Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a húgom mindig...

Mit tegyek ha a húgom mindig lehúz mindennel és már bemegy lopni a szobámba?

Figyelt kérdés

állandóan tőlem kunyermál cigit, csokit, sütit amit a saját pénzemből veszek. pedig ő is vehetne magának, kap anyutól és meg is mondtam neki de nem használt.

egy ideje eldugom ezeket meg letagadom hogy vannak, de akkor bemegy a szobámba ha nem vagyok ott és mindent szétfötör. régen ha megtalálta lopott belőle, most már nem a szobámba teszem így nem találja és meg van sértődve.

ha megyünk valahová, mindig otthon felejti szándékosan a pénzét hogy én hívjam meg.

egyszer baromi nagyot égtünk mert elmentünk kávézni és nekem pont annyi pénzem volt hogy a sajátomat tudtam állni. nagyon mérges lettem hogy megint ezt csinálja. megmondtam hogy nem tudom kifizetni, oldja meg és elhúztam (lehet hogy gonosz dolog volt de úgy érzem megérdemelte). bőgve hívta anyut és persze megint én voltam a rossz, gonosz, amiért nem pénzelem Ő Nagyigényűségét.

nagyon elegem van belőle, az aprópénzemet is lopta(mindig forintra számontartom csak ezt ő nem tudja).

most már bankban tartom a pénzem, de nagyon elegem van.

mit lehetne csinálni?


2012. jún. 24. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Zárd kulcsra a szobádat, és tiltsd meg, hogy bemenjen. Tanulj meg nem-et mondani, még akkor is, ha a húgod. Egyébként mennyi idősek vagytok?
2012. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Ha nem zárható a szobád, a pénzedből szánj arra, hogy felszereltetsz egy zárat. Ha anyukád megkérdi kiért, mond el neki őszintén! Üljetek le és beszéljétek meg, máshogy ez nem fog működni!
2012. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ő 18 én 19

tudok nem-et mondani de akkor napokig nem szól hozzám

ja és ugyanúgy kutat a szobámba sőt, anyámnak elmondja hogy megint nem kínáltam meg ezzel meg azzal

és még anyám engem szid le hogy hogy lehetek ilyen önző... de hát miért adjak csak folyton én? ő bezzeg nem vesz soha semmit, ott tárolgatja a pénzét

más lenne ha sok pénzem lenne de nem érzem fair-nak hogy folyton én hívjam meg mindenre mikor ő azt sose viszonozza és ugyanúgy vehetne magának

2012. jún. 24. 21:45
 4/12 A kérdező kommentje:
nem szereltethetek fel zárat mert az ő szobája az enyémből nyílik
2012. jún. 24. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vegyél egy lakattal zárható dobozt,ládát,bármit,és abba tedd a pénzedet,meg amit féltesz,sajnálatos ha már a családtagok elöl is zárni kell mindent.
2012. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az ajtódra nem tudsz, akkor a szekrényedre szereltess zárat! Az is megoldás lehet.
2012. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod el a szüleidnek?
2012. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A webkameráddal (ha van) kellene csinálni "rejtett kamerás" felvételt. Nagyot égne az biztos, főleg ha naponta bekapcsolod, és csinálnál belőle egy összeállítást, ahogy napról napra átkutatja a szobádat és lop tőled. Nagyon gusztustalan dolognak tartom, de csak azért mert elvileg neki is van pénze, de kényelmesebb téged lehúzni, ő meg akkor tartalékolja magának a pénzét, itt ő az önző, nem te. Csak be kellene valahogy bizonyítanod, hogy lopdos tőled.
2012. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Húú ez nagyon jó ötlet, így még tagadni se tudná. Te pedig direkt hagynál kint dolgokat neki, hogy megkeresse.
2012. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Zár a szekrényre, vagy lakat! mellesleg beszélj a szüleitekkel!
2012. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!