Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nonek miert fontosabb a...

Sok nonek miert fontosabb a hazassag, mint a ferfiaknak?

Figyelt kérdés

Sokszor azt erzem, hogy a nok kieroszakoljak a ferfiakbol, hogy elvegye.

Mi a velemenyetek?

32/N


2009. júl. 7. 08:31
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom, amit a másik hasonló témájú kérdéshez írtam ezzel kapcsolatban. :) Egyéni tapasztalat. De közel sem ritka!

"Én a környezetemben inkább azt tapasztalom, hogy a nőknek egyre inkább nem fontos. Sőt, tiltakoznának. Emiatt nem egyszer konfliktushelyzet is alakult, mert már jött a baba, és a férfi + a férfi családja rossz néven vette, hogy a nő ragaszkodik a szingliséghez. Persze, ezeknek a nőknek nem igazán van szükségük a férfi eltartó szerepére, de az én szűkebb-tágabb környezetemben egyre inkább ők lesznek legtöbben. Sőt: már nem ritka a csak gyereket akaró sem."

"Régi osztályomban a lányok többsége nem volt romantikus alkat, esküvőt tervezgető. Lettek akik férjhez mentek közülük, de általában a fiú miatt, mert megszerették. És ha a fiú megkérte a kezét, akkor már nem mondtak nemet. De elmondásuk szerint nekik megfelelt volna a papír nélküli kapcsolat is. Nem sok esküvőmániás nőt ismerek (biztosan vannak, lehet, hogy csak az én baráti köröm nem ilyen)."

+ A férfiak általában az önálló, házasodni nem akaró nőkre "buknak". Ezt valahogy úgy kell érteni, hogy vonzza őket a független nő, és előbb-utóbb meg akarják tartani. Míg egy házasságmániás, aki folyton ezen nyafog, néha csak "kolonc" a férfi nyakán, szabadulni akar, erőszaknak érzi, továbbá garantálva látja, hogy a nő úgyis biztosan az övé. A dolog paradox volta, hogy fenti független típus (nő) viszont sok esetben nem is tervez házasságot.

2012. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy a kérdés feltevése óta eltelt 3 év. :) Ez a mai "rohamléptekű" világban nem kicsit árnyalja a témát. 3 éve még én is jóval több olyan nőt ismertem, akik házasságpártiak voltak. Másik válaszom: viszont még ma is szembe kell néznie egy nőnek azzal, amivel a férfiaknak nem, vagy ritkán. Ha nem akar házasságot a férfi, azt az emberek megértő mosollyal kezelik, "férfitermészet", stb. Míg ha egy nő áll elő hasonlóval, az ismerőseinek kb. 70-80%-a (főleg az idősebbek) letámadják, "önző szinglinek" nevezik, stb. A nők többségének nehezebb dolga van e kérdést illetően, ha beleunnak, egyszerűen kerülik a témát (még ha a lelkük mélyén nincsenek is odáig a házasság gondolatáért), és rábólintanak, mennyire vágynak rá. :)
2012. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!