Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha lelkifurdalásom van?

Normális, ha lelkifurdalásom van?

Figyelt kérdés

Jó a kapcsolatom a szüleimmel, apukámmal is, bár tőle kiskorom óta félek, mert elég agresszív tud lenni.

Jó ideje vágyom tetoválásra, a szüleim nagyin ellenzik, ezért se csináltattam meg, de most, 20 évesen eldöntöttem, hogy vagyok már annyira felnőtt, hogy megtegyem. Apukám rosszul fogadta, azt mondta, csináljam ha akarom, de sose fogja elfogadni. Az normális, hogy szörnyű lelkifurdalásom van emiatt? Nem akarok lázadozni, mert tisztelem és szeretem a szüleimet, mindenben igyekszem a kedvükre tenni (egyetemre járok, jól tanulok, nem dohányzom, nem iszom, felelősségteljes vagyok), ezt az egyet azonban tényleg nem tolerálják. Mit gondoltok? Nem nagy bűn, ha a saját fejem után megyek ebben a dologban? Nem akarok konok, lázadó fiatalként viselkedni, de sose tudták elfogadni, hogy ilyen a stílusom.

20/L


2012. júl. 8. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
A tetoválás eleve hülyeség, mert remélhetőleg megéli az ember az öregkorát, amikor már röhejes lesz, az esztétikumról nem is beszélve. Milyen tetoválást akarsz és hová? Idővel úgyis megbánnád. Én ilyen alapon csinálom magamnak, egy kb 3 centis kis ábra van a bokámon, viszont nem tetkó, hanem vízálló szemhéjtus. Mindenki azt hiszi tetoválás, engem viszont megnyugtat, hogy akkor törlöm le, amikor akarom. A vízállósága miatt pedig elég 3-4 naponta rákenni új réteget. Szerintem ez kiváló alternatív megoldás, mivel a környezeted számára tényleg tetoválásnak tűnik, viszont mégsem az. A henna is jó volna, csak az ahhoz képest h hamar lekopik, drága...
2012. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Öregkorra már nem azzal törődik az ember hogy röhejes vagy sem, ott van rajta felvállalja , hogy egykor ebben hitt vagy kipróbálta. Aki idősen azzal törődik, hogy más mit mond meg mi hogy néz ki, az meg sem érdemli , hogy megöregedjen.
2012. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki bánja meg... kérdés hogy csak azért csináltat tetkót mert hű de divat vagy mert hű de tetszik és ennyi... a legjobb példa erre a LA ink és a Miami Ink... volt aki azért csináltatott magára tetkót, mert legyőzte a mellrákot (a rózsaszin masnit tetováltatta magára) volt aki azért csináltatott mert tűzoltóként kimentett egy embert az égőházból ugyhogy égési sérüléseket szerzett, és a hegekre tetováltatott egy fönixet... ezek az emberek nem hiszem hogy megbánják a tetkót mert még 80 évesen is emlékezni fognak hogy miért tették...
2012. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél és hova tetováltatni??
2012. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nekem is ezt mondták, de elfogadták, és már tetszik nekik.
2012. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
nem jövök azzal a szöveggel, hogy nem divatból, mert nyilván azért vágyom rá én is, mert benne van a köztudatban. kb. másfél éve szeretnék, mert mindigis kicsit alteres stílusom volt, piercingekkel, sötétebb ruhákkal, kb. 12éves korom óta. magamának érzem az egész tetoválás-kultuszt, úgy érzem, illik hozzám. a lapockámra szeretnék szárnyakat világos színekkel, mert pár éve nagyon sokat jelent nekem az angyal fogalma. 1 éve még sima angyaltetoválást szerettem volna, de végül emellett döntöttem. természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez divatos minta, nem az egyediség a célom, egyszerűen odáig vagyok a tetoválásokért és ezért a stílusért. lehet, hogy meg fogom bánni, de jó pár éve ugyanolyan a stílusom, és még ha meg is változik, jó lesz emlékezni rá, hogy milyen voltam fiatalon.
2012. júl. 8. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!