Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nonek miert fontosabb a...

Sok nonek miert fontosabb a hazassag, mint a ferfiaknak?

Figyelt kérdés

Sokszor azt erzem, hogy a nok kieroszakoljak a ferfiakbol, hogy elvegye.

Mi a velemenyetek?

32/N


2009. júl. 7. 08:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Egyik barátnőm a FELELŐSSÉG-gel indokolta. Hogy azért szeretne házasságot, mert így fejeznék ki ,hogy felelősséget vállalnak egymás iránt. Engem meggyőzött, igaza van.
2009. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Férfi és férfi közt is van különbség. Ahogy nő és nő között is, hisz azt írod, hogy pl. neked nem számít a papír. Az én férjemnél nem kellett kierőszakolni, hogy elvegyen, ő is épp úgy akarta, mint én és nem teketóriázott. Az már régen rossz, mikor valaki kényszerből házasodik. Biztos, hogy van ilyen főleg azokban a kapcsolatokban, ahol már nagyon sok éve együtt vannak és a nő szeretne házasodni, de azért az nagy általánosítás, hogy ez az esetek nagy többségében így van. Normál esetben nincs kierőszakolás, én azt gondolom. Ahol meg van, ott utána általában válással végződik a történet. Minden kapcsolat más, minden ember más, láttam már olyat is, ahol a férfi akart nagyon házasodni vagy a férfi akart nagyon gyereket, a nő meg nem.
2009. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező a házasság iránt érdeklődött, nem az esküvő iránt. Az szerintem botrány, hogy egy esküvőt ma 1 millióba kerítenek. Mi is szembesültünk azzal, hogy ha valami esküvőre kell, akkor az rögtön a duplájába kerül, mert "ez csak egyszer van az életben". Na mi olcsón megoldottuk, legszívesebben két tanúval mentünk volna el valamelyik délután, ezt nem lehetett a rokonság miatt, de megtaláltuk a középutat.

Mindezt csak azért írom le, mert nem (mindenkinek) az számít, mekkora felhajtással megy valaki férjhez, hanem maga a tény, hogy a párja elvette. Nekünk ez fontos volt. Ahogy megfogalmazódott bennünk, hogy egymást akarjuk párnak, legszívesebben akkor rögtön egy hét múlva összeházasodtunk volna, csak persze várni kellett egy évet a rokonság miatt.

A férjem nem akart velem testi kapcsolatot addig, amíg ország világ előtt az asszonya nem vagyok. Szerinte ez így tisztességes (szerintem is, csak ma már nagyon kevés nőnek adatik meg ez a megbecsülés). Vidéki kisvárosban sokkal jobban érezni ennek a jelentőségét, mint Pesten.

Nekem nagyon jó volt így. Megvédett az öregasszony pletykától, hogy mit jár ide az a fiatalember, más érzés volt asszonyként nőgyógyászhoz menni, vagy óvszert venni a patikában. Nagy felszabadultságot jelentett.

2009. júl. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
A nők így vannak bekötve, a férfiak meg úgy!:) Vhogy a pasik megijednek attól a szótól, hogy házasság (számukra az már jóval komolyabb, mint az élettársi viszony), a nők pedig úgy gondoják, attól lesznek egy család. Mindkét felet meg lehet érteni. Én láttam már példás együttélést is évtizedekig papír nélkül, de hála Istennek, sok példás házasság is van a környezetemben. De tény, általában a nők akarják. A pasik szerintem nem foglalkoznak ezzel annyit, a nőkbe meg bele van kódolva. Mit hall otthon általában egy nő az anyukájától. Majd kislányom, ha férjhez mész, ha gyereked lesz stb. A pasiknak kevesebbet mondják, hogy majd egyszer megnősülsz, férj leszel. Én egyedül azt nem szeretem, amikor azt hallom, hogy egy pár azért nem házasodik össze, mert ha egyszer szétválnak nincs válási hercehurca. Így nem lehet hozzáállni. Minek menjek hozzá, ha egyszer úgy is elválunk. Akkor minek vagyok vele. A házasság számomra bizalom. Bízom benne, és a kapcsolatunkban annyira, hogy hozzámegyek. Biztos nehezebb elválni, ha már van papír, de azért láttam én már sok csúnya évekig elhúzódó "válást" élettársi viszony után is. Élettársi viszonyban is mehet "ez a az enyém, nem a tiéd" dolog.
2009. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg olyan csodás a párod, már elvett volna. :) Lehet pontozni nyugodtan, nem érdekel a pontozás. Szóval a házasság egyfajta megerősítés (ha lehet Isten színe előtt, de hagyjuk ki ebből most az Öreget), hogy én téged, te meg engem. Szóval ezzel jelezzük, hogy bízunk a másikban, és nem szétköltözésre válásra készülünk. Hozzáteszem, 9 év után házasodtunk össze, más azt mondják ilyenkor válik... :)De gyereket akartunk, és őt meg tiszteljük annyira,hogy nem neveljük vad házasságban. De ez az én véleményem. Nem vagyunk egyformák szerencsére.
2009. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem belőled kedves kérdező, kicsit az irigység beszél, különben miért érdekelne a téma? Engem is lehet pontozni, nem izgat!!!
2009. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert a nők 99,9%-a mindig másokhoz képest határozza meg és helyezi el önmagát a világban. Azt hiszik, hogy ha értelmet nem is, de személyiséget biztos nyernek a házassággal. Hirtelen mindegyik azt a zenét kezdi el hallgatni, amit a férje, azt a könyvet olvassa, amelyet a férje és ha elvállnak az új férjjel kezdődhet minden újra! Tévednek... A maradék 0,1% vagy hippi vagy hivatásos prosti!
2009. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

En senkire sem vagyok irigy!

A parom azert nem vett el, mert en nem akarok ferjhez menni! Ha tole fuggne akkor mar reg hazasok lennenk. Szerintem felesleges felhajtas.Inkabb utazgatunk a nagy vilagba.

Amugy csak kivancsi voltam a velemenyekre!

Koszonom mindenkinek aki irt!

2009. júl. 13. 19:42
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Buták a nők, sokszor. Nincs bennük, tartás, női méltóság.Mindenféleképpen ráakaszkodni egy faszira hülyeség, meg kell várni, míg apasi akar házasodni. Ha meg nem akar, és a csaj mindenképpen gyereket akar (pl. 33 feletti)akkor érdemes másik pasit beszerezni.

Amúgy a pasiknak kedvez a házasság, a nőknek ront a helyzetén. A nők únják is meg először és ők adják be aválókeresetet 70 %-ban.

2009. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert ilyen a tarsadalom. Mas szemmel neznek egy ferjes es elettarsi viszonyban elo nore. Ha egy ferfi sok novel fekszik le, az huu mekkora bika. Ha egy no teszi ugyanezt, az k*rva. Ha egy 40 eves no ugy mutatja be gyerekei apjat, h ferjem, az olyan termeszetesen hangzik. Ha azt mondja, h elettarsam, vagy baratom, akkor racsodalkoznak az emberek. Ilyen ez a tarsadalom. Valaki lazabb, az konnyen bevallalja ezeket a nehezsegeket, de a konzervativabb nok szerintem ezek miatt is jobban ragaszkodnak a hazassag intezmenyehez.
2009. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!