Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebeszéljem a feleségem egy...

Lebeszéljem a feleségem egy hétvégi nyaralásról?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves fiunk, és a feleségem kérte, hogy elmehessen egy hétvégére teljesen egyedül, kikapcsolódni. Tervezünk családi nyaralást és olyat is, amikor kettesben leszünk. A haverok szerint viszont erről le kellene beszélnem, inkább a szüleihez menjen egy hétvégére a feleségem, ott is pihenhet. Mit gondoltok?
2009. máj. 15. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én is amondó vagyok, hogy kell néha az egyedüllét, bármennyire is szereted a férjed, a gyereke(i)d, a kettőnek nincs köze egymáshoz.


Szeretem, tisztelem a szüleimet és a férjem szüleit, de nekem az nem kikapcsolódás ha velük lehetnék. Az anyám különféle kerti, konyhai és egyéb programokat találna ki, az anyósom meg egyfolytában kérdezné, hogy mit csináljon nekem, nem akarok-e lepihenni, nem megyünk-e sétálni. Ez nem kikapcsolódás.


Minden második hétvégén pacalt főznék a férjemnek (ő imádja, én.... nem találok szalonképes jelzőt) egy éven keresztül, ha pl. foglalna egy kétnapos wellness programot, masszázzsal, fodrásszal, kozmetikussal és egyéb kényeztetéssel... EGYEDÜLLÉTTEL.


A haverok pedig mindig tudnak okosat mondani, de nem hiszem, hogy ebbe nektek kettőtökön kívül bárkinek is van beleszólási joga. Nem feltételezem, hogy bármelyikük is feleséggel, gyerekkel élő, szerintem nem adnának ilyen tanácsot.


Üdv: egy egy éves gyerkőc és egy pocaklakó anyukája

2009. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

én 14.06


Nem értem azt a gondolkodást, hogyha valaki megházasodik, családja lesz, onnantól kezdve feladja az egyéniségét és már csak mint "családtag" létezik.

Az ember egyéniség marad, önállóan is létezik.

Igenis időnként belefárad a napi robotba, és ki akar kapcsolódni.

Egyesek gondolkozása szerint, akkor a férjemnek többé nem kéne elmennie a barátaival motorozni, vagy pecázni, mert én azt szörnyen unom, soha nem mennék vele, tehát ezek szerint már neki sem kéne akarnia. És nekem se kéne többé vitorlázni, mert abban a férjem nem talál semmi vonzót, tehát mivel nem jönne velem, ezért nekem sem szabadna még vágynom sem rá.

Hazudik az, aki azt állítja, hogy soha nem szeretett volna egy pár napra egyedül, vagy barátokkal a család nélkül kikapcsolódni és hazudik az, aki azt mondja, hogy a házastársával mindent csak együtt akarnak csinálni.

Több mint 20 éves boldog házassággal és 3 gyerek felnevelésével a hátam mögött igenis szükségem van nekem is kikapcsolódásra és a férjemnek is.

Igenis elmentem akkor is amikor kicsi gyerekeim voltak és ma is elmegyek. És a férjem is. Nem engedélyt kér, hanem közli, hogy elmegy és megbeszéljük, hogy hogyan oldjuk meg ezt az időt.

Mert megbízunk egymásban.

2009. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Én abszolút meg tudom érteni, hogy ki akar kapcsolódni. Én is imádom a gyerekeimet de jó volna már 3 év után egy éjszakát végigaludni és azt sem bánnám ha férjem közben nem horkolna a fülembe. Ha csak magammal foglalkozhatnék végre, csak egy napot! Évek óta a nap 24 órája róluk szól -és ezt élvezem de néha szükségem lenne nekem is arra h feltöltődjek és ne az járjon a fejemben h ki éhes ki álmos hol a munkásruha, vettem-e sört...
2009. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsót olvasva meg kellett néznem, hogy nem én írtam-e :)

Nem vitatom el a férjektől, hogy napi 8-10-12 órát végigmelóznak, de a feleségek általában 24 órás szolgálatban vannak, mindamellett, hogy ők tartanak mindent kézben: számlák kifizetése, tele hűtő, mosás, főzés, takarítás, stb.


Érdemes egyszer megnézni "A mamit akarom!" c. sorozatot a Spektrumon. Arról szól, hogy anya pár napra lelép, miközben a férjre hagy mindent szokásos feladatot: napi rutin elvégzése és egyéb extra feladatok: pl. cipővásárlás a gyereknek. Az elején még nagy arcuk van a férjeknek, a végén érdemes őket megnézni :)

2009. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

Nem lerészegedni, zülleni akar menni. Minden szülő tudja, hogy mennyire fárasztó a gyereknevelés. Nem minden ember egyforma. Simán meg tudom érteni Őt, lehet, hogy neki 2-3 nap magány lenne az igazi feltöltődés, amikor csak magával foglalkozik. Én a helyedben hagynám, hogy azt tegye amit akar. Az elmúlt másfél évben és még elég sokáig úgysem lesz erre lehetősége. Ha leállítod erről a dologról később Te leszel a hibás, amiért szerinted ennyit nem érdemelt meg.

Minden jót!

2009. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 16. 19:39
 17/22 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező, elengedted ? Jószívvel, bizalommal ? Meggyőztek az asszonyok ? Kíváncsi lennék rá. Válaszolj, ha van időd.
2009. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Kedves érdeklődő! Nem igazán az elengedésről volt szó, hanem arról, hogy kívülállók miképp vélekednek, volt-e valaki hasonló helyzetben és akkor hogyan cselekedett. Egyébként meg "elengedem".
2009. máj. 18. 18:34
 19/22 anonim ***** válasza:
38%
Háát...,te tudod,lelked rajta...
2009. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%

Milyen érdekes,hogy akik(14:24,14:27,14:28,ill.14:53-as)ellenvéleményt írtak,vagyis hogy nem igazán jó dolog,ill.milyen dolog már 1.5 év után azon gondolkodni,hogy "kicsit megszabadulnék a családomtól",azon nyomban mindegyiket lepontozzák!!!

Miért?Ők így gondolják,gondoljuk.

Én is fiatal vagyok,van gyerekem is,mióta megszületett nem voltam tőle távol egy napnál sem többet,azt is csak 1-1 munka miatt,össz.3 napot a 3 év alatt.Éjjel nappal vele vagyok.Fáradt vagyok néha,nekem is sok a kicsin kívűl még a krtet is rendbe tartani,a lakást is rendbetartani,de én sem gondoltam még rá,hogy bármikor is elmenjek kikapcsolódni,egy kicsit semmit sem csinálni a családom,vagyis párom és a gyerekem nélkül!!!

Egyszerűen nem is tudom ezt elképzelni!Én is elmegyek fodrászhoz,kozmetikushoz,stb.stb,de alig várom hogy újra lássam a gyerekem!Nem hogy elmenjek nélküle!!!!

És lehet lepontozni engem is,de ez az én véleményem.!!!!!

2009. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!