Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nonek miert fontosabb a...

Sok nonek miert fontosabb a hazassag, mint a ferfiaknak?

Figyelt kérdés

Sokszor azt erzem, hogy a nok kieroszakoljak a ferfiakbol, hogy elvegye.

Mi a velemenyetek?

32/N


2009. júl. 7. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert családra, gyerekre vágynak. Én speciel éppen nem vágyom házasságra, sőt, a függetlenséget szeretem - és nő vagyok. A legtöbb nő viszont családot, gyerekeket szeretnének, mert azt hiszik, van egy ún. "biológiai órájuk" (én ezzel soha nem foglalkoztam és nem foglalkozom) és attól félnek, "kifutnak az időből".
2009. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nekem van gyerekem is, meg csodas parom de a papir nelkul is boldogan elunk. :))
2009. júl. 7. 08:49
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Mert gyermek koruk óta arra a napra várnak, mikor férjhez mennek, ez az álmuk, és megszeretnék valósítani.


Én még fiatal vagyok a házassághoz, de én nem is szeretnék férjhez menni, szerintem semmi értelme, papír nélkül is boldog lehet az ember..ha meg véletlen nem jön össze akkor sok vita a vagyon miatt, külön ügyvéd...stb.


A családom összes tagja elvált, én nem szeretnék ebbe a helyzetbe kerülni, inkább nem megyek férjhez és megkímélem magam

2009. júl. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkire nem lehet ráerőszakolni semmit, hacsak nem ő is akarja. Ja és nem elveszi, hanem összeházasodnak.Női okok: Családalapítás miatt fontos, jó tudni, hogy a kedves gyermekáldás után sem szándékozik továbbálni. Leagalábbis nem tervezi, hogy lelép. Olyan ez mint madárnál a fészekrakás. Ha nem raksz fészket, nem akarsz fiókákat, nincs értelme a kapcsolatnak. Ha meg hosszútávra tervezel, holtodiglan-holtomiglan akkor legyen meg az a papír. Na meg minden kislány fehér ruhás hercegnő szeretne lenni kiskorában, akit a hercege oltárhoz vezet. Tehát álmuk megvalósulását, életük révbeérését látják a házasságban. A biztonság érzése nagyon fontos.
2009. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akiknek a házasság, a papír a fontos, mert azt vallják, "mi törvényesen egy párt alkotunk". Másoknak a házasság, a papír nem fontos, mondván "minket nem a papír tart össze".
2009. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Sokan úgy vélik,hogy szebben hangzik XY-né,mint az hogy barátnő.És ha elég rámenősek,a férfi beleegyezik,abban a reményben,hogy lesz egy otthona.Nem gondolja végig, különösen,ha még fiatal,hogy egy kierőszakolt házasság nem működhet jól.Azután ha a házassággal gondok vannak, a nő gyorsan szül egy gyereket.Néhány hónap múlva megsértődik,amiért a férj nem ajnározza,és jöhet a válás.Ebben persze csak a férj lehet a hibás,a feleség ma született bárány.A gyerektől elveszi az apját,de mindent megtesz azért,hogy minél több pénzt tudjon kicsikarni a férjtől.Mert ugye a gyerekről köteles gondoskodniaz apa.

Ma nagyon sok nő gondolkodik így,és ez a gyerekeknek a legrosszabb.

Természetesen vannak tisztességesen gondolkodó nők,és jó házasságok is,csak azokról nem szokás beszélni,mert nincs is mit.

2009. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól félnek, elhagyják őket!
2009. júl. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nem igaz sok esetben ez a "kierőszakolás"! A hagyományos családi forma igen is a férj, feleség és a gyerekek). Én se azért lettem feleség , mert így akartam volna magamnak bebiztosítani a kapcsolatot; hanem ez közös döntés volt, mindketten érettek voltunk már egy családra. Előtte volt az eljegyzés, utána 1 évvel kis esküvő. Nagyon sok fiú gondolkodik még komolyan a család értékét illetőleg, és akar nősülni. Másik oldalról pedig , aki "divatból" vagy más egyéb motivációból házasodik, és pár év alatt megromlik a viszony ; hiszen nem volt köztük mély szeretet; akkor a "ki milyen rózsát szakít, olyant szagol" elven megtapasztalja ennek a hátrányait...

2009. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Mi azt beszéltük egyszer a férjemmel ebben a témában, hogy nekünk ez egy szintlépést jelent egy komoly kapcsolatban:) Először barát/barátnő voltunk, aztán élettárs, és mivel tényleg komolyan gondoltuk, és családot szerettünk volna, összeházasodtunk. Nem azért, mert pl. nem szültem volna, ha nem a férjem, hanem mert mindkettőnknek fontos volt, az, hogy ha tényleg komolyan gondoljuk egymással,és egy életre tervezünk, azt ilyen formában (házasságkötés), - mert elvileg erre találták ki - kifejezzük egymás iránt. Mint ahogy az eskü szövegében benne is van. (a hosszú variációban amit a tanácson is mondani kell) Valamint szerintem jó érzés azt mondani egy bemutatkozáskor, hogy a férjem/feleségem, mint élettárs vagy bármi. Nekem az olyan komolytalannak tűnik, hangzik, mégha nem is az. Bocs, ha valakit megbántottam, ez csak az én véleményem, azaz a férjemé is.
2009. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk furcsa a szitu, mert a barátom jobban erőlteti a házasságot mint én, lány létemre.

sajnos az én szüleim házassága nem volt egy sikeres próbálkozás, szóval inkább nem akarom megjátszani a tökös leányt, hogy na, majd nekem sikerül.


ha velem akar maradni, akkor papír nélkül is megteszi, ha el akar hagyni, akkor a papír se gátolja meg.


na és persze a dolgok anyagi vonzatai: esküvő 1millió, válás, másik 1 millió. ezt a pénzt inkább a születendő gyermekünkre fordítanám szívesen, minthogy ilyen felesleges dolgokra verjem el. pláne a mai világban, ahol senkihez nem vagdossák hozzá a milliós fizukat...


persze nem ítélem el azt, aki így dönt, csak érdemes racionálisan látni az effajta dolgokat. csak a flancra meg a csicsára ennyi pénzt? gondoljatok csak bele, hogy akár 10e ft-ért mennyit kell dolgozni. 1milláért pedig 100x ennyit...

2009. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!