Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós házát megvenni - Ti mit...

Anyós házát megvenni - Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan 10 éve vagyunk házasok. Az anyukája nemrég ment nyugdíjba, jóval kevesebb a bevétele mint korábban. Emellett megismerkedett egy férfival akivel komoly a dolog, összeköltöznének. Arra gondoltunk hogy megvennénk a házát úgy, hogy kap egy nagyobb összeget majd minden hónapban valamennyit. Persze szerződéssel, ügyvéddel, földhivatallal, teljesen szabályosan.


Szerintetek jó ötlet?


2012. jún. 23. 17:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
6%

Ps: jó dolog, hogy támogattátok az öcsit az egyetem alatt (nem tudott dolgozni, mint pl. én, suli mellett?), hogy szereztetek neki állást - neki ez nem sikerült, önállóan? - csakhogy ennek semmi köze ahhoz, hogy ő is örökös a házból.


Úgy látom, hogy a nagy pénzéhségben elveszett a morál, és nem csak a mamát akarjátok rövid pórázra fogni, de az öcsit is kisemmizni. :( Randa dolog.


Ez az én véleményem.

2012. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

8-as? bár úgysem fogod elhinni, amióta nyugdíj azóta minden hónapban fix összeggel támogatjuk. Ő vetette fel a témát mert ez neki nagyon kényelmetlen hogy nem tudja magát eltartani és ránk van szorulva.


Az meg mi, hogy a papa kap bármit is? Miért kapna? Anyósom költözne oda hozzá. Ha nem vesszük meg a házat, eladja másnak.

Mi az "én" lakásomban élünk, a gyerekek miatt jó lenne a kertes ház de hitelbe nem merünk belemenni.

2012. jún. 23. 18:09
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 8-as!

Azt hiszem félreérted. Ha a mama ismét férjhez megy, és szerencséje van, akkor még hosszú, boldog élet várhat rá. És ha a sors úgy hozza, hogy a mama előbb "megy el", mint az új férj, akkor a mama jelenlegi tulajdonhányadának egy része átszáll jogilag az új férj tulajdonába, holott ő a kisujját sem mozdította annak érdekében, hogy az a ház meglegyen, stb.

És még ki tudja, hogy egy új kapcsolatban milyen rafinériára képesek egy ingatlan-tulajdon megszerzése érdekében bizonyos személyek. Ahogy én látom, a mama már nem fiatal, de ha a szerelem elveszi az eszét, esetleg éppen az miatt válik majd később hajléktalanná. A fiúk éppen ezért akarnak valamit lépni, hogy később se legyenek problémák.

Egy szóval sem mondják, hogy nekik szükségük van a házra, tehát nem akarnak oda beköltözni, stb.

2012. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Anyósom elvált, a válás után vette a házat 100%-ban tulajdonos. Sem a férjemnek, sem a testvérének nincs tulajdonrésze.


De igen, el tudott volna menni dolgozni, de nem akart. Elég link volt akkor még, de a férjemnek fontos volt hogy elvégezze az egyetemet mert tudta hogy szereti és hogy később bánná ha otthagyná. Így is lett: többször mondta a sógorom hogy nem tudja, hol lenne a bátya nélkül. Azóta nagyon összeszedte magát. A munkahely volt a vízválasztó, mert nem akart szégyent hozni a bátyára.

Azt meg főleg nem akarta a férjem, hogy 22-25 éves öccsét az anyja tartsa el, ezért is segített.

2012. jún. 23. 18:14
 15/30 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nagyon rám fér egy ügyvéd. Eddig úgy tudtam, az örökség lefelé száll, a gyerekekre és nem "oldalra" a házastársa. Ezek szerint ez nem így van?


Ha tehát anyós összeköltözik a férfival, eladja a saját házát (mert el fogja, ha nem nekünk akkor másnak), akkor a házból származó bevétel közös lesz mert ők élettársak? Vagy csak házasság esetén?

2012. jún. 23. 18:18
 16/30 anonim ***** válasza:
39%
A házból a második házasságba vitt pénz különvagyonnak számít, mert nem közösen teremtették meg. Tehát, ha anyósod befektet az élettárs házába bizonyos összeget, pl. felújítják, az a váláskor, vagy az életközösség megszűnésével visszajár neki. Az más kérdés, hogy a pasi hogyan tudja visszafizetni.
2012. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
20%
Tudomásom szerint egy bizonyos együtt töltött évek után, valamennyi jogilag jut az új élettársnak, házastársnak is. Ebben az esetben nem a 100 %, mert mind örökösök, ha bármi történik, az ingatlan tulajdonhányadának egy részét öröklitek, de ha eladják a házat, és felélik, akkor bizony nektek nem maradt semmi. Valóban célszerű egy hozzáértővel (ügyvéddel) beszélni.
2012. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az külön vagyonnak számít. Inkább az Anyukának kellene egy ügyvéd, nehogy a férfi kicsalja valami indokkal.
2012. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Eltartási szerződés a házért nem jöhet szoba?
2012. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
57%

milyen viszonyban vagy az anyóssal? és milyen a viszony az anya-fiú viszonya? nekem volt anyósom akivel nem jöttem ki, és volt olyan aki (némi túlzással) jobban szeret mint a saját lányát.... mérlegeljétek a kapcsolatokat, hogy nagyon jó e a viszony, mekkora a ház stb...


szerintem ha meglehet ugy oldani a házat hogy egy külön szoba az anyósnak ami a nappali/konyha stb másik oldaláról nyilik és neked is párodnak is jó vele a viszonya akkor nyugodtan megvehetitek a házat, ha összekap a párjával akkor persze visszaköltözne, az így felállított külön szoba pedig a saját szféra kialakítását könnyítené

2012. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!