Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mást is dobott már ki az...

Mást is dobott már ki az édesanyja vagy édesapja? Ha igen, miért? Mi lett utána?

Figyelt kérdés
Engem anyám dobott ki a szalagavatóm előtt egy héttel. Csak mert nem bólogattam és nem helyeseltem arra, hogy szidott, mint a lovat. 2 hétre elköltöztem, de sajnos vissza kellett jönnöm, mert nem volt hol laknom. Azóta is itt élek (már a párommal) egyedül a lakásban, de már 3x is ki akart dobni. Mindig minden baja van. Én tudom, hogy biztos bennem is van hiba, de én úgy gondolom, hogy ha lesz gyerekem, akkor soha nem raknám ki, bármit is csinálna. És azért olyan rossz dolgokat nem csináltam, hogy így kéne viselkednie. Mert párom már egyáltalán nem kedveli (amit, meg is értek, hiszen nem egyszer szidta nekem őt a telefonba és nem tudta, hogy ki van hangosítva) és már lassan úgy vagyok vele, hogy ha elköltözünk, nem sűrűn fogok vele találkozni, mert ez az utóbbi 3 év eléggé kikészített.
2009. júl. 7. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Dermesztő eset volt. Tíz éves voltam és megvettem életem első totószelvényét. Ám a húzásra eltűnt. A mama véletlenül kidobta. Mérgemben földhöz csaptam egy piros fedőt. Erre egy szál ruhában elzavart több fok mínuszban /tél volt/ és néhány házon át üldözött mondván: nem ott van a világvége /merthogy oda száműzött/ Akkoriban még nem volt ilyen szemfüles a gyámügy, különben azt hiszem kaptak volna a szülők. Az országútról, a lakástól kb. 5 km-re egy teherautó szedett össze, agyonfagyva. Ők vittek haza. Ez az emlék kitörölhetetlenül belém vésődött.
2009. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ez igaz??? Nagyon durva, a szuleidnek a rendorsegre kellett volna kerulniuk, kizarjak a gyereket, megall az eszem!

Kerdezo, csak addig turjel, addig bird ki amig nem lesz munkad, es akkor menjetek el, es hanyagold anyukadat, semmi szukseged nincs ra. Hihetetlen milyen szulok vannak!

De a szalagavatod elott dobott ki, akkor most mennyi idos vagy? 18 eves csak? Es elotte mar ott hagyott egyedul benneteket a hazban??? Nem anya az ilyen. Talalj munkat, es szakitsd meg vele a kapcsolatot, nagyon sajnallak(((

2009. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

21 vagyok és lány. 16 éves korom óta vagyok "önellátó", mostam, főztem, takarítottam magamra. Sokszor bátyáimra is. Nehéz gyerekkorom volt, az biztos. :)


Már én is csak abban bízom, hogy hamar találok valami melót és el tudunk költözni párommal. Köszönöm a megértő válaszokat. Jól esett néhány bíztató szót olvasni. :)


Utolsó előtti és az előtti: sajnálom, hogy veletek is megesett az ilyesmi.

2009. júl. 7. 20:22
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénikémet kitették a szülei, mert hitt(hisz) Istenben. Ezt 16 évesen. Nem tudom, hogy voltak rá képesek,de megtették. Én nem ismerem őket.(nagynéném anya sógornője) Egy család fogadta be, ott vigyázott a gyerekekre, házimunkában segített. De hogy tehet ilyet egy szülő? Nem tudom megérteni. Tudok egy lányról még, akit szintén kitettek a szülei, mert hogy hisz Istenben. Az ilyeneket börtönbe kéne zárni.
2009. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Valaki itt már írta, hogy terhesen dobta ki az anyja, mert nem tetszett a férje.

Nálam is hasonló volt a helyzet.

A gyermekkorunk a hugommal egy rémálom volt. Ma már tudom, hogy a mindennapos verések (sokszor barátok, osztálytársak előtt, hogy megalázzon), a "beszólogatások", ami lelki terror számba ment, az állandó koszos lakás, a mindenkivel összeveszés mögött anyámnál valami nagyon erős pszichés ok állt. Sokszor mosdatlanul, fésületlenül volt napokig. Öngyilkossággal fenyegetőzött és közölte, én leszek az oka. Voltam vagy 8-10 éves! Pedig jól tanultam, igyekeztem otthon is segíteni mindenben.

A hugom fiatalon meghalt betegségben. utána még jobban megerősödtek nála a gondok. Már kiszaladgált az utcára, hogy valakit megverjen, úgy acsarkodott mint a veszett kutya. Azt vágta hozzám, hogy én örülök a testvérem halálának, mert akkor most én így többet fogok örökölni! Próbáltam szép szóval, de nem jutottam nála semmire. A végén üvöltve követeltem, hogy menjen orvoshoz. Szó szerint megfenyegettem, így elment. Kb. 4-5 évig szedte rendesen a gyógyszereit, vissza tudott menni dolgozni, viszonylag alakultak a társadalmi kapcsolatai. Majd meghalt, hogy neki egy kis unokája legyen. Összejöttem a későbbi férjemmel. Látszólag nagyon szerette, naponta találkoztunk, kedves volt hozzá. Utólag kiderült, már akkor leköpködte mindennek a hátunk mögött. Várandós lettem: és itt elszabadult a pokol. Szinte napról napra tört elő belőle a fúria, amibe tudott belekötött. Leköpködte a párom családját mindennek, meg sem hallotta hogy meg akarunk esküdni. Ha beszélgetni próbáltam vele, üvöltött trágárul, vagy gúnyos lekezelő hangon beszélt. A történtek miatt terhesen felment a vércukrom, kórházba kerültem. Ott mondta a doki, hogy mellőzzem a mamát, mert a babának lesz baja.

Ennek ellenére anyák napjára virágot vittem. Közölte, köszöntgessem az anyósjelöltemet, még ki sem értem az ajtón, kidobta a virágot.

Elmentünk a párommal kézenfogva és megesküdtünk. Megtudta. Innentől még éjjel is felhívott üvöltve, hogy a férjemnek nem én kellek, csak a pénzem.

Szülés előtt 1 héttel elmentem hozzá, beszéljük meg a dolgokat. Ami szemetet, trágárságot össze lehetett hordani, azt megtette. Aztán kidobott. Még mutatta is, hol az ajtó.

Mint utólag kiderült, a gyógyszert abbahagyta.

Pszichiáter azt mondta, nincs mit tenni. Kényszergyógykezelés csak akkor van, ha önmagában kárt okoz, vagy másban, vagy erre utaló magatartást tanúsít.

Nem beszél a szomszédaival, rokonaival. Nincs egy jó barátja, munkatársa. Beteg.

Nem megyek a közelébe. Nevelőapám legalább olyan bűnös mint ő, mert mellém kellett volna állnia, segíteni és most nem itt tartanánk. Akkor szenvedjen vele ő.

2009. júl. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

06:04 Sok dolog nálunk is megesett, amit írtál. Például, hogy nekem is mindig azt mondja, hogy ha majd meghal, akkor az az én lelkemen fog száradni. És nálunk is az élettársa a "hibás", mert mikor bevittük a kórházba (én nem voltam ott csak a bátyáim, mert mint utólag kiderült, nem volt magánál, de még így is engem hibáztatott), akkor már éjfél volt és bátyáim eljöttek, mert nem tudták kivárni, így az élettársa maradt vele. Amikor felvették a kórképet (vagy nem is tudom, hogy hogy hívják :)), akkor el se mondták, hogy az arcán a sebeket saját magának csinálta, hanem azt mondták, hogy elesett. Így persze már mindjárt más a dolog. Aztán 2 nap után saját felelősségre hazajött. Szóval nincs mit tenni.


Sajnálom, hogy ilyenek megesnek, de én csak arra tudok ilyenkor gondolni, hogy majd ha én is szülő leszek, akkor ilyenekben ne kelljen részesülni a gyerekeimnek.

2009. júl. 8. 07:51
 17/17 anonim ***** válasza:
Anyám utál,mert elváltak apámmal és én apuval akartam élni(anyámmal élettársa iszákos állat,aki folyton verte az egész családot,ez miatt nem akartam velük élni).Pár évig nem is tartotta velem a kapcsolatot ez miatt(én kerestem kapcsolattartás miatt,hiszen az anyám).A másik amiért anyám utál,hogy nem fiú unokát szültem neki.Mellékesen megjegyzem,ő 5 lányt szült:)Apámtól azért költöztem el,mert egy fillérig elvette mindig(nem csak néha)a fizetésemet,amiért én megdolgoztam keményen.Ő otthon verte,nem is ment el dolgozni.Ráadásul apámtól is kaptam 2-szer is olyat,hogy az orvost kellett hívni,mert elájultam.
2009. júl. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!