Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebeszéljem a feleségem egy...

Lebeszéljem a feleségem egy hétvégi nyaralásról?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves fiunk, és a feleségem kérte, hogy elmehessen egy hétvégére teljesen egyedül, kikapcsolódni. Tervezünk családi nyaralást és olyat is, amikor kettesben leszünk. A haverok szerint viszont erről le kellene beszélnem, inkább a szüleihez menjen egy hétvégére a feleségem, ott is pihenhet. Mit gondoltok?
2009. máj. 15. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Szia. Én is nő vagyok és másfél éves a fiam. Így nehéz tanácsot adni, hogy nem tudom, milyen kapcsolatban vagytok a feleségeddel, ő milyen kapcsolatban van a saját szüleivel. De én azt gondolom, ha ő ezt kérte tőled, akkor erre van szüksége. És becsüld meg, hogy őszinte volt hozzád. Az ember nagyon be tud "gubózni" agyilag, ha otthon van egy kisgyerekkel /akármennyire imádom én is az enyémet/. Tehát, szerintem: bizalom és menjen egyedül, ahova ő akar. Ha meg akar csalni, bárhol és bármikor meg tud, nem ezen múlik. Viszont ha elmegy és hazajön, ki lesz cserélődve, aminek te is és a kisfiatok is csak a hasznát veszi. Üdv
2009. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Én elengedném azzal a feltétellel, hogy utána megbeszéljük. Mert biztosan van mit megbeszélni. Egy egészséges házasságban ha elegem van a hétköznapi taposómalomból, akkor anyura, anyósra bízom a gyereket és a férjemmel megyek kikapcsolódni. De ha egyedül akar lenni, az azt jelenti, hogy valamin gondolhozni akar, és azt sem a szülei, sem Te, sem pedig a gyerek mellett nem tudja megtenni. Lehet, hogy tényleg át kell gondolnia, ezért talán nem érdemes erőszakoskodni, hogy most beszéljétek meg. De valami gond van. Esetleg gondolkozz Te is, nem történt valami ?
2009. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Szia!!

Én nő vagyok,és szerintem minden nőnek megvan az igénye a kikapcsolódásra!!Saját magamról tudom,hogy a szülőkhöz menni nem ugyanaz,mintha 3 napra kiszabadulsz egy idegen közegbe,ahol csak saját magaddal,a saját gondolataiddal foglalkozhatsz!A szülők tünemények,de néha agyon macerálnak,és gondolom a párodnak nem erre van most szüksége!Gondolj bele,másfél éve minden a gyerek körül forgott neki,én biztos nem bánnám,ha a párom bízna bennem,és elvonulhatnék egy kis időre!A barátaid miért biztatnak az ellenkezőjére??Ugye nem azt gondolják,hogy egy másik pasival menne??Mert nem hinném,hogy erről lenne szó!!Szerintem beszélgess el vele,mért is van szüksége arra,hogy egyedül menjen,az jobban segítene a döntéshozatalodban,és nem a mi tanácsainkat kellene figyelembe venned!

2009. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit a 2. válaszolónak is válaszolnék.

Nagyon nem tetszik az "elenged" kifejezés. A feleség nem gyerek, hogy el kelljen engedni. Mint ahogy a férj sem.

És nem hiszem, hogy gond van. A gyerek másfél éves, gondolom ezt a másfél évet végignyomta a feleséget, most egy kicsit csak magával akar törödni. Ez teljesen természetes.

Én is elmentem 1-1 hétvégére egyedül is, barátaimmal is. úgy hogy a férjem maradt a gyerekkel. Ugyanúgy, ahogy ő is eljárt egyedül is és a barátaival is. Néha kell az embernek egy kis magány, hogy ki tudjon kapcsolódni.


(A haverjaid, pedig akkor szóljanak bele a dolgaidba, ha ők sohasem mentek el egyetlen napra sem a feleségük mellől)

2009. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

2. vagyok.

Az elenged szót nem azért használtam, mert gyereknek tekintem magamat,()ugyanis 2 gyermekes anyuka vagyok) akit el kellene engedni, hanem mert nálunk az a szokás, ha valamelyikünk valahová el szeretne a másik nélkül menni, akkor nem csak közöljük a tényt, hanem megkérdezzük, van-e kifogása a másiknak a program ellen. Mindkettőnknek vannak barátai, batárnői, akikkel néha találkozunk. De egy hétvégét egyedül, a párom nélkül még akkor sem akartam eltölteni, amikor kicsik voltak a gyerekek és rámhárult minden, mert a férjem nagyon sokat dolgozott. Persze mindenkinek mást jelent a pihenés és a kikapcsolódás. Mi együtt szoktunk, mert szeretjük egymást és minden időt kevésnek találunk a másik nélkül. Persze attól még mások máshogy.....

2009. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

Én a 13:55-ös válaszolóval egyet értek!

Nekem 3 éves elmúlt a gyerekem,egyszer nem jutott eszembe,hogy kikapcsolódni menjek nélküle és párom nélkül.

Ha pihenésre,kikapcsolódásra volt szükségem,elmentünk hármasba fürdőbe,és csk pihentünk,kirándultunk,kiszakadtunk otthonról.

Beszéljetek egymással,lehet nincs semmi a dologban,feleséged ilyen beállítottságú lehet,hogy nélkületek akar kikapcsolódni,de lehet hogy van valami a háttérbe.

Engem biztosan nem engedne el párom,(hisz ő sem jár nélkülünk kikapcsolódni)vagy ha igen,valszínű megváltozna a kapcsolatunk.

Beszéljétek meg,de szerintem ne egyedüli kikapcsolódáson gondolkodjon a feleséged,mivel családja van,kisgyereke,szerető férje.Legyen szives a családjával kikapcsolódni!!!

2009. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is gáz. 1,5 év után már is unja ?
2009. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Nagyon jó válaszokat kaptál, de én is elgondolkodnék, hogy baj van. Ha a feleséged elmondta volna, miért szeretne elutazni egyedül, akkor az szerencsésebb lett volna. Beszéld meg vele, akkor te is nyugodtabb leszel:)

2009. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

14:28-as vagyok. Mi a gond azzal, hogy valaki család mellett egyedül akar kikapcsolódni? Ez mélyebb gondolkodásra vall, amit csak az érthet meg, aki már szintén jobban érti, hogy mi, miért történik. Azért, mert valaki házasságban él, még egy önálló, független lény, nem kell engedélyt kérnie semmihez! Egymást támogatva élünk, nem egymást szabályozva, korlátozva. Ha pedig nem örül a párunk, mert elmegyünk, az arra vall, hogy nem bízik meg bennünk vagy inkább nem bízik saját magában:)


Akkor leszel partner, ha nem fogsz vádaskodni, kérdezősködni, felelősségre vonni, inkább próbálod megérteni, hogy miért akarja így a feleséged. Segítsd!

2009. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Az én páromnak ,noha nem korlátozom valszeg eszébe se jutna elmenni nélkülünk.Pláne nem 1.5 év után.Gondolom a feleséged is tudta hogy a házasság után már nem élheti a korábbi életét.Biztos fellendülne a hazai belföldi turizmus,ha minden feleség akinek gondja van lelépne pihenni.
2009. máj. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!