerűen nem érzem magam magyarnak. Ez az, ami idegesít igazán. És ilyet még tényleg nem tapasztaltam a környezetemből, hogy valaki azt mondja, hogy hát, ő nem is érzi magát magyarnak. Egyszerűen nem szeretek itt élni, és olyan "idegen" minden(ki). És persze, kamaszodom, de nálam már 11 évesen elkezdődött a kamaszodás. És azóta most érzem eleinte ( kb. 1 éve).

Sőt, olyan is rengetegszer van, hogy nem jutnak eszembe szavak magyarul, hanem idegen nyelven. És úgy is gondolkozom pár másodpercig/ percig.

És ezt most komolyan mondtam. Bárki gondolhatja,hogy hülye vagyok, mert másokkal is van ilyen, hogy idegen nyelven tudnak már gondolkodni, olyan jól megy nekik, de nekem ez más. Egyszerűen megfogalmazni sem tudom normálisan az érzést. És EZ az , ami igazán zavar mostanában.

(Egyébként nincs testvérem, úgyhogy vele nem tudok erről beszélni.:))

Plusz amikor elmegyek M.o.-ról, akkor szimpatikusabbak az emberek (pedig mások bunkónak és lekezelőnek tartják őket) és én mégis jobban kijövök velük, mint sokszor itt. És ezt szintén nem rosszból írtam, senkit nem akarok megbántani vele. Egyszerűen ez az igazság, legalább is az én szemszögemből. :)

És ezért sem tudom...... most akkor mi van pontosan? =(

2012. júl. 11. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!