Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 év után is azt mondja, hogy...

6 év után is azt mondja, hogy még nem érzi úgy, hogy el kellene jegyeznie? Hát most mi van?

Figyelt kérdés

Komolyan már én nem bírom ezt az állapotot. Nagyon-nagyon türelmes vagyok ebből a szempontból, nem erőltettem egyszer sem és nem nyígtam egyszer sem azért, hogy eljegyezzen. De most hogy ő már lakást vesz, és össze akar velem költözni. Arról beszél, hogy majd megyünk együtt festeni, meg gipszkartonozni, villanyt szerelni, vakolni stb, kb 1 év lenne és munka után mindennap majd menjek segíteni. Szerintem ez már nem az együtt járunk kategória, ha már komolyan tervezi az életét, akkor a kapcsolatunkat miért nem tervezi komolyabban? Nekem valahogy nem fér össze, hogy 6 év után is még csak barátnő státuszban vagyok és majd menjek neki segíteni.

Mondtam neki ezt, és leh*lyézett. És hogy értesem meg ő még akkor sem érzi úgy, hogy ott tartana a kapcsolatunk, hogy el kéne jegyezzen.

Az egyetlen kifogásolni valója velem szemben, hogy én lusta vagyok, és a lustaságomat találja kivetni valónak a kapcsolatunkban, hogy így majd nem tudunk együtt élni.

Érdekes, biztos tényleg lusta vagyok. Dolgozni járok, 2 rövid műszakban, 2 városba. Mellette most készülök nyelvvizsgázni, sportolok, itthon segítek anyámnak.

Azt mondja, hogy inkább lenne egy dagadt barátnője!!!! aki nem lusta!!! Hát kíváncsi lennék, hogy egyáltalán szóba állna-e egy dagadt ronda nővel, már bocsánat a kifejezésért. Mikor engem is állandóan szekál, hogy foggyál le 50 kilóra! Mikor kb 2 kiló felesleg van rajtam! Szerintetek valós kifogás ez az állítólagos lustaság vagy mi a fene baja van, hogy még 6 év után sem jegyez el? 6 évig kitartottam mellette, soha nem kellett féltékenynek lennie rám, egyszer sem pasiztam, egyszer sem hazudtam hogy itt vagy ott vagyok közben máshol vagyok. Alkalmazkodtam hozzá, alig jártam össze a barátaimmal.

Nem bírom már ezt.



2012. júl. 7. 11:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam már azon, hogy biztos a szüleitől vette át ezt a viselkedést, ezt a hajcsár stílust.

Hát ő otthon azt látja, hogy az apja az nem csinál semmit, mert meló után csak alszik, pedig irodai munkát végez, 6 órába. Az anyja az kihajtja magát, 65 ezret keres, 9 órába, és utána még estik ő pakol, füvet vág, fát vág stb :S

2012. júl. 7. 12:40
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Az a gáz, hogy együtt sem éltek 6 év után. Olyant én sem jegyeznék el, akivel egy percig sem éltem együtt, de igent sem mondanék neki, ha megkérne...
2012. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

Hát az egy dolog, hogy azt mondja, még nem érzi úgy, hogy el kéne jegyeznie.. De számomra az lenne a legfájóbb ha ezt mondja: "Azt mondja, hogy inkább lenne egy dagadt barátnője!!!! aki nem lusta!!!"


Én eléggé hiú vagyok, ráadásul sose volam megelégedve magammal, ami elég rossz, zavar ez a helyzet. Örülnék, ha igazán jól tudnám magam érezni a bőrömben. Ha viszont valaki erre még rá is erősít, akkor az engem földhöz vág, a már már megerősödött önbizalmam, önbecsülésem pedig földbe tiporja.

Ez amiket te itt leírtál, miket mondott nekem, erre maga az eljegyzés kérdése csak hab a tortán..

Én se bírnám, és bármennyire nehéz, de lelépnék és nem vesztegetném még több időmet egy ilyen ember mellett.


Majd ha gyerekeitek lesznek, akkor ő csak annyit fog látni,hogy te egész nap otthon vagy, semmit nem csinálsz, emellett a terhesség következtében felszedtél pár kilót és cseppett sem fogod magad nőnek érezni mellette.


NEm akarnám egy ilyen emberrel összekötni az életemet.

2012. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A legkisebb problémád azt hiszem, hogy 6 év után még nem kért meg. Sőt! Örülj neki, hogy nem kért meg! Te igent mondanál annak, aki lehülyéz, lustának tart, és még csak nem is tetszel neki úgy ahogy vagy?? Nem egészen értelek, tényleg hozzá akarsz menni?? De miért?! Minek?!
2012. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
a problémák megoldásának a híve vagyok,nem a menekülésé, de szerintem itt nincs megoldanivaló gond. Ha ő így áll hozzád, és ilyen megjegyzéseket enged meg magának, akkor itt tényleg nem az eljegyzés hiánya a legnagyobb gond. Milyen alapon várná el, hogy menjél gürizni minden nap az ő házán, mikor még együtt sem éltek 6! év kapcsolat után, és ilyen szöveggel elküld, hogy még nem érzi azt, hogy kellene...Hát én meg azt nem érezném, hogy egy kb idegen házára kellene pazarolnom a szabadidőmet. Találsz te ennél különbet!
2012. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Már amit leírtál,ennyiből megmondom (és nem vagyok sem szakértő sem zseni),bhogy felesleges a lakással fáradnod mert ebből a kapcsolatból semmi nem lesz. Nem csak az egyiknek kell alkalmazkodnia,és hallgatni némán ahogy a másik kritizálja.Örülj is,hogy nem jegyzett el mert ebből egészséges házasság nem lenne.
2012. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Már nem tudom én sem!!

Az a baj, hogy kevésre tartom magam. És ő ezt tudja, és lehet visszaél vele.

Pedig barátnőim mindig azt mondják "olyan szép csaj vagy, annyi pasit találhatnál"

Hát tudja fene :S

2012. júl. 7. 13:21
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért eljegyezni úgy valakit, hogy még nem is éltetek együtt legalább fél-1 évet, elég merész, hiába vagytok már együtt 6 éve. Nagyon igaz az a mondás, hogy lakva ismerszik az ember. Soha senkinek nem mondanék igent, ha úgy kérne meg, hogy még nem laktam vele, nem ismertem ki minden rigolyáját, életritmusát... Felelőtlenség lenne véleményem szerint. Úgyhogy 6 év ide vagy oda, nem álltok úgy, hogy jogos legyen az eljegyzés felvetése.
2012. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
48%
de hol éltek volna együtt, ha még csak most épül a ház? szerintem se tűnik amúgy jónak ez a kapcsolat, mindig így beszél veled, vagy csak most stresszes időszaka van?
2012. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Menekülj az ilyentől.Már most így beszél veled,később ezt még jobban érezteti veled.Teljesen elveszi az önbizalmad. Ha a barátnőid is azt mondják,hogy szép vagy és találnál különbet,főleg mennék.Nem véletlenül mondják ők sem,hogy találnál különbet.

Tudod ki maradna olyannal akinek csak szolgaként kellenék.6 év után azért már szokott lenni legalább összeköltözés,de sok valakinek már gyereke is van, és házas.Mi augusztusban leszünk 5,5 éve,hogy együtt vagyunk,de már augusztusban esküvőnk lesz és 2 éves kisfiunk van.Ez igaz csak pl volt.

Hagyd el nevetve,sokkal jobbat találsz!!!:)Hajrá,csak fel a fejjel!!Ennél csak jobb lesz!!:)

2012. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!