Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ki végzi el a hétvégi...

Nálatok ki végzi el a hétvégi mosogatást? (lent)

Figyelt kérdés
Mi sokszor otthon vagyunk egész hétvégén, mert egyikünknek sincs kedve kimozdulni, örölünk hogy vége a hétnek és így otthon döglünk. Ilyenkor szokott már szombat estére úszni a konyha, kétszer annyi a mosatlan mint amennyi a mosogatóban elfér. Szólok a feleségemnek, ő vagy a fejét rázza hogy nem ér rá, vagy elhalasztja későbbre, vagy szóljak a gyereknek, ígérjek neki plusz zsebpénzt, ne üljön egész nap a számítógép előtt. A vége pedig sokszor, hogy rám marad az egész késő este, megcsinálom mert nem bírom látni.
2012. jún. 27. 16:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
Igy van de aki egy kertes házban lakik szép nagy telekkel ott füvet is kell nyirni ha van kert azt is kell müvelni stb.stb.:)
2012. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó igazad van. Még vidéken sem sok már a "férfimunka". Városon főleg nem. És annak nagy részét a nők is képesek megcsinálni (én legalábbis képes vagyok). Mondjuk mi a munkamegosztásból nem is csinálunk problémát, ő mosogat, de ha bútort kellett cipelni az emeletre, nem tört le a műkörmöm bele (bár nincs is). :D
2012. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Újra utolsó előttinek szántam. :) A vidéki életről annyit, hogy rokonaim élnek vidéken, de már ott is jellemzőbb (legalábbis náluk), hogy közösen végzik a kerti munkákat is, és a bentieket is. Földet művelni meg ki szokott manapság? Ha földje van valakinek, akkor gépei is vannak hozzá, az megint más! És azért nem jellemző minden 2. családra.
2012. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
82%
Egy férfi sem hajlandó kimenni gyomolni a kertbe. Kimennek, levágják a füvet heti maximum egyszer, de nyáron ritkábban, a többi ott is a nő dolga, mert a férfiaknak túl szöszmötölős a virágokkal babrálni.. Mást nem kell azon a földön művelni, mondjuk háromévente egyszer fel kell ásni, az nagyobb meló, de azért a háromévente egy nap munkát ne hasonlítsuk már össze a mindennapos robotolással.
2012. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk pl van kertünk!Zöldséges kert!Párom szinte egész nap kint ügyködik:)Én meg bent amit kell megcsinálok:)Aztán van hogy kimegyek hozzá:DDe leginkább csak nézem:DDe van hogy meglocsolok helyette vagy megetetem megitatom az állatokat:)
2012. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Panelben nuku házimunka akkor pasinak? Vagy ott mit csinál ő mossa fel a folyosót?

Mi kertes házban lakunk ugyan szép nagy zöldséges kertel.

Én mint gyed-es mosok, főzök (bár csak magamra,gyerekre,páromra a többiek ízlésficamaira már nincs pénzem, időm mint apa húst hússal, nyelvírtó fűszerezés - tesóm vega de cukorfüggő - anyu egézségmániás stb.)

Takarítom a lakást. Anyué a kert, tesóm 27lány kockul néha kapál és a párom...ő semmit ha nincs rá noszogatva.

De nem is b@szogat ha valami nem úgy van pl azonnal elteregetve stb. Részfeladatokat kap mint kapálás, teregetés.

2012. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
77%
Részfeladatokat kap, ez tetszik :D
2012. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyjából mindenki elmosogat maga után.
2012. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hétköznapit is a mosogatógép végzi, nem csak a hétvégit. Igazából nem is értem, hogy mi különbség van a két mosatlan típus közt. Amúgy ha valaki lemegy és iszik egy pohár vizet a konyhában, azt az egy poharat mindenki elmossa maga után, de ha mondjuk ebédelünk, és van mélytányér, lapos tányér, desszertes tányér, kés, villa, kanál, meg még pohár is, akkor fogjuk és berakjuk a mosogatógépbe. A mosogatóba semmit nem rakunk, utálom, ha akár csak egy kanál is van benne. Vagy a mosogatógépbe megy, vagy azonnal el lesz mosogatva, és akkor a szárítón szárad.
2012. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a mosogatógép és életem egyik legjobb döntése volt hogy megvettük.

Gondolj bele : bepakolom a mosogatógépet utána a mosógépet én meg közben már porszívózok és mire végeznek addigra már mosok is fel. Egy csomó időt spórolok.

2012. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!