Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene fogadnom vagy...

El kellene fogadnom vagy viselnem?

Figyelt kérdés

Menyemmel es fiammal van a problema. Mi falun elunk s megszokott, hogy a haz koruli munkakat egyutt csinaljuk. Fiam amikor nem volt baranoje is torekedett megbujni a munka alol s most, hogy van, megkevesbe akar segiteni.

Hetes valtasokba vannak nalunk es a baratnojenel, bar altalaban tobb idot toltenek itthon.

Baratnoje nagyvarosbol jott, nem szokott hozza a munkahoz. Mar amikor eloszor nalunk toltotte az ejszakakat, delbe keltek a fiammal, pedig eddig koran kelo volt. Ha segitenie kellene a fiamnak (neki nem), akkor mindent megtesz,hogy ne csinalja, hanem vele legyen. Ezen felbuzdulva meg kevesebbet segit.

A lany pedig mar szinte pofatlan hangnemben beszel a fiam öccseivel es mar kezd velem is.


Fiam munkanelkuli, nincs jovedelme és 22 eves oktobertol megy majd egy tanfolyamra.


Tul nagyok az elvarasaim? Ti mit tennetek a helyemben? (A vitak, ajtocsapkodasok mar mindennapossa valtak, fiam azt mondja, hogy szet akarjuk oket valasztani.

Ez igy nem mehet tovabb. Tanacstalan vagyok.


2012. júl. 4. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Le kell ulni megbeszelni.

Te vagy az idosebb aki tudja magat kontrollalni, ezt tedd is meg hogyha valaki felkapja a vizet. Okos enged es nem az a lenyeg hogy a szuloi elvaraid fogod feladni, nem adod fel azzal hogyha alazattal valaszolsz az elutasitasra, mert minden fal leomlik ha valaki alazatos es szeretetre kesz.

A fiadtol kerdezd meg: mi a fontos a jelenlegi helyzetben?

A lany akivel egyutt vagy o mennyit kepes neked adni magabol?

Tudja-e hogy kire szamithat igazabol?

Biztos-e a jovojeben milyen kilatasai vannak?

Gondolt-e arra hogy videken marad esetleg nem messze Toled fog elni?

A kerti munkakkal hogy all? Azert nem szereti csinalni mert Te kered vagy mert o varosba vagyik inkabb?

Ezzel a lannyal hova terveznek(mar ha terveztek mar valamit)?


Ezeket csak akkor fogja megvalaszolni hogyha nem taplalod a veszegetest hanem okosabban reagalod le. Hidd el o fog bocsanantot kerni hogyha idot hagyst neki es nem bantod vissza(meg egy kis odaszuras sem kell!!!!)

A lenyeg az hogy bizon benned es tudjatok ezutan kotottsegek es feszultseg mentesen kommunikalni!


Ne akkor mond hogy beszelgesetek amikor nincs kedve hozzad meg a munkahoz, ne akkor amikor a baratnojevel lenne es bezarkoznak. Amikor ketten vagytok akkor ragadd meg az alkalmat!


Remelem minden jol alakul kettotok kozott! Nagyon fontos a gyerek es szulo kapcsolata!

2012. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyok az elvárásaid.Azt ne hagyd hogy egy barátnő cselédként kezeljen.

beszélj a fiaddal vagy segit eggyütműködik vagy elindulhat a nagybetűs életbe.

Az öcsém is ennyi idős és bár igaz alakalmi melói vannak nem tudja magát eltartani cserébe segit a szüleimnek,mondjuk ott a barátnője is segit mivel elég sok időt tölt a tesomnál.

2012. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem azért szültél gyereket,hogy dolgozzon neked tehát nem értem a problémádat.

Minek kelljen fel korán dolgozni amikor mellette fekszik a barátnője?Dolgozzon az apukájuk,de ha nincs arról sem a fiad tehet.Minden egyes nap pedig nem hiszem,hogy akkora hatalmas birtokotok van,hogy reggeltől estig kint kéne dolgozni.

2012. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
3 as válaszoló.22évesen már rég nem gyerekről beszélünk.Főleg aki barátnőt tart anyuék kontójára.
2012. júl. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

3/3. Te algha szeretsz dolgozni, de azt elvárod,hogy eltartsanak a szüleid.

Ha otthon él a gyerek, a szülők tartják el,akkor minimális elvárás,hogy segítsen otthon. Sőt,régebben és ma is még sok helyen már sokkal fiatalabbnak is kellett otthon segíteni! A szülő NEM cselédje a gyereknek. A gyereknek pedig nem csak jogai vannak,hanem kötelességei is!

Ha a fiadék ilyenek,akkor beszélgess el velük. Ha délben kelnek,kiszolgáltatják magukat,pofátlan a kis csaj,akkor mond meg nekik,hogy nincs helyük nálatok.

2012. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Nyugodtan le lehet szavazni tudom,hogy erre élveztek.A gyerek sem cselédje a szülőnek és,ha már itt tartunk akkor nem csak 18 éves korig marad a gyereked a GYEREKED,hanem 22 évesen is.
2012. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos én is a fiadhoz hasonló helyzetben vagyok. Bár jelenleg van munkám sajnos nem keresek eleget ahhoz hogy eltartsam magam, így a szüleimnél vagyok kénytelen élni.

Bár a kapcsolatunk jó, egyértelmű, hogy segítek bármiben amire megkérnek. Szüleim nélkül mehetnék az utcára. Ezt jobb ha felfogja az ember. Ettől függetlenül szüleim "hagynak élni". Nincs beosztva minden percem és ami szerintem nagyon jó nem parancsolnak, hanem megkérnek ha valamiben segíteni kell. Ugyanúgy megcsinálnám ha parancsolnák, de így teljesen más az egész "íze".

A fiadnak kéne rájönnie, hogy nem csak jogai vannak, hanem kötelezettségei is. Ha nem "áll be a sorba" akkor elég idős ahhoz hogy a saját lábára álljon. A barátnője meg aztán tényleg csak "vendég" nálatok, nem?

Szerintem is beszéljetek ha tudtok 4 szem közt a fiaddal. Ne légy támadó de következetesen hozd a tudtára, hogy mit is veszíthet. Persze ez csak az én véleményem...

2012. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Így van: A gyerek nem cselédje a szülőnek, de a szülő sem cselédje a gyereknek.

Ha a gyerek otthon él a szüleivel, akkor igenis elvárható, hogy részt vegyen a ház körüli munkákban. Mert az nem csak a szülei otthona, hanem az övé is. Ha meg ráadásul még munkája sincs, akkor ideje mint a tenger, nyugodt szívvel tudna segíteni.


Azt is tudom persze, hogy vannak szülők, akik túlzásba viszik a dolgokat. Nem tudom, jelen esetben mi a helyzet, mert ugyebár nem ismerjük a másik fél álláspontját a dologról.


A kérdezőnek viszont meg kellene próbálnia egy indulatmentes pillanatban indulatmentesen megbeszélni a problémát. El kell mondani, hogy kinek milyen elképzelései vannak az együtt élésről, és kialakítani egy olyan munkamegosztást, ami megfelel mindkét félnek. Mindezt vádaskodások és a hangerő megemelése nélkül.

2012. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"Baratnoke nagyvarosbol jott, nem szokott hozza a munkahoz" - szóval szerinted a nagyvárosokban egész nap otthon ülnek és senki nem csinál semmit? Vagy "jó" falusi módjára azt gondolod, hogy csak a kerti munka a munka? Ha ezzel a mentalitással fogadtad a lányt, akkor csodálkozom, hogy most kezd csak "szemtelen" lenni.

Azt is írtad, hogy a fiad korábban sem akart már segíteni, a barátnő rlőtt sem. Akkor itt más probléma lesz, nem a csaj.

Egyezz meg a gyerekkel, hogy pontosan miket kell megcsinálnia, és cserébe eltartod. De listaszerűen beszéljétek meg, és azok utána maradjanak az ő feladatai, az ő munkája.

2012. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 9. leírta, hogyan is kellene eljárni ilyen esetben. A másik oldalt pedig ugyebár nem ismerjük, csak a te álláspontod. Elsősorban a fiaddal van problémád, de azt sokkal nehezebb beismernie egy szülőnek, ha a gyereke nevelésében van a hiba, inkább rákenik a városi libára, az mindig egyszerűbb. Nem lehetséges, hogy a déligalvás a fiad ötlete volt a lány meg - nem ismerve az ottani szokásokat - belement?


A fiad sem takarózhatna azzal, hogy biztos szét akarod választani őket, ha nem a lányt okolnád a fiad viselkedéséért - aki (mint látjuk) eddig is hajlott a lustaságra.


Sajnos ilyen esetekben mindig csak az egyik oldalt ismerjük meg, így könnyű neked igazat adni, viszont nem láthatunk bele abba, hogy most ki is a felbujtó. A városi lány, vagy a saját fiad. Azt sem tudjuk, hogy a pofátlan hangnemű beszéd honnan ered. Ha a lány állandó beszédtéma a családotokban, akkor lehetséges, hogy ti sem úgy beszéltek vele már a kezdetektől, ahogy illene, ő meg nem szeretné, ha azt látnátok, hogy vele lehet ilyen hangnemben beszélni, mert az 'anyóséknak' gyakran szokása a 'menyük' fejére nőni.

Természetesen jogod van azt megtűrni a házadban, akit akarsz, így tehát kiteheted a fiadat és a barátnőjét is, viszont azt ne feledd, hogy a fiadon is múlik, hogyan viselkedik a barátnője. Ha megmondta volna a lánynak, hogy nálunk ez és ez a szokás, és néha segíteni kell, akkor a lány vagy felfogta volna, vagy szedte volna a sátorfáját.

2012. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!