Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mást is dobott már ki az...

Mást is dobott már ki az édesanyja vagy édesapja? Ha igen, miért? Mi lett utána?

Figyelt kérdés
Engem anyám dobott ki a szalagavatóm előtt egy héttel. Csak mert nem bólogattam és nem helyeseltem arra, hogy szidott, mint a lovat. 2 hétre elköltöztem, de sajnos vissza kellett jönnöm, mert nem volt hol laknom. Azóta is itt élek (már a párommal) egyedül a lakásban, de már 3x is ki akart dobni. Mindig minden baja van. Én tudom, hogy biztos bennem is van hiba, de én úgy gondolom, hogy ha lesz gyerekem, akkor soha nem raknám ki, bármit is csinálna. És azért olyan rossz dolgokat nem csináltam, hogy így kéne viselkednie. Mert párom már egyáltalán nem kedveli (amit, meg is értek, hiszen nem egyszer szidta nekem őt a telefonba és nem tudta, hogy ki van hangosítva) és már lassan úgy vagyok vele, hogy ha elköltözünk, nem sűrűn fogok vele találkozni, mert ez az utóbbi 3 év eléggé kikészített.
2009. júl. 7. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem létezik ok, amiért egy anya kidobhatná a lányát. Viszont külön lakásban éltek, ami a szülőké, vagy hogy van ez? Kicsit zavaros a dolog.


Mindenesetre ha egyetemre mész, akkor a kollégium megoldás lehet, tán elintézhető, hogy a párod is veled lakhasson. Ott, ahova én járok, lehet ilyet. Illetőleg ha nem mész egyetemre, akkor talán ki tudnátok fizetni egy kisebb albérletet. De olyan is van, akinek ez tanulás mellett is megy. Vagy ha ilyen adódik legközelebb, akkor nem tudtok a párodékhoz költözni egy kis időre? Én ezekre tudok gondolni.

Ismerősöm járt úgy, mint te, ő a barátnőjénél lakik azóta is, de a szülei még a ruháit sem adják vissza neki. Nem is értem ezt...

2009. júl. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Csak egy gyors sztori érzékeltetésként, hogy nem lehet neki ellent mondani: karácsony előtt volt arról szó, hogy ne legyen ajándékozás, mert "nem erről szól". Ebben igaza is van. Csak hogy mind a hármunknak (testvéreknek) másképp adta elő, hogy miért ne legyen. Egyik bátyámnak azt mondta, hogy a másik bátyám miatt ne legyen, mert nincs pénze. Közben a bátyám ilyet nem mondott és szeretett volna ajándékozást. Szóval majdnem összevesztek ezen. Lényeg a lényeg, hogy hárman gyerekek megszavaztuk, hogy legyen. Ezt el is monduk neki, de szépen, nem bántóan. Nem mondott rá semmit. Erre felhívtuk karácsonykor, hogy jönnek-e és azt mondta, hogy nem jönnek, mert beteg (közben semmi baja nem volt). Képes volt inkább el sem jönni. Csak jövőre láttuk. Az volt az első karácsonyunk, mint tesók együtt, szülő nélkül.


Az egészben a poén, hogy ő hozta volna a nagyja kaját, mi meg csak harapnivalót, meg sütit csináltunk és amikor megtudtuk, hogy nem jön, már nem volt nyitva semmi, szóval mindenki keresgélt a kamra vagy a fagyasztó mélyén valami kaja után. :D

2009. júl. 7. 15:24
 3/17 A kérdező kommentje:

15:22 Hát ez elég bonyolult. Anyám elköltözött még anno, amikor 3-an itt laktunk tesók. Csak közben bátyám megnősült, beköltözött a városba. Másik bátyám meg a barátnőjénél lakik. Így egyedül maradtam. És ez "szúrja a szemét", de megkérdeztem tesóimat, de egyik se jönne ide vissza, pontosan ezért, mert állandóan veszekszik. Van, hogy 50 percig (és nem hazudok) "oszt" a telefonban. És ráadásul én hívom. Sosem hív fel, csak ha én hívom, akkor beszélünk. Sose mondja, hogy jönnek ide, egyszer csak beállít. Ráadásul 2 zár van az ajtón, de csak az egyikhez adott kulcsot és amikor bepöccen azzal fenyeget, hogy kizár innen minket.


Mondjuk, ami még hozzá tartozik a történethez az az, hogy kiderült mentális gondjai vannak, bevittük már a pszichiártiára, mert összekarmolta az arcát, de nem haygta, hogy kivizsgálják.



Mindezt 21 évesen.

2009. júl. 7. 15:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hm, most akkor külön éltek szülőktől? ezt a részt akkor félreértettem. Nehéz eset az biztos... Nem tudom mi segítene, végülis akkor elköltözni már nem tudsz, ha nem veled lakik. Beszélgetés nem old meg semmit... Ha odaáltok ti mindannyian testvérek szülők elé, és elmondjátok hogy változtasson, vagy nem fogtok találkozni, mert elegetek van? Lehet észhez tér...
2009. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
közbe írtál kommentet. Hát, akkor lehet csak orvosi segítséggel lehetne megoldani... Anyunak is voltak orvosi gondjai, mondjuk nem mentális, de őt is csak úgy lehetett elvinni orvoshoz, hogy ráparancsoltam, vagy elvittem. Sztem próbálj meg erőszakosabb lenni vele kicsit, hátha sikerül elvinni orvoshoz, aki segít neki, és akkor talán veled is normálisabb lesz... vagy valahogy elbeszélgetni vele, hogy értse már meg. vagy hogy miért ilyen...
2009. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát a családi házban egyedül. Van egy kis "tanyánk" a Tiszánál, anyám ott lakik az élettársával.


Az elsőnek elfelejtettem, hogy: nem járok egyetemre, fősulira. Dolgoztam, de létszámleépítés miatt elküldtek pont, mikor albérletbe akartunk költözni. De egy fizuból nem lehet kijönni. Fél éve nem találok munkát, pedig nagyon szeretnék dolgozni, hogy el tudjunk költözni.


Megbeszélni vele tényleg nem lehet semmit, mert egyből fenyegetőzni kezdd. Próbáltunk már vele többször is, párom is és én is, de nem ment. Tesókkal is együtt próbáltunk, de a vége az lett, hogy mindenkivel összeveszett.

2009. júl. 7. 15:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
és az esetleg nem lenne megoldás, hogy barátokkal közös albérletbe költözni? Értem én, hogy csak egy fizu van nálatok, de ha többen laktok, akkor olcsóbb, és talán még mindig jobb, mint ez a helyzet. Anyukádat meg szerintem hanyagold, bocsi a csúnya kifejezésért. De ha nem foglalkoztok vele, akkor talán rájön, hogy változtatni kéne magán...
2009. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak akartak, de csak azért nem tették meg, mert fontos nekik az "ismerősök véleménye", hogy mit szólnak majd, hogy talán nekem adnak igazat, azt meg apám az egzisztenciájával nem akarta megkockáztatni.
2009. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak egyetlen megoldás van! Anyukádnak kezeltetnie kellene magát, mert beteg és nem veszi észre, hogy mindent tönkre tesz. Hiába fogod neki mondani (vagy bárki más), hogy már pedig az nem úgy van, ahogy ő azt gondolja csak rosszabb lesz a helyzet. Ilyenkor egyébként az a megoldás, hogy igazat kell neki adni, hogy ne tudjon beléd kötni, tudom, hogy nagyon nehéz, de más választásod sajnos nincs! Anyukám is 18 éves korában idegösszeroppanást kapott és mikor 3-4 éves lehettem ismét teljesen összezavarodott, hülyeségeket beszélt, beképzelt dolgokat stb. Onnantól kezdve injekciókat kapott, tablettát szedett és 10-12 évvel később úgy érezte már teljesen jól van és nem szedett semmit és mi történt?...ismét kórházban kötött ki azóta viszont úgymond minden rendben van. A két eset kicsit más viszont a lényeg ugyan az!
2009. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal asszony koromban, terhesen. És miért? Mert nem tetszett neki a férjem. Szerencsére egy kolleganőm befogadott, aztán a mama jobb belátásra tért és néhány hét múlva hazahívott. Ilyesmire soha nem lennék képes.
2009. júl. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!