Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem az anyám?

Miért ilyen velem az anyám?

Figyelt kérdés

Ritkán sírok, de előbb kirobbant belőlem, ahogy az alvó gyermekemet néztem, akit még sosem látott a nagymamája, és valahol ki kell adnom magamból.

Sosem voltam gonosz gyerek, mindig igyekeztem olyan lenni, hogy a szüleim büszkék legyenek rám, most mégis az van, hogy nem szólunk egymáshoz. Gyerekként minden anyuka azt mondta, szerencsés vagyok, mert jó családba születtem, a tanárok is így vélekedtek, a gyerekek irigyeltek, mert anyukám mindig olyanokat mesélt az ő anyjuknak (ők pedig a gyereknek) hogy nálunk együtt játszik a család, mindig van édesség, öröm és hangulat. Senkinek sem mertem elmondani, hogy mindig egyedül voltam, sokszor alig adott enni anyukám, pedig lett volna mit, mert ő étterembe járt, engem meg otthon hagyott egyedül egy darab kenyérrel. Senkit nem vihettem fel magamhoz, nem mehettem le játszani, kívülre mutattuk a szép családot, belül pedig az üresség, és én azt hittem, végig azt hittem, az én hibám, hogy anyukám nem szeret. Én szerettem, szeretni akartam, ő pedig rám csapta az ajtót, hogy hagyjam békén, csendet akar... Korán elkerültem otthonról, a sors úgy hozta, hogy messzire mentem egyetemre, amit diákmunkával magam fizettem, mert anyu szerint az már nem az ő dolga, ha én lázadok, és elmegyek a messzebb lévő suliba. Ott megismertem egy lányt, akivel aztán később családot is alapítottam, még akkor is én mentem, mikor összejöttünk, örömmel, mondtam anyunak, erre ő lehordott minden hálátlannak, mert azt hitte, a barátnője lányával jövök majd össze, elvégre is ovis koromban olyan szépen játszottunk együtt... Az esküvő előtt kaptam egy levelet, amiben röviden annyi jókívánság volt, hogy -mihamarabbi válást- és aztán évekig nem láttam. Én hívtam neki, mikor megtudtuk, babánk lesz, erre visszakérdezett, hogy képzelem én ezt? Nem tudom, mitől van bennem, hogy még így is szeretem, mert az anyám, de hívtam, mikor megszült a feleségem, elmentem hozzá, és vittem képet is, sem szólt semmit, csak sóhajtozott, magától még a baba nevét sem kérdezte, semmit! Ellenben sokat beszélt azon barátnője lányáról, hogy biztos csinos kismama lenne belőle.

Nem értem, mit csináltam, sosem ártottam, sosem hoztam szégyent a családra, éltanuló voltam, kitettem a lelkem, de ezt kapom, a feleségemen is látom, hogy rosszul esik neki ez, mivel az ő szülei nem élnek, és hiányolja a nagyszülőket.

Apám alig van otthon, ő néha megkeres, de évente csak párszor jön haza, ő is alig lát minket. Nem vagyok örökbefogadott, nem vagyok kényszergyerek, azt mondták, akart voltam, akkor miért ilyen velem, aki megszült, hogy eltaszít és levegőnek nézi az unokáját?


2012. jún. 20. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezeket kell/kellett átélned.

De talán itt lenne az ideje, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel! Add meg a telefonszámod, a címed, és ha akarja veled tartani a kapcsolatot, akkor majd keres ő.

Talán kislányt akart és azért. Nem tudom.

Jó babázást és boldog életet kívánok neked a vadonat új családkáddal!

2012. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

erre nincs megfelelő válasz

nem értem hogy édesanyád hogy tehetett ilyet és ez nem egyedüli eset

amugy nem baj hogy a kisgyereked nem ismeri meg a nagymamáját mert lehet hogy igy jobb neki

(sirtam miközben olvastam a kérdésed)

15 l

2012. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nagyon szomorú történet de nem tudok erre mit mondani

egyszerűen nem tudom elképzelni miért lesz ilyen egy anya

az, hogy össze akart hozni a barátnője lányával pedig nevetséges mert a párválasztás a Te döntésed...

2012. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hagyhatnám, igen, én sem értem, miért nem hagyom az egészet a fenébe, de nem megy, hiába volt olyan, amilyen volt, az anyám és mindig vágytam arra, hogy szeressen, és hiányzik az érzés, amire vágytam, hiányzik, hogy nem örül a családomnak, annak, hogy révbe értem.
2012. jún. 20. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ennyiire pocsék gyerekkorod volt. Tudom hogy az anyukád de nem érdemli meg ezek után hogy többé foglalkozz vele, ha már a saját unokája iránt sem érdeklődik ez már gusztustalan.

Ne haragudj hogy ilyeneket mondok róla, de szerintem ezzel már ne rongáld magad meg a saját családodat sem ha esetleg anyukád berágna ezek miatt akkor a te gyereked életét is képes lenne pokollá tenni. Szerintem hagyd őt a fenébe ha akar felkeres titeket ha nem akkor nem. Szerintem így lesz a legjobb.

2012. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok

azért nem hagyod annyiban mert vágysz a szeretetére

minél inkább eltaszit magától te annál jobban igyekzel elnyerni a szeretetét

2012. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad, erről te nem tehetsz.Nem lenne szabad a szüleidnek így bánniuk veled.Alkalmatlanok a szülői feladatra, sajnos ez van.Sok alkalmatlan szülő létezik.

Mondd meg neki nyugodtan a rossz véleményed, talán elgondolkozik.

És minden energiádat fordítsd most már a saját családodra.Te jobb szülő leszel, majd a gyerekedtől, feleségedtől megkapod a szeretetet.Anyád meg maradjon magának.

2012. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva beteges, amit az édesanyád művel.

És ezt most szó szerint értem. Nem ártana felkeresnie egy szakembert, mert ez nagyon nem normális viselkedés.

Minden tiszteletem a tiéd hogy mindezek ellenére ilyen ember vált belőled.

Sok boldogságot kívánok nektek a pároddal és a babával, én a helyedben inkább velük foglalkoznék.

2012. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán lehet, hogy fiatalon szült és most meg fiatalnak érzi magát a nagymamasághoz. Valószínűleg elég önző ember. Majd ha kellően megöregszik, megkeres, hogy gondoskodj róla, meglásd.
2012. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!