Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválás a szülőktől, hogyan?

Elválás a szülőktől, hogyan?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, eddig nagyon féltettek a szüleim és sosem mehettem sehova, nagyon kontroll alatt tartottak. Mivel nagyon jó az angolom, most adódott egy nagyon jó külföldi munkalehetőség több ezer kilóméterre. Nagyon örülök, eufória van!! hogy végre szabad és önálló életem lehet és magamra kereshetek, de egyszerre sokkol is. Eddig nem volt olyan jó a kapcsolatommal a szüleimmel pont a féltés miatt, lassan 60 évesek lesznek és most meg elkapott egy hülye érzés éppen a cél előtt, hogy mi lesz ha meghalnak, milyen rossz lesz hogy nem ölelhetem meg majd őket, holott néha nagyon is az idegeimre mennek, ezentúl többnyire csak szkájpon látnak majd...Hát kétségbeejt, vagy mi van ha megbetegszenek, ne adj isten meghalnak és nem tudok majd elbúcsúzni tőlük...Tudom és érzem és akarom, hogy saját életem legyen, mert már bőven itt az ideje, de úgy rámtört, néha még sírok is...
2012. jún. 27. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Bárhonnan haza tudsz utazni, ha lebetegszik az egyik szülőd. Nem olyan idősek még, hogy a halálukra kellene gondolnod. Utazz, vállalj kint munkát, és keress pénzt, hogy támogatni tudjad őket.
2012. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
minden ember életében vannak fordulópontok, amelyeket meg kell élnie. olyan lépések, amelyeket meg kell lépnie. nem élhetsz örökre a szüleidnél a gyerekszobádban. ez egy olyan döntést, ami nagyon fontos a számodra, ép ezért ilyen nehéz meghozni és épp ezért kell mindenképp meghoznod. menj el. ha ne adj' isten valami baj érné a szüleidet (nem fogja), ma már repülővel pikk-pakk itthon lehetsz
2012. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez teljesen természetes, én is éreztem hasonlót (sőt, néha most is rámtör)
2012. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 24 évesen jöttem ki. Nekem akkora apukám már meghalt. A féltés itt nálam is megvolt és anyukám is kb a szüleidhez hasonló korú. Képzeld, én jót tettem vele is. Olyan dolgokba kezdett bele, amit élvez. Tornázik, filmeket néz. Tény, h sokszor magányos, de tudunk telefonon beszélni. Én egyébként úgy jöttem el, h nem is mondtam neki, h van álláslehetőség. 2 héttel a repülőút előtt mondtam csak neki. Tudom, h lelkiismeretfurdalást keltett volna bennem, ha elmondom a terveim.

Sokszor gondolok arra, h marha nehéz innen hazamenni, ha baj van, de már nem tudnám máshol elképzelni az életemet.

2012. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is külfölfön élek és nekem is vannak ilyen gondolataim. Mi lesz ha megbetegszenek, nekem kellene mondjuk nápolni őket, de nem tudom a távolság miatt. Nagyon szar érzés szerintem is, de ne add fel a jövődet emiatt.
2012. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én inkább attól tartanék, hogyha egyszer elmenne valamelyik szülőm önmarcangolásba kezdenék, hogy nem töltöttem vele/velük elég időt. Hogy itt lehettem volna velük évekig, de nem, mert nekem a hülye karrier fontosabb volt. A szüleim támogatnak abban, hogy külföldre menjek dolgozni, de sosem mennék olyan messzire, hogy csak 2-3 évente tudjak hazajárni. Azt sosem tudnám megbocsátani magamnak. Ha megyek, akkor olyan helyre megyek,a honnan akár havonta is tudok jönni és ha nagyon nagy baj van néhány óra és itthon vagyok!


Van egy erdélyi ismerősöm, aki itt dolgozik nálunk Magyarországon. A kislánya leukémiás volt, a pénz kellett nekik a kezelésekre, gyógyszerekre, nem tudták máshogy megoldani. Egy délután felhívták, hogy a kislány haldoklik, nem sok van már hátra. A pasas szinte azonnal elindult, de egy órával azután ért haza, hogy a kislánya meghalt. Na én ezt nem kívánom senkinek és nem is akarom átélni egyik családtagommal sem!

2012. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!