Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ki végzi el a hétvégi...

Nálatok ki végzi el a hétvégi mosogatást? (lent)

Figyelt kérdés
Mi sokszor otthon vagyunk egész hétvégén, mert egyikünknek sincs kedve kimozdulni, örölünk hogy vége a hétnek és így otthon döglünk. Ilyenkor szokott már szombat estére úszni a konyha, kétszer annyi a mosatlan mint amennyi a mosogatóban elfér. Szólok a feleségemnek, ő vagy a fejét rázza hogy nem ér rá, vagy elhalasztja későbbre, vagy szóljak a gyereknek, ígérjek neki plusz zsebpénzt, ne üljön egész nap a számítógép előtt. A vége pedig sokszor, hogy rám marad az egész késő este, megcsinálom mert nem bírom látni.
2012. jún. 27. 16:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
90%
Na akkor Josephine Cochrane nem hiába találta fel a mosogatógépet..
2012. jún. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki elmosogat maga után, ha pedig együtt eszünk, akkor van, amikor én mosogatok, van amikor a párom. Nincs olyan hogy csak te mosogathatsz.
2012. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Mi mindennap szoktunk mosogatni,hogy ne gyűljön fel.Ha valamiért mégis felgyűlne hétvégén,akkor bepakoljuk a mosogatógépbe.
2012. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Nekem meg kell védenem a páromat. Mi vidéken élünk és van elég nagy kertünk. Igazából nem vagyunk rászorulva meg tudnánk venni a zöldségeket de szeretjük csinálni. Általában együtt veteményezünk, gyomláljuk , locsoljuk. Szóval kiveszi a párom is a részét a dologból. Fát vágni télen szoktunk az erdőinkből ami már igazán kemény munka a férfiaknak hiába van stihl meg minden ami behozza. Én voltam párszor segíteni de annyira kész voltam. És miután kivágják felpakolják behozzák utána összerakja ami szintén nagy meló. Nyáron repegeti ( repegető géppel) szerencsére van ilyenünk hogy könnyebb legyen, és utána ezt is összerakja. Majd következő télen ezt az előkészített fát behordja a kazánházba. Nyáron van a nagy telkünkön a fűnyírás, + vettünk még egy házat amit rendbe hozunk ott is nagy a porta és a fű is. És hogyha nem kertezünk , füvetnyír akkor mindig van a házon mit csinálni. Ő csinálta meg a gyönyörű kapunkat , azon kívül festő végig vakolta a ház minden négyzetméterét lefestette , rendbe rakta a falakat kívül belül. Leégette a fa ablakokról a festéket és lelazúrozta. Szúnyogháló ajtót csinál, nemrég az apjával ( kőműves) felhúzták a garázsunkat amire ajtót kell csinálnia. És ha éppen ráérne amire nem igaz, lekellene bontania egy épületrészt és elkezdeni előkészíteni a helyet a medencének. Szóval ezt a választ azoknak szánom akik annyira becsmérlik az összes pasit. Na az enyém egy főnyeremény. Nem várom el hogy mosogasson ezért van mosogatógépem. Én 70 fokon úgysem tudom elmosni és nem is lesz olyan. Szóval én mindent bepakolok és nem érdekel. Még annyit hogy az igaz hogy egy panelban nincs nagy munka férfiaknak, de aki keres az talál. Nálunk még ezer ötlet van ami megvalósításra vár, és ő fogja megcsinálni. Sokszor már szólok neki lassítson.
2012. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Ha ketten vagyunk én, ha egyedül van ő.

Bár nem olvastam el a többi válaszod, ha van, azért elég durva, hogy egész hétvégén elől a mosogatnivaló, 5 perc és kész az ember. Mind a ketten érdekesek vagytok ebből a szempontból.

2012. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Amúgy: 22 éves lány vagyok és párommal nyírom a füvet és nem rettenet el semmilyen "férfi munka" elől.

Nincs kifogás, mindenkinek mindent meg kell csinálnia, de legalább megpróbálni, a mai világban luxus, hogy női és férfi munka legyen külön...

2012. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
én nem értem mi az h hétvégi mosogatás :D nálunk semmiben nem különbözik a hétköznapi mosogatásnál :D mi főzés közben szoktunk mosogatni, a többit meg kajálás után. kicsit pihenünk, aztán vmelyikünk elmosogat, nem veszünk ezen össze. néha kő papír ollóval döntjük el :) nem szabad ilyenekből vitát generálni, annyira felesleges. de amúgy te sem halnál bele, ha elmosogatnál, nem mindent a nőnek kell csinálnia. kivéve, ha háztartásbeli, akkor igen. de ha mind2en dolgoztok, akkor a házimunkát is ketten kell megcsinálni, nincs mese.
2012. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Nálunk nemcsak hétvégi mosogatás van, mert hétköznap is eszünk, de amúgy az mossa el, aki evett belőle. Nem hagyjuk rászáradni, mert úgy csak nehezebb. A mosogatógéppel kapcsolatban szkeptikus vagyok, nekem úgy tűnik, ez csak akkor éri meg, ha már nagy a család vagy ha nagyon hagyjuk felgyülemleni, és egyébként sem tűnik túl takarékosnak.
2012. jún. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nálunk 1200 forint többlet költséget jelent havonta a mosogatógép használata.( apukám számolta egyszer ki)Nem tudom másnál hogy van de hiába ketten vagyunk mindig van mosogatnivaló ha az ember főz, főleg ha nem is egy félét.Úgyhogy egy átlagos családban nem csak két tányérról beszélhetünk hanem edényektől a vágódeszkáig sok mindenről. A mosogatószert amúgy is megvenné az ember és sokáig elég. Kell még hozzá só és öblítő de ez is sokáig elég. Ha a takarékosságot nézzük nagy tévedésben vagy . Soha nem tudsz olyan kevés vízzel és olyan hőfokon, illetve olyan minőséggel elmosogatni.Nagymamám is nagyon ellene volt a dolognak és egyszer valamilyen edénye hozzám került, és megjegyezte hogy látszik hogy a gép mosta mert sokkal szebb. Régen a mosógéppel is ugyanezt a cirkuszt csinálták, mint amit sokan a mosogatógéppel. Pár év múlva már mindenhol lesz mint az automata mosógép is. Csak az érzi hogy milyen jó ez akinek van. Gyakran munka után este főzök, sokszor 8-9 óra körül örülök hogy kész a kaja és csak bepakolom 1-2 perc alatt a gépet és már tudok is mást csinálni.

2012. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
szóval kedves kérdező! nektek találták ki a mosogatógépet. Nincs cirkusz nincs mosogatás . Mindenki beteszi maga után a cuccot és ennyi. Kár ezen vitatkozni.
2012. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!