Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ki végzi el a hétvégi...

Nálatok ki végzi el a hétvégi mosogatást? (lent)

Figyelt kérdés
Mi sokszor otthon vagyunk egész hétvégén, mert egyikünknek sincs kedve kimozdulni, örölünk hogy vége a hétnek és így otthon döglünk. Ilyenkor szokott már szombat estére úszni a konyha, kétszer annyi a mosatlan mint amennyi a mosogatóban elfér. Szólok a feleségemnek, ő vagy a fejét rázza hogy nem ér rá, vagy elhalasztja későbbre, vagy szóljak a gyereknek, ígérjek neki plusz zsebpénzt, ne üljön egész nap a számítógép előtt. A vége pedig sokszor, hogy rám marad az egész késő este, megcsinálom mert nem bírom látni.
2012. jún. 27. 16:29
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
78%
Általában én mosogatok (szüleimmel élek 20éves lány vagyok) mindig elmosogatok minden evés után így 3-4 tányér+kanál/villába nem halok bele...
2012. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten élünk együtt, akár sok, akár kevés mosogatnivaló van, teljesen változó, hogy ki csinálja meg. Aki éppen ráér, akinek kedve van. Sose volt olyan, hogy mondani kellett volna a másiknak, vagy egyikőnk nagy duzzogva látott volna neki.

Egyszerűen ez teljesen magától értetődően így alakult ki, még csak nem is így osztottuk be. És így van ez a többi dologgal is. Mindketten csinálunk valamit, de mindig amit épp szívesebben.

2012. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a házimunka nem az asszonyé, hanem mindkét félé, és arányosan azé a több, aki több időt van otthon.
2012. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
0%
Sztem meg igenis a nönek kell megcsinálni az ilyen dolgokat én még soha nem állitottam be a férjem hogy mosogasson vagy takaritson!És ö sem állit be fát vágni vagy esetleg a kinti munkákhoz mindenkinek meg van a saját területe!
2012. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 Lia_18 válasza:
48%
Ha a feleséged dolgozik egész nap, és örül a hétvégének, néha megteheted, hogy ennyivel segíted az életét,de ne csináljatok rendszert abból,hogy a hétvégi munka számára tabu. A szombat az neked is szombat és ezt neki is meg kell értenie.
2012. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk általában a párom (fiú), de hozzá kell tenni, hogy több a szabadideje. Én többet dolgozom, ő előbb ér haza. Ha fordítva lenne, én csinálnám. Ja, és utolsó: képzeld, télen havat lapátoltam, zsákoltam is már nő létemre, és semmi bajom sem lett, ebből nem csinálunk problémát. Pedig másoknak is fizethettem volna ezekért, jó munkahelyem, magas végzettségem van, de a munka nem szégyen. :D
2012. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, nem utolsónak szólt, hanem ma 17:41-kor írónak a vége!
2012. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
0%
Havat Lapátolni szeretek és meg is csinálom!Nem arról van szó hogy nem csinálnám meg ezeket!Mert megcsinálnám csináltam épp eleget kemény fizikai munkát az életbe!Csak azt mondtam hogy mindenki tudja hogy mi a dolga...:)És mondjuk én elmosogatok mert nem szeretem ha teli van mosatlannal a mosogató!Ja és nekem nem kell szolni sem érte!Szép délutánt!:)
2012. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
mint apám..az is eljátsza a nagy haggyú halált ,hogyha el kell öblíteni 3 tányért meg 2 poharat..:D ez amúgy nem vicces,hanem szánalmas. ha zavar mosd el,ha meg nem akarod elmosni akkor nem kell pampogni sem.
2012. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de füvet nyírni meg fát vágni nem kell minden nap akár többször is, a házimunka jóval több, mint amit "férfias" munkának állítanak be, általában a férfiak. Autót szerelni legtöbben nem tudnak, egy izzót meg mi is ki tudunk cserélni, szóval pl egy panellakásban nagyjából ki is végeztük azokat a feladatokat, amiket egy férfinek meg kéne csinálnia. Szóval igenis álljon be mosogatni.
2012. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!